• خانه >
 • شارژ کارتریج Canon

شارژ کارتریج Canon


شارژ کارتریج کانن در آوند پرینتر

احتمالا اگر برای بار اول است که از پرینتر و دستگاه‌های کپی Canon استفاده می‌کنید، ندانید که چگونه باید کارتریج آن را شارژ کرد؟ معمولا، زمانی که تونر و جوهر دستگاه پرینتر تمام می‌شود، چاپ روی کاغذ کمرنگ شده و این مسئله می‌تواند موجب ناراحتی افراد شود. در این هنگام صاحبان پرینتر خیلی زود باید نسبت به شارژ کارتریج Canon خود اقدام نمایند.

مشاوره خرید ماشین‌های اداری و فروشگاهی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی برای مشاوره خرید و تعمیر ماشین‌های اداری و تجهیزات فروشگاهی هستند.


 

شارژ کارتریج Canon

البته، شارژ کردن کارتریج پرینتر هرگز کار آسانی نیست. متاسفانه خیلی از افراد تصور می‌کنند که تنها با باز کردن دستگاه و اضافه کردن پودر به مخزن کارتریج می‌توانند آن را شارژ کنند. اما باید گفت که این کار به همین سادگی‌ها هم نبوده و نیازمند رعایت کردن یک سری اصول خاص است.

چگونه بفهمیم که شارژ کارتریج canon به پایان رسیده؟

هنگامی که دستگاه به شارژ نیاز داشته باشد از چند طریق می‌توان به آن پی برد:

 • سفید پرینت گرفتن
 • کم رنگ پرینت گرفتن
 • خط خالی افتادن روی کاغذ
 • روشن شدن چراغ اضطراری دستگاه

 

بنابراین، زمانی که پرینتر کانن شارژش به اتمام برسد از 4 طریق می‌توان این موضوع را فهمید.  به یاد داشته باشید که اگر به موقع کارتریج کانن را شارژ نکنیم، فشار زیادی به دستگاه پرینتر وارد خواهد آمد که این مسئله می‌تواند طول عمر آن را کم کند.

شارژ کارتریج Canon

انواع شارژ کارتریج canon

کارتریج کانن به دو مدل لیزری و جوهرافشان تقسیم می‌شود که شارژ کردن هر کدام تفاوت‌هایی با هم دارند.

شارژ کارتریج جوهرافشان کانن

کارتریج جوهرافشان دارای شامل دو بخش اصلی به نام‌ها هد و جوهر می‌شود. از طرفی، اغلب کارتریج‌های جوهرافشان به 4 تا 6 رنگ اصلی نیاز دارند که سایر رنگ‌ها از تلفیق آنها به دست خواهد آمد. گفتنی است که برای حفظ کیفیت رنگ و ترکیب نشدن رنگ‌های اضافی، بهتر است از چند مخزن مجزا در پرینتر استفاده شود. خوشبختانه سازندگان پرینترهای کانن به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته‌اند؛ به طوری که هر کدام از رنگها در یک مخزن مجزا قرار دارند.

شارژ کارتریج لیزری کانن

کارتریج های لیزری کانن دارای دو بخش اصلی تحت عنوان تونر و درام هستند که همین مسئله نحوه شارژ کارتریج canon لیزری را با مدل جوهرافشان متفاوت می‌کند. البته، در برخی مدل‌ها تونر و درام در یک کارتریج جای می‌گیرند و در برخی دیگر به صورت مجزا در دو کارتریج متفاوت قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که ترکیب رنگ در کارتریج های لیزری نیز مانند مدل‌های جوهرافشان است. به طوری که برای حفظ کیفیت چاپ، رنگ مشکی در یک کارتریج و سه رنگ آبی، زرد و قرمز در یک سه کارتریج مجزا قرار گرفته است. این در حالتی است که از پرینتر لیزری با چاپ رنگی استفاده می کنید اما اگر پرینتر لیزری مشکی دارید، فقط یک کارتریج روی دستگاه نصب است.

شارژ کارتریج Canon

نقطه مشترک کارتریج لیزری و جوهرافشان در چیست؟

وجه اشتراک کارتریج‌های لیزری و جوهرافشان در تمام شدن شارژ آنها پس از مدتی خلاصه می شود. به این معنی که پس از چند ماه (البته بستگی به تعداد دفعات استفاده دارد) شارژ دستگاه به پایان رسیده و کارتریج دیگر قادر به چاپ کردن متن و تصویر روی کاغذ نیست. در این هنگام بلافاصله باید نسبت به شارژ کارتریج canon اقدام کرد که بهترین کار مراجعه به یکی از نمایندگی‌های معتبر یا سفارش شارژ کارتریج در محل است.

نحوه شارژ کارتریج پرینتر canon

 • ابتدا دستگاه را خاموش کرده و پوشش کناری آن را برمی‌داریم.
 • سپس درام را از دستگاه خارج می کنیم
 • در مرحله بعدی، چرخنده PCR و میله PCR را از هم جدا می‌کنیم.
 • اکنون باید بخش ضایعات و تونر را در جای خود قرار دهید تا دو بخش اصلی کارتریج بیرون بیایند
 • سپس باید وایپر بلید را جدا کنیم تا کارتریج کاملا تخلیه شود
 • اکنون وقت آن رسیده تا تونر را به تانکر کارتریج تزریق کنیم و تمامی قطعات را مجددا در سر جای خود قرار دهیم.
 • حال بهتر است یک برگه سفید را با پرینتر چاپ کنید تا از شارژ شدن کارتریج اطمینان حاصل نمایید.

شاید این کار ساده به نظر برسد، اما هرگز این گونه نیست و تمامی مراحل باید به دقت انجام شوند. به همین سبب بهتر است برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه، فرایند شارژ کارتریج canon را به متخصصین امر سپرد.

شارژ کارتریج Canon

نکاتی که باید قبل از شارژ کردن کارتریج دستگاه کپی کانن بدانید

دستگاه کپی و پرینتر تفاوت‌هایی با هم دارند؛ به همین سبب هنگام شارژ آن باید بسیار دقت کرد. به طور کلی، اغلب دستگاه‌های فتوکپی دارای کارتریج یکبار مصرف هستند و این نوع کارتریج ها نباید شارژ شوند. در غیر این صورت ممکن است پودر جوهر از کانتر کارتریج به بیرون سرازیر شود و مشکلاتی را برای دستگاه بوجود آورد.

شارژ کارتریج Canon

بنابراین، پیش از شارژ کارتریج کانن حتما نسبت به این موضوع تحقیق کنید و در صورت یکبار مصرف بودن آن اقدام به تعویض کارتریج دستگاه کنید.

لازم به ذکر است که فرایند شارژ کارتریج canon باید توسط کارشناسان باتجربه انجام شود. چراکه اگر افراد بی تجربه این کار را انجام دهند احتمال آسیب رسیدن به بدنه و همچنین قطعات داخلی کارتریج حتمی است.

سخن پایانی

آگاهی از صحت عملکرد و کارکرد تجهیزات و جزئیات مربوط به کارتریج یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. شارژ کارتریج canon از جمله کارهای حساسی است که اگر به درستی انجام نشود ممکن است عملکرد دستگاه را تحت شعاع قرار دهد. به همین سبب باید کار را به کاردان سپرد.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم که شارژ کارتریج canon به پایان رسیده؟

سفید پرینت گرفتن، کم رنگ پرینت گرفتن، خط افتادن روی کاغذ، روشن شدن چراغ اضطراری دستگاه همگی نشان از اتمام شارژ کارتریج دارند. البته برخی مدل ها دارای LCD یا LED هشدار دهنده اتمام شارژ هستند.

شارژ کارتریج تونر canon به چه شکل است؟

ابتدا دستگاه را خاموش کرده و پوشش کناری آن را برمی‌داریم. سپس درام را از دستگاه خارج می کنیم. قطعه PCR و میله PCR را از هم جدا می‌کنیم و دو بخش اصلی کارتریج را جدا می کنیم. اکنون پودر را به تانکر اضافه می کنیم.

هزینه شارژ کارتریج کانن چقدر است؟

بسته به نوع کارتریج و پرینتر، متفاوت است.

مشاوره خرید ماشین‌های اداری و فروشگاهی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی برای مشاوره خرید و تعمیر ماشین‌های اداری و تجهیزات فروشگاهی هستند.