• خانه >
 • تعمیر دستگاه لیبل زن

تعمیر دستگاه لیبل زن


خدمات تعمیر لیبل زن در آوند پرینتر

شاید برای شما هم پیش آمده که با مراجعه به فروشگاه‌ها و مشاهده لیبل روی کالاها، به این فکر کرده‌اید که لیبل‌ها چگونه به صورت اختصاصی چاپ می‌شوند و به هر کالا یک شناسه مخصوص داده می‌شود؟ باید به شما بگوئیم که این کار توسط دستگاهی به نام لیبل زن انجام می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با این دستگاه، شما را با مشکلات متداول آن آشنا کرده و خدمات ارائه شده برای تعمیر لیبل زن را با هم بررسی کنیم.

ثبت درخواست تعمیر لیبل پرینتر

"*" indicates required fields

مشاوره خرید ماشین‌های اداری و فروشگاهی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی برای مشاوره خرید و تعمیر ماشین‌های اداری و تجهیزات فروشگاهی هستند.


 

آشنایی با دستگاه لیبل زن

لیبل به معنای اتیکت و یا برچسبی است که برای معرفی محصول و به نمایش گذاشتن قیمت کالا، بر روی آن قرار می‌گیرد. این کار توسط دستگاهی به نام لیبل زن یا همان لیبل پرینتر انجام می‌شود.

به عبارتی دستگاه لیبل زن نوعی پرینتر است که برای چاپ حروف، اعداد و بارکد توسط هد حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دو نوع تکنولوژی چاپ در این لیبل زن ها استفاده می‌شود:

 • چاپ حرارت مستقیم
 • چاپ انتقال حرارت

در نوع چاپ حرارت مستقیم بدون هیچ واسطه ای، حرارت باعث چاپ روی کاغذ حرارتی می‌شود. کاغذ استفاده شده در این دستگاه نیز باید کاغذی حساس به حرارت باشد تا به سرعت عکس‌العمل نشان داده و عملیات چاپ انجام شود.

در نوع چاپ انتقال حرارت نیز، واسطه‌ای بین کاغذ و هد پرینتر قرار می‌گیرد که به آن ریبون می‌گویند.

دستگاه لیبل زن از قطعات مختلفی تشکیل شده که عبارتند از: مین برد، موتور فید، هد حرارتی، غلطک فید، نگهدارنده لیبل و نگهدارنده ریبون. این دستگاه همچنین کاربرد‌های متنوعی در بانک‌ها، فروشگاه‌ها، داروخانه‌ها، رستوران‌ها‌ و موسسات اداری و تجاری دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه لیبل زن، پورت‌های تعبیه شده در آن است که امکان استفاده از آن را در هر مکانی برایتان فراهم می‌کند.

مشکلات متداول در دستگاه لیبل زن

 • ایجاد خطوط مورب روی بارکد

همانطور که گفتیم دستگاه لیبل دارای یک هد حرارتی است. این هد که بر روی قطعه‌ای به نام ریبون قرار گرفته، اگر به درستی در جای خود نصب نشده باشد، موجب ایجاد خطوط مورب خواهد شد. پس از بررسی هد، در صورتی که مشکل مرتفع نشد، می‌بایست موضوع را جهت بررسی با یک کارشناس مطرح کنید.

خدمت تعمیر لیبل زن در آوند پرینتر

 • کمرنگ بودن چاپ بارکد

اگر میزان درجه حرارت و فشار میان لیبل و هد حرارتی به میزان کافی نباشد، موجب کمرنگ بودن چاپ بارکد می‌شود. به منظور تنظیم درجه حرارت می‌توانید از روی نرم‌افزار دستگاه، حرارت را تنظیم کنید اما برای متعادل‌سازی فشار میان لیبل و هد از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

 • پر رنگی بیش از اندازه چاپ بارکد

افزایش دما موجب پررنگی بیش از اندازه چاپ بارکد می‌شود که همانند مورد قبل می‌بایست درجه حرارت را به واسطه نرم‌افزار دستگاه، تنظیم کنید تا بارکدها بیش از اندازه پررنگ و ضخیم نشده و غیرقابل خواندن نشوند. در صورتی که مشکل برطرف نشد دستگاه را جهت تعمیر به یک تعمیرگاه معتبر تحویل دهید.

 • ایجاد فضای خالی روی بارکدها

این مورد معمولاً به دلیل کثیفی یا استهلاک هد پرینتر ایجاد می‌شود. وجود مشکل در هد پرینتر موجب می‌شود تا حرارت لازم ایجاد نشده و فضای خالی هنگام چاپ روی بارکد ایجاد شود. برای رفع این مشکل می‌بایست به کارشناسان مربوطه اطلاع داده تا خدمات پاکسازی و تعمیر یا تعویض هد را انجام دهند.

خدمات تعمیر دستگاه لیبل زن

آوند پرینتر قادر است برندهای مختلف دستگاه لیبل زن را تعمیر کرده و مشکلات آن را برطرف سازد. به گونه‌ای که کاربران بتوانند از دستگاه‌های قدیمی همانند روز اول استفاده کنند. این شرکت، خدمات تعمیر لیبل زن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • تعمیر هد لیبل زن

این قطعه وظیفه گرمایش و خنک‌سازی ریبون را بر عهده دارد که در صورت آسیب یا به اتمام رسیدن طول عمر مفید، می‌بایست تعویض شود.

 • تعمیر غلطک لیبل زن

گاه پیش می‌آید که عملیات چاپ به صورت یکنواخت انجام نشده و در برخی قسمت‌ها پررنگ‌تر و در برخی دیگر کمرنگ‌تر باشد. علت این امر به احتمال زیاد ایجاد آسیب در غلطک است.

 • تعمیر مدار الکترونیکی یا برد لیبل زن

خدمت تعمیر لیبل زن در آوند پرینتر

برد لیبل زن همانند سایر دستگاه‌ها به نوسانات برق حساس بوده و ممکن است طی نوسانات جریان برق آسیب دیده یا بسوزد. در این شرایط دستگاه روشن شده اما عملیات چاپ انجام نمی‌شود. کارشناسان در صورتی که فقط آی‌سی‌ای آسیب دیده باشد آن را تعویض و در غیر اینصورت کل برد را تعویض می‌کنند.

 • تعمیر سنسور شناسایی فاصله بین لیبل‌ها

زمانی که دستگاه فاصله بین بارکدها را تشخیص نداده و برچسب‌ها بدون چاپ بارکد از دستگاه خارج شوند، نشان از اختلال در عملکرد سنسور شناسایی فاصله است که باید نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد.

 • تعمیر سنسور ریبون لیبل زن

گاهی پس از ارسال دستور چاپ، دستگاه شروع به چشمک‌زدن می‌کند اما چاپ انجام نمی‌شود. در این موافع عمده‌ترین مشکل، خرابی سنسور ریبون است که می‌بایست تعمیر یا تعویض شود.

 • رفع مشکل درایور لیبل زن

گاهی مشکلات دستگاه نرم‌افزاری بوده که برای حل آن می‌توان از سی‌دی همراه دستگاه استفاده کرده و درایور لیبل زن را مجدداً نصب کرد.

 • تعمیر مشکلات مکانیکی

این مشکلات ناشی از استفاده نادرست از دستگاه است که خرابی دکمه‌ها، چرخ‌دنده‌ها، نگهدارنده ریبون، نگهدارنده برچسب و … را شامل می‌شود.

هزینه تعمیر دستگاه لیبل زن

هزینه تعمیر لیبل زن بستگی به مشکل ایجاد شده و نحوه تعمیر آن دارد که ابتدا توسط تکنسین مربوطه عیب‌یابی انجام شده و برآورد هزینه صورت می‌گیرد. چراکه گاهی ممکن است برای تعمیر دستگاه نیاز به تعویض قطعه باشد و گاهی هم به واسطه یک لحیم‌کاری ساده، مشکل برطرف شود. شما می‌توانید با تمیز کردن منظم هد، استفاده از ریبون‌های باکیفیت، استفاده از محافظ و بهینه کردن کیفیت چاپ به سلامت هرچه بهتر دستگاه کمک کنید.

خدمت تعمیر لیبل زن در آوند پرینتر

سخن پایانی

در این مطلب با دستگاه لیبل زن آشنا شده و مشکلات رایج این نوع پرینترها را مورد بررسی قرار دادیم. به دلیل کاربردی بودن دستگاه‌های لیبل زن در صنعت تولید، کوچک‌ترین ایرادای می‌تواند عملکرد دستگاه را مختل کرده و روند کار تولید را با مشکل مواجه کند. به همین منظور برای جلوگیری از استهلاک شدید دستگاه، همواره توصیه می‌شود تا نسبت به سرویس دوره‌ای آن اقدامات لازم صورت پذیرد.

سوالات متداول

 • رایج‌ترین مشکلات دستگاه‌های لیبل زن کدامند؟

ایجاد خطوط مورب روی بارکد، کمرنگ بودن یا پررنگی بیش از اندازه چاپ بارکد و ایجاد فضای خالی روی بارکدها از رایج‌ترین مشکلات اعلام شده از سوی کاربران است.

 • هزینه تعمیر دستگاه لیبل زن چقدر است؟

تا زمانی که کارشناس آن را عیب‌یابی نکرده، نمی‌توان درباره هزینه تعمیر لیبل زن نظر داد. زیرا گاهی یک لحیم‌کاری ساده مشکل را برطرف می‌کند و گاهی هم نیاز به تعویض قطعه است.

مشاوره خرید ماشین‌های اداری و فروشگاهی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی برای مشاوره خرید و تعمیر ماشین‌های اداری و تجهیزات فروشگاهی هستند.