خرید فیش زن حرارتی یا سوزنی

2651

راهنمای خرید فیش زن رستوران ، مقایسه فیش زن حرارتی یا سوزنی

فیش پرینتر سوزنی

فیش پرینتر‌های سوزنی از سوزن‌های مکعبی یا نوک‌تیز برای چاپ استفاده می‌کنند. این چاپگر روی کاغذهای مختلف چاپ می کند و معمولا یک نسخه برای مشتری و یک نسخه از فیش را برای کاربر چاپ می کند. این چاپگر از نوع پرینتر های نقطه به نقطه است.

فیش پرینتر حرارتی

فیش پرینتر‌های حرارتی از عملیات حرارتی برای چاپ بر روی کاغذ یا فویل استفاده می‌کنند. سرعت بالا برای چاپ دارند و مناسب برای دفاتر و مکانهایی است که نیاز به چاپ سریع دارند.

راهنمای خرید فیش زن رستوران

پرینترهای حرارتی و پرینترهای سوزنی کار مشابهی انجام می ‎دهند، اما برای مکان ‏های مختلفی مناسب هستند.

هر رستوران یا تهیه غذا نیاز به یک سیستم نقطه فروش (POS) کارآمد دارد و پرینتر بخشی جدایی ناپذیر از این سیستم است. رستوران‎ داران نیز مانند خرده فروشان، از پرینترهای POS استفاده می ‎کنند تا رسید مشتریان و رسید تراکنش ‎ها را چاپ نمایند. اما اگر سیستم POS شما جامع است و علاوه بر صندوق و پیشخوان، آشپزخانه و انبار را نیز پوشش می‎ دهد، اتصال یک پرینتر به آن حتما ارزشمند خواهد بود.

راهنمای خرید فیش زن رستوران ، فیش زن حرارتی یا سوزنی

تفاوت های بین دو نوع پرینتر فیش زن حرارتی و سوزنی چیست؟

با اینکه هر دو نوع این فیش پرینترها کار مشابهی را انجام می ‎دهند، اما تفاوت های مهمی بین آنها ‎وجود دارد. بزرگترین تفاوت در شیوه چاپ آنها است. مدل های ضربه که به نام پرینترهای ماتریس نقطه ‎ای نیز شناخته می‎ شوند، انواع سنتی تر این پرینترها هستند. پرینترهای ماتریس نقطه ‎ای دارای هد چاپی هستند که به دقت داخل پین ها قرار گرفته ‎اند.

این هدها با یک ریبون جوهر مرتبط بوده و به کمک آن حروف را با ایجاد کردن یک سری نقاط کوچک روی کاغذ چاپ می ‎کنند. اکثر مدل ها می ‎توانند به رنگ ‎های سیاه و قرمز چاپ نمایند. برخی از آنها توانایی چاپ اشکال گرافیکی را نیز دارند.

راهنمای خرید فیش زن رستوران ، فیش زن حرارتی یا سوزنی

پرینترهای حرارتی، با فرض اینکه در محیط مناسب مورد استفاده قرار ‎گیرند، چاپ هایی با کیفیت بالا و با سرعت زیاد و با حداقل سر و صدا تولید می‎ نمایند. این نوع پرینترها از جوهر و تونر استفاده نمی ‎کنند. در عوض، از هد گرمایی همراه با کاغذ حرارتی استفاده می‎ کنند.

کاغذ حرارتی نوع خاصی از کاغذ است که به کمک گرما پوشش داده شده است و بنابراین نسبت به گرما واکنش نشان می‎ دهد. هد گرمایی تولید کننده حرارت بوده و در تماس با کاغذهای حساس به حرارت اسناد چاپ شده را ایجاد می‎ نماید. بسیاری از مدل ‎ها فقط چاپ سیاه و سفید دارند، اما محصولات سطح بالاتر چاپ چند رنگ و چاپ دو طرفه نیز ارائه می ‎دهند.

کدام نوع پرینتر بهتر است؟

اینکه کدام نوع پرینتر بهتر است به چگونگی استفاده شما و جایی که قصد استفاده از آن را دارید بستگی خواهد داشت. فیش پرینترهای سوزنی یا ماتریس نقطه ‎ای به خاطر با دوام بودن و قابلیت اطمینان خود مشهور هستند، اما پر سر و صداتر از پرینترهای حرارتی می ‎باشند. آنها همچنین سرعت پایین تری دارند، ولی با این حال، بهترین انتخاب برای استفاده در آشپزخانه‎های داغ رستوران‎ ها خواهند بود.

از آنجا که کاغذی که داخل پرینترهای حرارتی قرار دارد، به گرما حساس است، این پرینترها هنگامی‎ که در معرض درجه حرارت بالا و رطوبت آشپزخانه‎های حرفه ‎ای قرار می‎گیرند، متحمل فشار خواهند شد. بنابراین، اگر می‎ خواهید یک پرینتر POS برای جمع آوری سفارشات توسط کارکنان آشپزخانه خود انتخاب کنید پرینتر  سوزنی گزینه بهتری است.

اما اگر نیاز به یک پرینتر برای چاپ رسید مشتری و تراکنش کارت‎ها دارید، پرینتر حرارتی می‎ تواند انتخاب مناسبتری باشد. این پرینترها دارای خروجی سریع تا 20 خط در ثانیه هستند، در حالیکه پرینترهای سوزنی دارای میانگین چاپ سه خط در ثانیه می‎ باشند. از طرفی مدل‎های حرارتی به طور قابل توجهی ساکت‎ تر از همتایان ماتریس نقطه‎ ای خود هستند.

راهنمای خرید فیش زن رستوران ، فیش زن حرارتی یا سوزنی

برای خرید یک پرینتر مناسب برای رستوران خود، همچنین باید در نظر بگیرید که آیا شما نیاز به چاپ تک رنگ، دو رنگ، یا چند رنگ دارید و اینکه آیا قابلیت چاپ یک طرفه مدنظر شماست یا چاپ دو طرفه. میزان بودجه نیز عامل مهمی در انتخاب بهترین پرینتر است. اگر سالن غذا خوری شما سازگار با محیط زیست باشد، پرینترها و رول‎ های سبز یا دوستدار طبیعت را انتخاب کنید، که می ‎تواند باعث صرفه جویی قابل ملاحظه پولی در طول استفاده از پرینتر شود.

راهنمای خرید فیش زن رستوران ، فیش زن حرارتی یا سوزنی

قبل از اینکه خرید خود را انجام دهید، بررسی کنید که آیا پرینترهای مورد نظر دارای رابط مناسب برای مطابقت با سیستم کامپیوتری شما هستند یا خیر، و شما پورت‎های کافی برای تطابق با آنها دارید یا خیر. سیستم شما می‎بایست رابط سریال RS-232، موازی یا USB داشته باشد.

علاوه بر این، با اینکه بیشتر فیش پرینترها جهانی هستند، اما باید مطمئن شوید که پرینتر منتخب شما با سیستم POS تان سازگار است یا خیر، در غیر این صورت اساساً بی فایده خواهند بود.

چه هزینه ای باید بپردازید؟

از نقطه نظر هزینه‎ اولیه، پرینترهای سوزنی گزینه با قیمت مناسبتر بوده و قیمت ارزان تری دارند. اما هزینه ‎های اجرایی برای پرینترهای سوزنی بیشتر است، زیرا لازم است به طور منظم برای آنها ریبون و کاغذ بخرید، در حالی که مدل‎های حرارتی از ریبون استفاده نمی ‎کنند.

پرینترهای حرارتی دارای قطعات متحرک کمتری نسبت به مدل‎های ماتریس نقطه ای هستند، بنابراین، در تئوری، ممکن است نیاز به نگهداری کمتر یا تعویض قطعات کمتری داشته باشند. با این حال، اگر پرینتر حرارتی دچار خرابی شود، به علت اینکه اجزای قابل تعویض کمتری دارد، احتمال آنکه مجبور باشید پرینتر را بالکل تعویض نمایید، بیشتر است.

بخش بررسی و خرید فیش پرینتر

قابل توجه ترین مارک ها کدامند؟

مجموعه ‎ای از برند‎های تولید کننده پرینترهای حرارتی و سوزنی وجود دارند و بدون در نظر گرفتن بودجه، بسیاری از مدل ‎های با کیفیت در دسترس هستند. اپسون، HP، Zebra و Star Micronics  از جمله برترین کمپانی‎ های تولید کننده پرینترهای مختلف هستند که البته در ایران برندهای کره ای و چینی بیشتر دیده می شوند،

برندهایی همچون Bixolon، Sewoo، Oscar و… که برخی از آنها ساده و قوی بوده و ویژگی های اساسی مورد نیاز شما را دارا هستند. در حالیکه برخی دیگر دارای گزینه‎ های چاپ دو طرفه و چاپ گرافیکی با تکنیک های چاپ خاکستری (grayscale) می ‎باشند.

رستوران شما به چند پرینتر نیاز دارد؟

برخی از رستوران‎ ها با یک یا دو فیش پرینتر مدیریت می ‎شوند. با این حال، رستوران شما بسته به اندازه و طرح آن ممکن است به وجود چندین پرینتر نیاز داشته باشد. اگر چندین ایستگاه برای غذا و نوشیدنی داشته باشید، توصیه می‎ شود یک پرینتر برای هر ایستگاه خریداری نمایید.

به این ترتیب که یک قسمت سفارشات نوشیدنی‎ ها را می ‎پذیرد، بخش دیگر سفارشات غذاهای گرم، و بخش شیرینی ‎پزی نیز بلیط دسر را ارائه می ‎نماید. بعد از آن، به طور قطع نیاز به یک پرینتر برای هر واحد پرداخت نقدی یا پرداخت با کارت‎های اعتباری خواهید داشت.

اگر مطلب ” راهنمای خرید فیش زن رستوران ” کافی نبود و نیاز به راهنمایی خرید داشتید با شماره 02188820036 تماس بگیرید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...