لیبل تایوک چیست؟

2439

لیبل تایوک یا پارچه ای چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

حتماً متوجه لیبل پشت یقه تی شرت خود شده اید که گهگاهی باعث خارش پوست می شود. آیا تا به حال متوجه لیبل روی تشک خود و علامت هشدار آن مبنی بر غیر قانونی بودن کندن لیبل شده اید؟

البته پس از خریداری تشک حذف لیبل آن قانونی است و در واقع وسیله ای برای اطلاع رسانی به مصرف کننده است تا بداند تشکی که خریداری می کند از چه نوع موادی پر شده است و یا چطور باید شسته شود.

لیبل تایوک چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

اما این لیبل ها جنسی متفاوت از کاغذ معمولی دارند و لیبل تایوک نامیده می شوند. لیبل تایوک از جنس الیاف مصنوعی و پارچه فشرده بوده و در برابر شعله و پارگی و همچنین در برابر مواد لکه بر و شوینده‎ های قوی مقاوم است. این لیبل دارای وزن سبک و تعادل PH خنثی و طول عمر بالا است و دو نوع معمولی (مات) و براق (satin) آن در بازار موجود می باشد.

لیبل تایوک (لیبل پارچه ای )

 در صنایع پوشاک، صنایع خودرو، نساجی، کالای خواب، کیف و کفش و تولیدات پارچه ای استفاده می شود و نوع Tyvek Law آن حتی می تواند برای برچسب های بارکد سفارشی مورد استفاده قرار گیرد. از لیبل تایوک معمولا برای نوشتن مشخصات محصول و دستورالعمل های شستشو استفاده می شود.

لیبل تایوک چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

اگر تولید کننده محصولاتی از قبیل تشک، بالش، حوله و تولیداتی از این دست هستید می توانید لیبل های تایوک فابریک را با استفاده از پرینترهای لیبل زن خود چاپ کنید و یا می توانید انواع سفارشی آن را داشته باشید.

این لیبل ها دارای چسب نیستند و معمولا روی محصول دوخته و یا پرس می شوند. از لیبل تایوک می توان برای استفاده در فضای خارج نیز استفاده کرد، چرا که در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند.

لیبل تایوک چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

لیبل های تایوک دارای رویه ای کاغذی شکل هستند و بنابراین قابلیت نوشتن با قلم و مداد روی آنها وجود دارد. برای چاپ روی این لیبل ها می توان از ریبون وکس رزین استفاده نمود، اما وکس رزین در مقابل مواد شوینده یا سنگ شویی پوشاک، مقاومت کمتری دارد.

بنا بر این استفاده از ریبون مخصوصی به نام ریبون ضد آب یا Wash care Resin گزینه مناسب تری است. قابلیت چاپ روی هر دو طرف لیبل های تایوک وجود دارد.

لیبل تایوک چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

لیست لیبل تایوک های موجود

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...