10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

1774

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها که نمی دانستید

اکثر مردم قبلاً از چاپگر استفاده کرده اند، اما تعداد کمی از آنها وقت می گذارند تا بیشتر در مورد چاپگر بیاموزند. دنیای پرینترها بسیار هیجان انگیزتر از آن چیزی است که انتظار دارید! در اینجا چند واقعیت جالب در مورد چاپگرها آورده شده است. با ما باشید تا 10 نکته جالب در مورد پرینتر ها را با شما در میان بگذاریم:

1- رول پرس در دستگاه های پرینتر می تواند تا 205 درجه سانتیگراد داغ شود.

رول پرس ها دو عدد سیلندر هستند که باعث می شوند پودر تونر روی کاغذ ذوب شود. احتمالاً فکر می کنید کاغذ چرا آتش نمی گیرد. برای اینکه حرارت، کاغذ را آتش نزند، عمل ذوب شدن تونر، با سرعت زیاد انجام می شود. در واقع عمل ذوب شدن تونر بر روی کاغذ، هنگام حرکت آن به سمت بیرون پرینتر به سرعت انجام می گیرد برای همین اگر به کاغذ دست بزنید، گرمای آن را حس می کنید.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

2- پودر تونر، نیازی به حرارت زیاد برای ذوب شدن ندارد.

جالبه نه! با اینکه پرس های داخل پرینتر، به شدت داغ می شوند، تا تونر را ذوب کنند، شما حتی می توانید با کمی آب داغ، تونر را ذوب کنید. اگر کمی تونر روی لباس شما ریخته شده، با کمی آب سرد آنرا براحتی بشویید و اکیداً از آب گرم استفاده نکنید. این ماده دارای ذرات بسیار ریزی است که به حرارت بسیار حساس هستند.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

3- برای ساخت یک کارتریج، از یک گالن نفت استفاده می شود.

البته کاملاً یک گالن استفاده نمی شود ولی جابه جایی و مراحل تولید با مصرف یک گالن نفت فرقی ندارد. برای حفظ محیط زیست و حفظ منابع طبیعی بهتر است کارتریج خود را شارژ کرده و دوباره استفاده کنید. چرا که مواد شیمیایی موجود در کارتریج ها در طبیعت تجزیه ناپذیر بوده و اکو سیستم را بهم می ریزد.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

4- پرینتر شما سه برابر بیشتر از کامپیوتر شما مصرف انرژی دارد.

پرینتر شما کوچک است. درست! ولی این به معنی مصرف کمتر انرژی آن نیست. هنگامیکه کامپیوتر و پرینتر همزمان در حال کار هستند، پرینتر سه برابر کامپیوتر مصرف برق دارد؛ در حالیکه وقتی پرینتر بیکار است، کامپیوتر پنج برابر بیشتر مصرف برق نسبت به پرینتر دارد! پیشنهاد می کنیم از پرینترهای دارای قابلیت خاموشی خودکار استفاده کنید.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

5- کوچکترین پرینتر دنیا دارای ابعاد 5x5x28 سانتیمتر است.

نام این پرینتر PrintStik نام دارد (تصویر پایین) و توسط شرکت Planon ساخته شده است. وزن آن فقط 680 گرم است که آنرا کاملاً قابل حمل کرده است. PrintStik یک پرینتر بلوتوثی است که قابلیت چاپ 20 برگ در دقیقه را دارد. ( البته امروزه پرینترهای کوچکتر دیگری نیز ساخته شده اند که در هنگام ترجمه این متن وجود نداشتند)

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

6- بزرگترین پرینتر دنیا دارای ابعاد 12 در 49 متر است!

نام پرینتر Infinitus است و توسط شرکت Big Image Systems ساخته شده است. این پرینتر توانایی چاپ 609 متر مربع را دارد که برای چاپ زمینه های شو تلویزیونی و تئاتر و فیلم استفاده می شود.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

7- سریعترین پرینتر دنیا قابلیت چاپ 150 صفحه در دقیقه را دارد. شرکت Riso پرینترهایی تولید می کند که این قابلیت را دارند. در صورتی که پرینترهای معمولی قابلیت چاپ رنگی تا 15 تا 50 برگ در دقیقه را دارند.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

8- پرینترهای سه بعدی قابلیت چاپ غذا را دارند! البته شاید بدانید این نوع پرینتر ها قابلیت ساخت خیلی چیزهای دیگر را نیز دارند. مثل جواهرات با طرح های پیچیده، لباس و اشیای تزیینی. این نوع پرینتر ها در آینده به شدت به تولید انبوه خواهند رسید و به صنعت و تکنولوژی کمک زیادی می کنند.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

9- تعداد زیادی کارتریج جوهر افشان در دنیا وجود دارد. اگر تمام کارتریج های جوهر افشان خالی دنیا را در یکسال در کنار هم قرار دهیم، سه دور بدور زمین می چرخد. امروزه برای جلوگیری از تجمع این نوع کارتریج ها به عنوان زباله، تولیده کننده ها از تانک (مخزن) جوهر در پرینترهای جوهرافشان خود استفاده می کنند که نیازی به تعویض نداشته و فقط کافیست به آن جوهر اضافه شود.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

10- جوهر گران است! هزینه تقریبی تولید جوهر پرینتر، آنرا جزو گرانترین مایعات مصرفی دنیا کرده است. اگر بصورت گالن حساب شود، هزینه اش بیشتر از نفت و حتی سوخت شاتل برآورد می شود. با این حال تولید کننده ها روی سود آوری آن حتی بیشتر از خود پرینتر، حساب باز کرده اند.

10 نکته جالب در مورد پرینتر ها

در آخر اگر نکته جالب دیگری می دانید، می توانید آنرا با ما و کاربران دیگر در جریان بگذارید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

21 تیر 1399

جنس تونر هاشون چیه؟ برام سواله چجوری سه بعدی چاپ میشه

29 خرداد 1400

مطلب خیلی خوبی بود درباره یچاپگر

نظرات خود را برای ما بنویسید ...