سه مشکل رایج پلاترهای جوهر افشان و نحوه رفع آنها

1878

بررسی سه مشکل رایج پلاترهای جوهر افشان و نحوه رفع آنها

پلاترها (Plotters) در واقع پرینترهایی هستند که برای چاپ گرافیک برداری طراحی شده اند. به جای چاپ نقاط جدا از هم روی کاغذ، پلاترها خطوط پیوسته ‎ای را رسم می‎ کنند. این باعث می شود پلاتر برای چاپ طرح های معماری، طرح های مهندسی و سایر نقشه های CAD ایده آل باشد.

عمده پلاترهای امروزی موجود در بازار دارای تکنولوژی جوهر افشان هستند. صرف نظر از اینکه کدام مارک از پلاترهای جوهرافشان را داشته باشید، اغلب آنها بر روی یک نوع پلتفرم مکانیکی ساخته می شوند. بنابراین، همه پلاترها یا پرینترهای لارج فرمت، به مسائل عملیاتی مشابهی حساس هستند. لذا، پس از جمع آوری نظرات و تجربیات وسیع تکنسین های زبده، در اینجا چند مورد از رایج ترین مسائل در رابطه با پلاترها و راه حل های پیشنهادی برای هر یک از آنها ارائه شده است.

پلاترهای جوهر افشان

سه مشکل رایج پلاترهای جوهر افشان

 هدهای چاپی از بین رفته 

با گذشت زمان، هدهای چاپی به طور طبیعی از بین می روند و باید جایگزین شوند – درست مثل لنت ترمز اتومبیل شما. اما اگر به درستی مورد مراقبت قرار نگیرند، ممکن است زودتر از موعد دچار خرابی شوند. با این حال، اکثر پرینترهای لارج فرمت به اندازه کافی پیچیده و هوشمند هستند تا بتوانند مشکل خود را تشخیص دهند و شما را از آن مطلع نمایند. ولی همیشه موضوع این نیست. بعضی اوقات مسائل مربوط به کیفیت چاپ بدون هیچ دلیلی ظاهر می شوند. مگر اینکه یک مجرم مشکوک وجود داشته باشد! هد چاپ یک کاندیدای عالی به عنوان منشا بروز مشکل است.

پلاترهای جوهر افشان

  • استفاده نکردن، می ‎تواند بزرگترین مقصر خرابی ‎های زود هنگام هد پلاتر باشد. این امر ممکن است نتیجه ‎ای ناخواسته از خاموش کردن دستگاه در برخی دوره های کم مصرف بودن آن باشد.
  • هر هد چاپی دارای هزاران نازل میکروسکوپی است که می تواند به راحتی توسط جوهرهای خشک شده مسدود شود. در مورد مفهوم شیر آب ترک خورده در شب یخ ​​زده فکر کنید. همان مفاهیم در اینجا نیز صدق می‎کنند.
  • دو مورد از ساده ترین راه حل‎ها عبارتند از:

1) چک کردن و کالیبراسیون داخلی هد پرینت را به صورت روتین انجام دهید.

2) دستگاه خود را روشن نگهدارید تا چرخه نگهداری خودکار دستگاه انجام شود.

فشردگی کاغذ و جمع آوری ضعیف –

اکثر پرینتر های لارج فرمت با تکیه بر سیستم تحویل گرانشی کار می ‎کنند. به عبارت دیگر، ورق های چاپ شده به سادگی از دستگاه خارج می شوند. در چند سال گذشته پیشرفت های زیادی صورت گرفته است تا پلاترهایی که در جمع آوری کاغذ از یکپارچگی بیشتری برخوردارند ارائه شوند. یک نمونه از این تلاشها سینی خروجی کاغذ مربوط به کانن iPF850 است. با این حال، بسیاری از پلاترها هنوز از فرمت سبد پرتاب (drop-basket) استفاده می کنند. در این مورد، چند ایده وجود دارد.

پلاترهای جوهر افشان

  • مسائل مربوط به جمع ‎آوری و انباشته شدن کاغذ اغلب در مورد طرح‎های تو در تو افزایش می ‎یابد. این امر معمولا یک محصول جانبی از اشباع جوهر روی رسانه های کاغذی است که باعث ایجاد موج هایی روی کاغذ می‎شود. اگر مشکل همین است، سعی کنید روی کاغذهای سنگین تر چاپ کنید.
  • پلاترهای LED ممکن است مسائلی مربوط به الکتریسیته ساکن داشته باشند. اگر چه ناامید کننده است، اما این مشکل به آسانی با برخی اقدامات ضد استاتیکی قابل حل است. جهت آشنایی با بهترین روش برای یونیت خاص خود، با یک تکنسین خدمات ماشین های اداری تماس بگیرید.
  • بعضی از سیستم ها سینی های فلت مخصوص انباشتن کاغذ ارائه می دهند که مؤثر هستند، اما این سینی‎ها مقداری از فضای اتاق را اشغال می‎کنند.
  • مدل های جدیدتر در حال مجهز شدن به یونیت‎های یکپارچه مخصوص جمع شدن کاغذ در قسمت بالای خود هستند. در واقع، تمام سیستم های لارج فرمت Océ به این شکل درآمده اند.

سازگاری با نرم افزار –

این یکی، مورد بزرگی است، مخصوصا هنگام ارتقا سیستم عامل.

  • سازندگان پلاترها زمانی که پایان دادن به پشتیبانی سخت افزاری را اعلام می ‎کنند، به طور سیستماتیک پشتیبانی نرم افزاری را برای مدل های قدیمی تر در نظر می‎ گیرند.
  • بسیاری از پلاترهای قبلی نمی توانند پرش به سیستم عامل های جدیدتر را انجام دهند، زیرا تولیدکنندگان توسعه آپگریدهای درایورها را متوقف کرده اند .
  • متاسفانه، گاهی اوقات تنها راه حل این است که فن آوری پلاتر خود را به همراه سیستم عامل خود ارتقا دهید. خبر خوب این است که قیمت پرینترهای عریض به طور قابل توجهی کمتر از چند سال پیش است. در حقیقت، ممکن است از دانستن این که چگونه بعضی پلاترهای جدید امروز ارزان هستند شوکه شوید.

در صورت نیاز می توانید با مشاوران فروش و تعمیرات آوند پرینتر تماس بگیرید.

لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در مورد مطلب ” سه مشکل رایج پلاترهای جوهر افشان ” برای ما ارسال فرمایید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...