برندهای سازنده دستگاه های پرینتر

4418

کمپانی های  سازنده دستگاه های پرینتر

اینجا در آوند پرینتر، ما انواع و مدل های گوناگونی از پرینترها و دستگاه های کپی را در اختیار داریم، که توسط تولید کنندگان گوناگونی در سراسر جهان ساخته شده اند. انتخاب نوع و مدل آنها در برخی مواقع مشکل است، اما با درک این مساله که کدام برند با توجه به ویژگی های خاصش برای شما مناسب تر است، این انتخاب را برای شما ساده تر می کند.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

لیست سازندگان دستگاه های پرینتر

Brother

شرکت Brother در ابتدا در سال 1958 در اروپا تاسیس شد و در همان سال و پس از در اختیار گرفتن کارخانه چرخ خیاطی جونز واقع در شهر منچستر، کمپانی به سرعت در انگلستان شروع به رشد کرد. شرکت Brother در سال 1971، اولین پرینتر پرسرعت ماتریس نقطه ای جهان را تولید کرد، یک محصول نمادین که منجر به ورود این شرکت به بازار تکنولوژی آفیس گردید و آنها را به کمپانی که امروز می شناسیم تبدیل نمود.

پایبندی Brother به فلسفه نوآورانه اش، منجر به ارائه اولین دستگاه پرینتر چند کاره به بازار در سال 1995 شد. امروزه، شرکت Brother مجموعه متنوعی از محصولات خانگی و اداری را از پرینترهای لیزری گرفته تا جوهر افشان و پرینترهای برچسب و لیبل و دستگاه های چند کاره تولید و روانه بازار می کند.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

Canon

در سال 1933، پیشینیان شرکت Canon، آزمایشگاه دقت سنجی ابزار نوری را در توکیو تاسیس کرده و شروع به تحقیق در مورد تولید دوربین های با کیفیت بالا نمودند. این برند در ابتدا با نام کمپانی ساخت دوربین Canon شناخته می شد. این شرکت تا سال 1947 به ادامه تحقیقات فوق العاده در مورد تکنولوژی دوربین ها ادامه داد.

در سال 1975، Canon تبدیل به یک شرکت مطرح  و شناخته شده در سطح جهان شده و اولین پرینتر لیزری خود را با موفقیت توسعه داده و روانه بازار کرد. امروزه نیز تمرکز اصلی این شرکت بر محور توسعه تکنولوژی به کار رفته در پرینترها و دوربین هایشان است. همچنین آنها بازه گسترده ای از مدل ها با کاربری های گوناگون را در اختیار کاربران قرار می دهند.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

Epson

پیشینیان شرکت Epson، با نام Daiwa Kogyo Ltd در سال 1942 تاسیس شد و در ابتدای فعالیت خود، ساخت یک نوع ساعت مکانیکی با نام Seiko Marvel را در خط تولید داشتند. Epson در سال 1968 اولین پرینتر مینیاتوری دیجیتال جهان با نام EP-101 را روانه بازار کرد. شرکت Epson در سال 1975 تاسیس شد، و با Suwa Seikosha ادغام شد و در سال 1985 با هم کمپانی Seiko Epson را تشکیل دادند.

امروزه، تمرکز اصلی شرکت Epson بر ساخت محصولات مورد استفاده در دفاتر اداری و منازل است؛ مانند پرینتر، اسکنر و دیگر تجهیزات دفتری دیگر و به صورت دائم سعی در ایجاد تغییراتی برای ارتقای استانداردهای محیط زیستی در محصولاتشان دارند.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

HP

در سال 1934، دو فارغ التحصیل مهندسی با نام های بیل هاولت و دیو پاکارد با کمک یکدیگر شروع به ساخت تجهیزات با برند خود در یک گاراژ در پالا آتو کالیفرنیا کردند. HP در سال 1938 اولین محصول خود با نام 200a را اختراع کردند، یک نوسان ساز صوتی مقاومت خازنی. HP در سال 1972 وارد صنعت و تجارت کامپیوتر شد، در سال 1984 نیز HP اولین پرینتر لیزری خود را به بازار عرضه کرد. این شرکت تا سال 1993 حدود 10 میلیون پرینتر به فروش رساند.

شرکت HP امروزه نیز حضور بسیار پررنگ و تاثیر گذاری در بازار و صنعت تکنولوژی دارد، ارائه محصولات جدید به صورت مداوم، از لپتاپ ها گرفته تا کامپیوترها، پرینترهای لیزری و چاپگرهای جوهر افشان با ابعاد بزرگ.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

Kyocera

شرکت Kyocera در سال 1959 در ژاپن و در ابتدا با نام Kyoto Ceramic Co. Ltd تاسیس شد و تخصص اصلی آن در ساخت و تولید سرامیک های با کیفیت بود. در سال 1982، چهار کمپانی که یکی از آنها سرامیک کیوتو بود با یکدیگر ادغام شدند تا کمپانی Kyocera را تشکیل دهند.

در سال 2000، Kyocera شرکت سازنده دستگاه های کپی Mita را به تصرف خود در آورد و در سال 2002، با کمک آن بخش تجهیزات دفتری و اداری خود با نام KYOCERA Document Solutions Inc را تاسیس نمود. امروزه Kyocera نقش بسیار مهمی را در صنعت پرینترهای لیزری و پرینترهای لیزری چندکاره ایفا کرده و نیازهای کاربرانی را که احتیاج به دستگاه های سریع و با ظرفیت بالا دارند را مرتفع می کند.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

Lexmark

کمپانی Lexmark در سال 1991 در کنتاکی تاسیس شد و اولین محصول خود را با نام سری پرینتر های شخصی IBM روانه بازار کرد. در سال 1993، Lexmark از اولین پرینتر جوهرافشان چاپ سیاه و سفید خود پرده برداشت و در سال 1994 نیز اولین پرینتر لیزری این صنعت با کیفیت واقعی 1200 در 1200 نقطه در اینچ را به بازار عرضه کرد.

این شرکت، در سال 2013 تصمیم گرفت تا تنها بر روی توسعه پرینترهای لیزری اش تمرکز کند. امروزه، شرکت Lexmark همچنان تلاش و تمرکز بسیاری بر توسعه و ارتقای کیفیت پرینترهای لیزری خود، از مونو لیزر پرینتر گرفته تا پرینترهای چند کاره A3 دارند.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

OKI

شرکت OKI در سال 1984، در اروپا و با تمرکز بر پرینترهای نقطه ای ماتریسی تاسیس شد، محصولاتی که امروزه نیز بخش مهمی از تجارت آنها را تشکیل می دهد. OKI در سال 1989 اولین پرینتر ال ای دی اروپا را به بازار معرفی کرد. OKI در سال 2009 گارانتی استاندارد سه ساله خود را برای اولین بار در صنعت پرینتر ارائه داد.

امروزه نیز، تمرکز شرکت OKI به صورت عمده بر محصولات ماتریس نقطه ای و پرینترهای لیزری تک رنگ یا رنگی است. دستگاه های تولید شده توسط OKI، از منظر سازگاری با انواع فایلهای مدیا، یکی از متنوع ترین و بهترین ها در این صنعت است.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

Ricoh

شرکت Ricoh برای اولین بار در ژاپن و در سال 1936 تاسیس شد. این شرکت در سال  1955 از اولین دستگاه کپی خود با نام Ricopy 101 رونمایی کرد. Ricoh اولین دستگاه کپی کاغذ معمولی که با تونر خشک کار می کرد را روانه بازار کرد. امروزه نیز شرکت Ricoh به ساخت و تولید پرینترهای سیاه و سفید و رنگی که سریع هستند و کیفیت بالایی دارند مبادرت می ورزد.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

Samsung

شرکت سامسونگ که در سال 1969 تاسیس شد، کار خود را با تولید تلویزیون های سیاه و سفید آغاز کرد. شرکت سامسونگ در دهه هفتاد میلادی، ماشین لباس شویی، یخچال و مایکروویو را نیز به خط تولید محصولات خود اضافه کرد. Samsung در سال 1990 اولین پرینتر لیزری تک رنگ چند کاره خود را تولید کرد و نخستین پرینتر رنگی این شرکت نیز در سال 2003 روانه بازار شد.

امروزه، پرینترهای تولید شده توسط این شرکت به خاطر ویژگی هایی مثل طراحی با ابعاد کوچک و زیبایی و همچنین راحتی در استفاده شناخته می شوند. شرکت Samsung در سال 2013 اولین پرینتر لیزری رنگی با قابلیت NFC در جهان را به بازار عرضه کرد.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

Xerox

Xerox در سال 1906 و با نام کمپانی Haloid تاسیس شد و کار آن در ابتدا تولید و فروش کاغذهای عکاسی بود. چستر کارلسن، متولد سال 1906 xerographic printing را در سال 1938 کشف کرد که باعث رشد و توسعه سریع تر شرکت Xerox شد.

پس از آن Xerox اولین دستگاه کپی xerographic جهان را در سال 1949 با نام Model A Copier تولید و روانه بازار کرد. امروزه، Xerox یکی از بزرگترین و مطرح ترین فعالان حوزه پرینت و کپی در تولید پرینترهای لیزری با ابعاد A3 و A4 با کیفیت بالا می باشد.

برند های سازنده دستگاه های پرینتر

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

12 آذر 1399

با عرض سلام و خسته نباشید
و تشکر از مطلبتون
یک سوال دارم ، یعنی یک تولیدکننده پرینتر ایرانی هم نداریم؟؟؟

    12 آذر 1399

    درود بر شما
    چرا خوشبختانه شرکت آریا لیزر ایرانیان یک پرینتر 3 کاره با برند G&b تولید کردن که تقریبا یکسالی هست روانه بازار شده و ما براشون آرزوی موفقیت میکنیم.

17 بهمن 1399

سلام میشه عکس هایی از مراحل تولید پرینتر بزارید و مراحل ساختشو توضیح بدید

نظرات خود را برای ما بنویسید ...