• خانه >
  • آموزش و مقالات >
  • تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید + اینفوگرافیک

تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید + اینفوگرافیک

1887

تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید

تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید: امروزه تقریبا هر کسی در هر جایی یک بارکد دیده است. بارکدها در واقع شیوه بسته بندی و حمل و نقل کالاهای ما را تغییر داده اند. بارکد یک نمایش گرافیکی از اطلاعات مربوط به شناسایی محصول است که به شکل یک الگوی دو بعدی راه راه سیاه و سفید ظاهر می‎ شود.

بارکدها برای انتقال اتوماتیک اطلاعات مربوط به محصولات، از محصول به سیستم الکترونیکی یا ثبت نقدی استفاده می‎ شوند. رمزینه خوان متشکل از منیعی نوری، لنز و حسگر نرجمه نوری است و همه ی بارکد خوان ها حاوی یک مدار رمزگشای تحلیل تصویر داده هاست. بارکد خوان این اطلاعات را ضبط نموده و می‎خواند و بسته به نیازهای کاربر به شکل های مختلفی عرضه می‎شود.

تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید

اسکنرهای بارکد یا بارکد خوان ها، عمل شناسایی و ردیابی محصولات، افراد، موجودی و دارایی را برای حداکثر نمودن کارایی و رعایت شفافیت در طول زنجیره تامین به طور خودکار انجام می‎ دهند. بارکد خوان ها، از یک موتور تصویربرداری لیزری خطی و یا از موتورهای اسکن تصاویر در منطقه‎ های دو بعدی، برای گرفتن تصاویر و انتقال آنها به یک کامپیوتر میزبان استفاده می ‎کنند. با توجه به اینکه امروزه ممکن است انواع مختلفی از بارکدخوان ها در بازار وجود داشته باشند که برای صنعت شما مناسب هستند، بسیار مهم است که با درک تفاوت های آنها بتوانید از سرمایه گذاری خود در زمینه بارکد خوان بهترین بهره را ببرید.

بارکد خوان لیزری

محبوبترین نوع بارکد خوان که به طور گسترده ‎ای مورد استفاده قرار می‎ گیرد، دستگاه بارکد خوان لیزری است. بارکد خوان دارای رنج قیمت مناسبی بوده و قادر به خواندن بارکدهای خطی تک بعدی از فاصله نهایتاً یک متری است. این دستگاه‎ ها از لحاظ اندازه و شکل ظاهری در طیف وسیعی از جمله دستگاه‎های دستی و قابل حمل و انواع پوشیدنی و جیبی ارائه می ‎شوند. از طرفی تکنولوژی ها و چیدمانهای گوناگونی از آنها متناسب با هر نوع صنعت و محیطی وجود دارد. بارکدخوان ها اغلب توسط خرده فروشان و فروشگاه‎ های مواد غذایی استفاده می ‎شوند.

تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید

بارکد خوان تصویربردار خطی

یک گزینه بادوام تر نسبت به بارکد خوان لیزری، بارکد خوان تصویربردار خطی است. این اسکنرها برای خواندن بارکدهای آسیب دیده، بارکدهایی با چاپ ضعیف و یا بارکدهایی که زیر پوشش فیلم یا پوشش پلاستیکی قرار دارند بهتر هستند. رمزینه‌خوان تصویربردار خطی برای استفاده در خرده فروشی‎ها، حمل و نقل، بخش دریافت و کنترل موجودی ایده آل است.

بارکد خوان های دو بعدی (2D)

رمزینه‌خوان دوبعدی، اسکنر باارزش و پرقابلیتی است که توانایی خواندن هر دو نوع بارکد یک بعدی و دو بعدی را بدون توجه به آسیب دیدگی، جهت گیری یا پوشش بارکدها دارد. موتورهای اسکن دوبعدی، تصویری از بارکد می‎سازند و این ویژگی باعث می شود که این اسکنرها برای محیط هایی که نیاز به قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بیشتری دارند، ایده آل باشند. از آنجایی کهبارکد خوان های دوبعدی، همه جهته یا اُمنی

(omni directional) هستند، سرعت ضبط و دقت آنها از سایر اسکنرها بیشتر است. حداکثر بودن بهره‎ وری بارکد خوان دو بعدی باعث می شود که برای هر محیطی، از جمله خرده فروشیها، محیط های تولیدی و خدمات پستی / پیک مناسب باشند.

تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بارکد خوان ها، اینفوگرافیک زیر را مطالعه فرمایید:

تمام آنچه که لازم است درباره بارکد خوان بدانید

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...