راهنمای خرید کاغذ خرد کن و بهترین های موجود

2289

راهنمای خرید کاغذ خرد کن و معرفی بهترین های موجود در بازار

چه برای کارهای شخصی و چه برای کارهای اداری و دفتری، یک دستگاه خرد کن کاغذ می تواند به شما کمک کند تا  از شر حساس ترین اطلاعات خود،  چه بر روی کاغذ، چه بر روی سی دی و چه حتی بر روی کارت های اعتباری خلاص شوید. در اینجا می توانید موارد و نکاتی را که باید در هنگام خرید یکی از آنها در نظر داشت، مطالعه کنید.

راهنمای خرید کاغذ خرد کن + بهترین های موجود

ایمن ، مطمئن ، خرد شده

هر سند مالیاتی که بخواهید آن را پر کنید یا نگاه دارید، احتمالاً تعداد زیادی نمونه باطله نیز خواهید داشت، که باید معدوم گشته و دور ریخته شود. برخی از آنها حاوی اطلاعات مالی حساسی هستند. خوشبختانه دستگاه های کاغذ خرد کن از آن دورانی که فیلم آرگو آن را به تصویر می کشد، پیشرفت زیادی کرده اند (در سکانسی از این فیلم، این دستگاه های دولتی نتوانستند عکس های حساس و محرمانه را به خوبی نابود کنند).

با استفاده از بسیاری از کاغذ خردکن های امروزی، می توانید تا حد بسیاری مطمئن باشید که اسناد شما به اندازه کافی خرد می شوند و خطر دستیابی به اطلاعات مهم و سری توسط شخص یا گروهی خاص، شما را تهدید نمی کند.

اصول اولیه خرد کردن

یکی از راه های دسته بندی دستگاه های خرد کن، بر اساس روشی است که آنها بوسیله آن کاغذ ها را می برند. خرد کن های رشته ای، ورق های کاغذ را به صورت نوارهای طولانی برش می دهند. آنها سریع هستند، اما از امنیت بالایی برخوردار نیستند، زیرا نوارها معمولاً به اندازه ای بزرگ هستند که می توانند توسط یک فرد مصمم و با حوصله مجدداً به هم متصل شوند.

کاغذ خردکن

کاغذخردکن های متقاطع تا حدی ایمن تر، کاغذ ها را به نوارهای کوتاه و باریک خرد می کنند. و خرد کن های میکروکات (پودری) نیز کاغذ ها را به شکل تکه های بسیار ریز خرد می کند، و برای معدوم کردن اسناد محرمانه و در بعضی موارد مخفیانه مناسب هستند.

درجه امنیت خردکن کاغذ، که بر حسب کوچکی اندازه کاغذ های خرد شده اندازه گیری می شود، با استاندارد پذیرفته شده در سطح بین المللی با نام DIN 66399 بیان می شود. دامنه این مقیاس، از P-1 (عدم امنیت کافی) تا P-7 (مناسب برای خرد کردن اسناد محرمانه) متغییر است. سطح امنیتی P-4 برای اکثر دفاتر مناسب است ، در حالی که ممکن است مدارکی و اسناد حساس، به خرد کن های با درجه امنیت بیش از P-5 نیاز داشته باشند.

راهنمای خرید کاغذ خرد کن + بهترین های موجود

کاغذ خردکن های مدرن می توانند کاری بیش از خرد کردن ورق های کاغذ انجام دهند. بسیاری از مدلهای امروزی می توانند سی دی، کارتهای اعتباری ، کارت های شناسایی و حتی گیره های کاغذ و سوزن منگنه را نیز برش دهند. برخی از آنها می توانند با سرعت بسیار بالایی، حتی پاکت نامه های ضخیم پر از نامه های باطله را برش داده و معدوم کنند.

سرعتی که با آن می توانید ورق های کاغذ را یکی پس از دیگری وارد کاغذ خرد کن کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین ظرفیت فیدر ( اینکه چند صفحه را می توانید به طور همزمان وارد دستگاه و خرد کنید) و اندازه سبدی که به عنوان سطل زباله برای کاغذ های خرد شده در نظر گرفته شده است نیز دارای اهمیت است.

مدت زمانی که می توانید بدون خاموش کردن و خنک کردن دستگاه از آن به طور پیوسته استفاده کنید و همینطور زمانی که پس از آن، دستگاه به آن نیاز خواهد داشت تا خنک شده و دوباره آماده به کار گردد، از دیگر پارامترهای مهم برای انتخاب کاغذ خرد کن مورد نظر هستند.

به چه مواردی توجه کنیم؟

 انتخاب بهترین کاغذ خرد کن برای شما به نیازهای شخص شما بستگی دارد: سرعت، ظرفیت، زمان اجرا و امنیت آن (یا اندازه کاغذ های خرد شده که خروجی دستگاه است) را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، یک دفتر کوچک ممکن است بخواهد که از یک خردکن سریع، که مقدار متوسطی کاغذ را همزمان خرد می کند استفاده کند، در حالی که یک دفتر بزرگتر که کاغذ های بیشتری برای معدوم کردن دارد، ممکن است از دستگاهی با ظرفیت بیشتر بهره ببرد و زمان بیشتری نیز برای فرآیند خرد کردن کاغذ ها نیاز دارد.

دفاتری که حاوی اسناد بسیار حساس هستند، احتمالا به یک کاغذ خرد کن میکروکات نیاز دارند، تا مدارک و اسناد محرمانه را به تکه های بسیار ریز تقسیم کند. توجه داشته باشید که هرچه اندازه کاغذ های خرد شده کوچکتر باشد، خرده کاغذ بیشتری می تواند قبل از نیاز به تخلیه در سطل زباله مخصوص دستگاه جای می گیرد.

راهنمای خرید کاغذ خرد کن + بهترین های موجود

خردکن های جمع و جور می توانند در فضاهای کوچک جای گیرند، و این موارد ممکن است برای استفاده در منزل یا به عنوان خرد کننده های شخصی در خانه یا محل کار بهترین گزینه باشد.

برخی از این دستگاه ها ویژگی های ایمنی جالبی مانند خاموش کردن خودکار، در صورت لمس شکاف فیدر توسط دست انسان ارائه می دهند. زیبایی ظاهری از مشخصه های کلی کاغذ خرد کن ها محسوب نمی شود، اما برخی از خردکن های کوچک برای جور شدن با دکور اتاق به اندازه کافی شیک هستند.

کلام آخر

همه می دانیم که روی امنیت و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه نمی توان قیمت گذاشت. به همین دلیل، خرید یک دستگاه کاغذ خرد کن یک سرمایه گذاری محسوب می شود و نه یک هزینه اضافی. کاغذ خردکن هایی که در اینجا به آنها اشاره شده، از خردکن ‌های خانگی برای مصارف شخصی تا مدل‌ های اداری، با کارکرد و دوام بسیار بالا را در بر می‌ گیرد.


بررسی بهترین کاغذ خرد کن های بازار:

 Fellowes powershred 99Ci 100% jam proof cross-cut

Fellowes powershred 99Ci 100% jam proof cross-cut

 • نکات مثبت: بی صدا، سریع، دارای سطل زباله بزرگ، می توانید نزدیک به 20 ورق را به طور همزمان خرد کنید. علاوه بر کاغذ، برای خرد کردن سوزن های منگنه ، کارتهای پلاستیکی و نامه های باطله نیز به کار می رود.
 • نکات منفی: قیمت بالا و عدم امنیت کافی برای اسناد محرمانه.
 • جمع بندی: Fellowes powershred 99Ci 100% jam proof cross-cut یک خردکن عالی است. سرعت بالایی دارد ، از ظرفیت کاغذ بالایی برخوردار است ، می تواند انواع مختلفی از مواد را خرد کند و می تواند مدت طولانی بدون نیاز به استراحت کار کند.

 AmazonBasics 12-Sheet High-Security Micro-Cut Shredder

AmazonBasics 12-Sheet High-Security Micro-Cut Shredder

 • نکات مثبت: قیمت پایین، خردکننده دارای امنیت نسبتا بالا، دیسک های نوری و کارت های پلاستیکی را نیز خرد می کند، ظرفیت مناسب سطل زباله.
 • نکات منفی: نه چندان سریع، دوام عادی.
 • جمع بندی: این دستگاه دارای امنیت بالاست، ظرفیت سطل زباله مناسبی دارد و با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شود.

 Fellowes AutoMax 130C Auto Feed Shredder

Fellowes AutoMax 130C Auto Feed Shredder

 • نکات مثبت: می تواند تا 130 ورق کاغذ را به صورت اتوماتیک خرد کند. گیره های کاغذ و سوزن منگنه و کارت های اعتباری را علاوه بر کاغذ خرد می کند. فیدر دستی بیش از دو برابر آنچه شرکت ادعا می کند را نیز خرد می کند. سرعت آن به اندازه ای است که عنوان شده.
 • نکات منفی: نمی تواند سی دی ها را خرد کند. پس از تمام شدن کار خرد کن، طدای موتور تا مدتی هنوز به گوش می رسد.
 • جمع بندی: این دستگاه تا 130 ورقه کاغذ را نیز خرد می کند و شما می توانید به صورت دستی تا دو برابر این مقدار نیز کاغذ وارد آن کنید.

 Swingline Style+ Super Cross-Cut Shredder

Swingline Style+ Super Cross-Cut Shredder

 • نکات مثبت: ارزان. شیک. جمع و جور. خرد کن بسیار سریع، حدود دو برابر رتبه سرعتش. تکه های خروجی کوچک که به معنی امنیت بیشتر هستند.
 • نکات منفی: مخصوص کارهای با حجم کم. پر سرو صدا. عدم مقاومت در برابر ریختن مواد غذایی.
 • جمع بندی: این کاغذ خرد کن بسیار سریع، کوچک و شیک است و کاغذ های خرد شده بیشتری نسبت به آنچه فکرش را می کنید درون ظرف زباله آن جای می گیرد.

 TRU RED 16-Sheet Micro Cut Commercial Shredder

TRU RED 16-Sheet Micro Cut Commercial Shredder

 • نکات مثبت: توان خرد کردن میکروکات برای اسناد محرمانه. سطل زباله بزرگ. توانایی خرد کردن دسته بزرگی از کاغذ ها به صورت همزمان. همچنین می تواند گیره کاغذ، سوزن منگنه، دیسک های نوری . کارت های اعتباری را نیز خرد کند.
 • نکات منفی: کند تر از برخی کاغذ خرد کن های هم رده.
 • جمع بندی: این دستگاه توان خرد کردن تا 20 ورق کاغذ را به صورت همزمان دارد، حجم سطل زباله مناسب است و دارای توانایی خرد کردن بسیاری چیز های غیر کاغذی می باشد. همچنین می تواند برای مدت طولانی بدون نیاز به استراحت کار کند.

 Fellowes Powershred 99Ms Micro-Cut Shredder

Fellowes Powershred 99Ms Micro-Cut Shredder

 • نکات مثبت: اندازه کوچک کاغذ های خرد شده باعث امنیت بالای این دستگاه می شود. سرعت مناسب خرد کردن. سطل زباله با ظرفیت بالا.
 • نکات منفی: قیمت نسبتا بالا. عدم توانایی خرد کردن دیسک های نوری.
 • جمع بندی: این دستگاه کاغذها را تا اندازه ای خرد می کند که حتی اسناد محرمانه نیز امنیت بالایی داشته باشد

 AmazonBasics 17-Sheet High-Security ShredderAmazonBasics 17-Sheet High-Security Shredder

 • نکات مثبت: قیمت پایین. امنیت نسبتا بالا. کارت های پلاستیکی و دیسک های نوری را خرد می کند. توان خرد کردن تا 20 ورق را در یک نوبت دارد. ظرفیت مناسب سبد زباله.
 • نکات منفی: سرعت نسبتا پایین.
 • جمع بندی: این خرد کن برای حجم زیاد کار انتخاب مناسبی است. خرد کردن ایمن برای یک دفتر کوچک، کارگاه و یا یک دفتر خانگی شلوغ.

 Swingline SM12-08 Micro Cut Jam Free Shredder

Swingline SM12-08 Micro Cut Jam Free Shredder

 • نکات مثبت: اندازه کوچک کاغذ های خرد شده. می تواند بدون توقف به مدت 20 دقیقه کار کند. مقاومت مناسب در برابر ریختن مواد.
 • نکات منفی: نمی تواند کارت های اعتباری، سی دی یا دی وی دی را خرد کند. سرعت بسیار بالایی ندارد.
 • جمع بندی: این دستگاه می تواند برای مدت طولانی بدون نیاز به استراحت کار کند. به خاطر توانایی خرد کردن با اندازه کوچک برای معدوم کردن اسناد محرمانه بسیار مناسب است.

 Fellowes Powershred 79Ci

Fellowes Powershred 79Ci

 • نکات مثبت: استفاده آسان. دارای توانایی خرد کردن سی دی، ورقه های کاغذی، سوزن منگنه و کارت های اعتباری، علاوه بر کاغذ. در آزمایشات ما سرعتی منطبق با آنچه ادعا شده داشته.
 • نکات منفی: آنطور که ادعا شده در برابر ریختن مواد مقاوم نیست. درب این دستگاه به طور عجیبی سنگین است.
 • جمع بندی: استفاده از آن آسان است و توان خرد کردن هر نوع جنس مورد استفاده در ادارات و دفاتر را داراست. برای استفاده خانگی دفاتر کوچک و دفاتر مستقر در منزل عالی می باشد.

 Swingline Stack-and-Shred 300X Shredder With SmarTech

Swingline Stack-and-Shred 300X Shredder With SmarTech

 • نکات مثبت: انجام عملیات بدون دخالت دست. دارای فیدر 300 تایی اتوماتیک به علاوه فیدر دستی. توان خرد کردن بی صدای سی دی ها. صفحه نمایشگر برای نشان دادن پیشرفت خرد کردن. خرد کردن با امنیت بالا
 • نکات منفی: گران قیمت. نسبت به بسیاری از کاغذ خرد کن ها با فیدر خودکار کندتر است. پر کردن فیدر با نهایت ظرفیت کار مشکلی است.
 • جمع بندی: این دستگاه بدون دخالت دست عملیات خرد کردن را برای شما انجام می دهد. و دارای یک اپلیکیشن است که روند پیشرفت کار را نمایش می دهد. اما برای این دستگاه حرفه ای شما باید مبلغ حرفه ای نیز پرداخت کنید!

بخش بررسی و خرید کاغذ خرد کن های آوند پرینتر را مشاهده فرمایید:

خرید کاغذ خرد کن

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...