راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش اول)

1190

راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش اول) – فرایند چاپ چگونه است؟

راهنمای خرید کارت پرینتر :

استفاده از کارت پرینترها و نرم افزار های مربوطه می تواند فرایند استخدام کارمندان یا اعضای جدید برای سیستم ‎هایتان و برقرار نگهداشتن آنها را آسان کند. کارت شناسایی فقط به کسب و کار محدود نمی شود؛ کاربردهای آن را می‎توان به راحتی به بخش آموزشی، دولت، کارت های وفاداری مشتری، گذرنامه‎های حمل و نقل و موارد بیشتر دیگر گسترش داد.

راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش اول)

خوب، از کجا باید شروع کنید؟ با ما در مطلب راهنمای خرید کارت پرینتر همراه باشید:

فناوری پرینتر

در هسته هر کارت پرینتر یک تکنولوژی وجود دارد که برای ایجاد تصاویر روی کارت ها بکار گرفته می ‎‎شود. دو گزینه اصلی برای انتخاب وجود دارد: انتقال مستقیم به کارت و انتقال معکوس.

حالت مستقیم روی کارت (DTC) از یک فرایند تصعید رنگ با یک هد چاپی استفاده می ‎کند که هر پانل متعلق به ریبون را برای تبدیل جوهر به بخار گرم نموده و سپس آن را روی سطح کارت پخش می‎ کند. این روش سریع و موثر است و می تواند با استفاده از رنگ‎ های کامل، پوشش ها و ریبون‎ های تک رنگ انجام شود تا کارت هایی با تصاویر واضح و به صورت لبه به لبه ایجاد کند.

این پرینترها به طور متوسط رزولوشنی حدود 300 نقطه در اینچ یا DPI دارند که امکان چاپ تصاویری دقیق و متونی با وضوح بالا را فراهم می کند. یک مشکل در رابطه با چاپ DTC در حالتی که چاپ لبه به لبه است وجود دارد و آن این است که یک مرز سفید بسیار کوچک، هنگامی که چاپ مستقیما روی لبه ها انجام می شود می‎تواند دیده شود.

راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش اول)

پرینترهای تصعید رنگ از حرارت برای انتشار جوهر روی سطح کارت استفاده می کنند. در این فرآیند برای ایجاد تصاویر سراسر رنگی، از ریبون ‎هایی که دارای مجموعه ای از پانل های رنگی هستند استفاده می‎شود.

انتقال معکوس یا انتقال مجدد از یک تکنولوژی مشابه استفاده می کند، اما تصاویر را بر روی یک فیلم واضح چاپ می کند و سپس این تصاویر روی سطح کارت فیوز می ‎شوند. این امر اجازه می دهد تا برای چاپ کاملا لبه به لبه، از ایجاد هرگونه حاشیه سفیدی در اطراف کارت هایتان اجتناب شود.

کیفیت چاپ نیز در حالت چاپ انتقال مجدد بهتر است و به کاربران امکان چاپ روی سطوح غیر عادی مانند کارتهای هوشمند و کارتهای مجاورتی، کارتهای غیر PVC مانند ABS، PET، PVH و پلی کربنات را می‎ دهد. انتقال مجدد برای کار، هم به فیلم شفاف و هم به ریبون نیاز دارد، که در نتیجه به نسبت چاپ معمولی DTC از مواد مصرفی بیشتری استفاده می ‎کند. همچنین، در مقایسه با DTC، این روش می تواند کندتر باشد، اما از طرفی می تواند با توجه به رزولوشن 600 نقطه در اینچ، امکان تصویر برداری با کیفیت بسیار بالا را ایجاد کند.

سرعت، ظرفیت و مواد مورد استفاده برای چاپ

بعد از تصمیم گیری در مورد خرید کارت پرینتر، گام بعدی انتخاب بین چاپ یک دو طرفه و دو طرفه است. این انتخاب به همان اندازه ساده است که به نظر می رسد – پرینترهای یک طرفه تنها می توانند یک طرف کارت را در یک زمان چاپ کنند، در حالی که مدل های دو طرفه می توانند در یک زمان هر دو طرف را چاپ کنند. چاپ دو طرفه برای ایجاد کارت ‎هایی با عکس شناسایی در یک طرف و بارکد و یا اطلاعات دیگر (شاید قوانین، زمان‎بندی، و یا اطلاعات تماس) در روی دیگر بسیار مفید است.

پس از آن سرعت چاپ مورد توجه قرار خواهد گرفت، که با ظرفیت کارت و مواد مورد استفاده برای چاپ همراه است. آنچه که به دنبال آن هستید، به طور کامل به نیازهای شما بستگی دارد.

گروه های کوچکی که به طور مداوم کارت های چاپ نیاز ندارند، هیچ منفعتی در پرینترهای سریع با سینی های ورودی بزرگ کارت پیدا نخواهند کرد، در حالی که گروه های بزرگ هنگام استفاده از سرعت های بالا، سینی های بزرگ کارت و ریبون‎های با ظرفیت بالا که موجب اتلاف کمتر زمان خواهد بود، بهبود قابل توجهی در بهره وری خواهند داشت. علاوه بر این، برخی از واحدها سینی های برگشت را برای مرتب کردن کارت‎های دارای مسائل و خطاهای خودکار مربوط به پرینت، بدون نیاز به مرتب سازی دستی توده کارت‎ها، مهیا می‎ کنند.

با توجه به نوع موادی که روی آنها پرینت انجام می‎شود، کارت‎ها اندازه‎های خاصی خواهند داشت و شما از اندازه‎های استاندارد (CR-80 (ID-1 یا CR-79 استفاده خواهید کرد. اکثریت کاربران از CR-80 با ضخامت متفاوت استفاده می‎کنند، معمولا بین 10 تا 40 میلی متر (شایعترین آنها 30 میلی متر است که همان کارتهای اعتباری شماست) کارت های ضخیم تر با دوام‎تر هستند. CR-79 برای انواع کارتهای پشت – چسبناک مفید است که به کارتهای مجاورتی با اندازه CR-80 متصل می‎شوند. اگر شما به این ویژگی اضافی نیاز دارید، حتما پرینتر را برای اطمینان از اینکه کارت CR-80 و CR-79 را می‌پذیرد، بررسی کنید.

راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش اول)

دو اندازه اصلی برای کارت در دسترس هستند، CR-80 استاندارد و CR-79 تخصصی تر.

ریبونها یکی دیگر از جنبه های مهم خرید کارت پرینتر هستند و انواع مختلفی از گزینه ها برای آنها وجود دارد. ریبون های تک رنگ، ساده ترین نوع هستند و به شما اجازه می دهند که تنها با یک رنگ روی کارت های خود چاپ کنید. آنها می توانند به رنگ ‎های سیاه و سفید، رنگ‏های استاندارد یا حتی نقره‎ای شبه متالیک، موجود باشند. در کنار آنها ریبون ‎های رنگی وجود دارند که برای پانل‎های مختلف نامگذاری شده‎ اند.

راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش اول)

به عنوان مثال، یک ریبون YMCKO دارای پانل های زرد، قرمز، آبی و سیاه و همچنین یک لایه پوشش محافظتی است. نسخه های دیگر شامل پانل های سیاه و سفید اضافی (YMCKOK) برای چاپ آسان متن و یا تصاویر تک رنگ در پشت کارت در چاپ دو طرفه است. پانل های تخصصی تر نیز گاهی اوقات استفاده می ‎شوند،

مانند جوهر UV. پرینت UV یکی دیگر از قابلیت هایی است که اگر امنیت اضافی مورد نظر باشد، به دنبال آن خواهیم بود. این مورد، شامل یک پانل جوهر UV اضافه روی ریبون شما بوده و می تواند لایه های نامرئی به کارت هایتان اضافه کند. با توجه به این که یک ریبون برای تعداد مشخصی پرینت، رتبه بندی شده است، بنابراین ردیابی مصرف و پر کردن مجدد آن آسان است.

راهنمای خرید کارت پرینتر ادامه دارد…

راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش دوم)

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...