• خانه >
 • آموزش و مقالات >
 • نحوه ریست کردن سطح جوهر در کارتریج های 27، 28، 56، 57، 58 HP

نحوه ریست کردن سطح جوهر در کارتریج های 27، 28، 56، 57، 58 HP

2537

ریست کردن سطوح جوهر در پرینترهای HP مدل HP 56 (سیاه) و HP 58 (عکس رنگی)

نحوه ریست کردن سطح جوهر

برای اینکه پرینتر شما بتواند بعد از شارژ کارتریج جوهر، سطح آن را به درستی تشخیص دهد، راهکاری وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره می‎ کنیم.

نحوه ریست کردن سطح جوهر در کارتریج های 27، 28، 56، 57، 58 HP

 1. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده یک تکه نوار روی اتصال شماره 1 قرار دهید. کارتریج را با نواری که به آن چسبیده است، مجددا داخل پرینتر بگذارید.
 2. در این مرحله، پرینتر یک صفحه برای بالانس کردن هد، چاپ می کند. پس از تکمیل این مرحله، کار را از مرحله 3 ادامه دهید. پس از اینکه پرینتر چاپ صفحه هم ترازی را به اتمام رساند، پرینتر را باز نموده، کارتریج را برداشته و یک قطعه نوار دیگر را همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است روی اتصال شماره 2 قرار دهید.
 3. کارتریج را درون پرینتر قرار دهید. پرینتر یک صفحه برای هم ترازی هد، چاپ می‎کند. پس از چاپ این صفحه، کارتریج را از پرینتر خارج کنید، هر دو نوار را از روی هر دو اتصال شماره 1 و شماره 2 بردارید. دوباره کارتریج را داخل پرینتر قرار دهید. سطح جوهر در حال حاضر باید توسط پرینتر، کامل و پر خوانده شود.
 4. اگر این فرایند روی پرینتر شما جواب نداد، اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه چسبی روی اتصالات کارتریج باقی نمانده است. هر نوع باقیمانده‎ای کارتریج را از کارکرد مناسب خود باز داشته و باعث می شود که کارتریج توسط پرینتر شناخته نشود. اگر اتصالات را با مالیدن یک تکه پنبه الکلی تمیز نمودید، مراحل 1-4 را دوباره تکرار کرده و اطمینان حاصل کنید که هر مرحله دقیقا دنبال می شود.
 5. نکته: اگر زمانی که سعی می‎کنید یک صفحه هم ترازی چاپ کنید، پرینتر پیام خطایی مبنی بر اینکه کارتریج باید تعویض شود صادر نمود، از دکمه ” menu” موجود در کنترل پنل پرینتر استفاده نموده و صفحه همترازی را چاپ نمایید.

نحوه ریست کردن سطح جوهر در پرینترهای HP برای کارتریج های HP 57 (رنگی):

نحوه ریست کردن سطح جوهر در کارتریج های 27، 28، 56، 57، 58 HP

 1. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، یک تکه نوار روی اتصال شماره 1 قرار دهید. کارتریج را با نواری که به آن چسبیده، مجددا داخل پرینتر بگذارید (هر اتصال، یک مربع کوچک از جنس مس است). اطمینان حاصل کنید که تنها همان اتصال پوشانده شده است و بقیه اتصالات آزاد هستند.
 2. در این هنگام پرینتر یک صفحه ترازنامه چاپ می‎کند. پس از تکمیل این مرحله، به مرحله 3 رفته و کار را همان طور که در تصویر نشان داده شده ادامه دهید. کارتریج را درون پرینتر قرار دهید. پرینتر مجددا یک صفحه همترازی چاپ می‎کند. پس از آن همه نوارها را از روی هر دو اتصال شماره 1 و شماره 2 بردارید. دوباره کارتریج را داخل پرینتر قرار دهید. سطح جوهر باید در حال حاضر “کامل” نشان داده شود.
 3. اگر این فرایند برای شما کارساز نبود، اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه نواری روی اتصالات کارتریج باقی نمانده است. هر نوع باقیمانده‎ای کارتریج را از کارکرد مناسب خود باز داشته و باعث می شود که کارتریج اصلا توسط پرینتر شناخته نشود. اگر اتصالات را با مالیدن پنبه الکلی تمیز کرده‎اید، مراحل 1-4 را دوباره انجام داده و اطمینان حاصل کنید که همه مراحل دقیقا دنبال می‎شوند.
 4. نکته: اگر زمانیکه سعی می کنید یک صفحه پرینت برای همتراز شدن چاپ کنید، پرینتر پیام خطایی را نشان دهد مبنی بر اینکه کارتریج نیاز به تعویض دارد، از دکمه “منو” در کنترل پنل پرینتر استفاده نموده و عملیات همتراز کردن هد پرینت را فعال کنید.

سوالات و پیشنهادات خود را در مورد این مطلب آموزشی، با ما در میان بگذارید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

4 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

14 تیر 1398

مقاله بسیار مفیدی بود. لطفا از این دست مقالات بیشتر قرار بدید

17 تیر 1399

سلام کارتریج ۶۳ اچ پی به چه روشی ریست می شه.باتشکر

18 تیر 1399

باسلام وخسته نباشید،کارتریج 63hpهم میشه ریست کرد واگه میشه روشش چه طوریه .باتشکر

11 بهمن 1399

سلام. وقت بخیر. با تشکر فراوان از زحمات شما دوستان و همکاران. مطالب واقعا مفید هستند. روش ریست کاتریج 136 اچ پی رو هم بیزحمت آموزش بدبد

نظرات خود را برای ما بنویسید ...