آموزش تعویض چیپست کارتریج HP CF400-403 یا 201A

1518

آموزش تعویض چیپست HP CF400-403 با کدهای 201A

تعویض چیپست کارتریج HP CF400-403

چیپست تراشه‌های کارتریج یا چاپگر دستگاه‌هایی هستند که با رایانه شما ارتباط برقرار می‌کنند تا در صورت رسیدن کارتریج‌های جوهر شما به سطوح معینی یا بروز هرگونه مشکل دیگر هشدارهایی را ارائه کنند. به لطف این تراشه هوشمند، رایانه شما می‌تواند پیام‌های هشداری را به شما نشان دهد که سطح جوهر چاپگر شما کم است یا هر خطایی رخ داده است.

پرینترهای این سری دارای ویژگی محافظت از کارتریج هستند. اگر کاربران از این ویژگی پرینتر برای تعویض چیپ استفاده کنند، آن چیپست را تنها می توان بر روی همین چاپگر استفاده کرد؛ اگر آن چیپست را روی چاپگرهای دیگری استفاده کنیم، چاپگر خطای “تجهیزات محفاظت شده” یا Unauthorized Supply را گزارش خواهد داد و امکان سوختن چیپست وجود دارد .

– برای تست چیپ تعویض شده، ابتدا اطمینان حاصل کنید که تونر کافی در کارتریج وجود دارد؛ در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که تست به نتایج غیر طبیعی دست یابد و در اثر تشخیص اندازه تونر چاپگر، خطای  ریزش و پخش شدن تونر رخ دهد.

1. قبل از نصب چیپست ها، اطمینان حاصل کنید که عملکرد محفاظت از کارتریج ( Protect Cartridges ) چاپگر به طور کامل خاموش شده است.

2. قبل از تعویض، برای انجام تست اقدام به نصب کارتریج به صورت کامل نکنید.

نحوه فعال و غیر فعال سازی، عملکرد و محافظت از کارتریج در تصویر کشیده شده است:

آموزش تعویض چیپست کارتریج HP CF400-403 یا 201A

این چیپست را بر روی چاپگر دیگری نصب کنید، چیپست قابل شناسایی نیست و چاپگر خطای “تجهیزات غیر مجاز” یا Unauthorized Supply را گزارش خواهد داد.

آموزش تعویض چیپست کارتریج HP CF400-403 یا 201A

الف. چیپست را بر روی پرینتر دیگری نصب کنید (عملکرد سیاست کارتریج خاموش کنید) یا Cartridge Policy Function is off، چیپست شناسایی خواهد شد.

ب. عملکرد محافظت کارتریج را خاموش کنید، چیپست باز هم قابل شناسایی خواهد بود.

آموزش تعویض چیپست کارتریج HP CF400-403 یا 201A


با ارسال نظر و پیشنهاد ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری فرمائید. تجربه دیگری در مورد تعویض چیپست کارتریج HP CF400-403 دارید؟

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...