نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP سری های 10 ، 11 ،12…

1177

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP سری های 10 ، 11 ،12 ،82 ،84، 85 ،88، 940

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP هر کارتریج جوهر افشان HP دارای یک چیپست با شماره سریال منحصر به فرد است. پرینترهای HP مقادیر جوهر موجود در یک کارتریج را اندازه‎ گیری نمی‎ کنند، اما با کمک این چیپست ها می‎توانند تعداد صفحاتی را که با استفاده از یک کارتریج چاپ شده محاسبه نمایند. بنابراین، در صورت استفاده از یک کارتریج دوباره پر شده، تنظیمات را نمی توان به روز کرد. در نتیجه، پرینتر هنوز سطوح قبلی جوهر را “به خاطر دارد” و نمی‎ تواند پر بودن کارتریج را تشخیص دهد.

مدل HP 88/940:

برای اینکه کارتریج دوباره پر شده شما بتواند قابل استفاده باشد باید اطلاعات چیپست کارتریج را خاموش کنید. این کار از طریق ال سی دی پرینتر، به Setup-> Preference بروید، سپس به سمت پایین رفته و اطلاعات چیپست (chip info) را انتخاب نموده و آن را خاموش کنید. یک اشکال یا باگ شناخته شده در سخت افزارهای HP و برای بعضی از پرینترهای آن وجود دارد و آن این است که از حالت sleeping یا نمایش «printing» خارج نشده و هرگز چاپ نخواهند کرد.

برای رفع این باگ، می‎توانید درب کارتریج را باز و بسته کنید، و یا اینکه یک مجموعه کارتریج دیگر آماده کنید و آن را داخل پرینتر گذاشته و مجددا بیرون بیاورید. برای کاربران سیستم عامل لینوکس ممکن است باز هم امکان چاپ وجود نداشته باشد، زیرا پیام خالی بودن کارتریج را نشان می‎دهد. در این صورت سیستم عامل باید مطابق با آخرین نسخه به روز رسانی شود و یا نرم افزار پرینتر لینوکس از سایت HP دانلود گردد.

برای مدل HP 10, 11:

برای این مدلها دو گزینه پیش رو دارید:

  1. راه اول این است که یک “کارتریج قابل شارژ” خریداری کنید. این کارتریجهای قابل شارژ دارای یک چیپست خود بخود ریست شونده( (auto reset هستند (غیر OEM). یعنی به صورت خودکار تنظیم مجدد می شوند.
  2. گزینه دوم این است که از یک ریست کننده چیپست استفاده کنید. برای پر کردن کارتریج اصلی خود می‎توانید دستورالعمل زیر را دنبال کرده و از ریست کننده برای تنظیم مجدد چیپست استفاده نمایید.

روش پر کردن مجدد کارتریج:

1- از یک چاقوی تیز استفاده کرده و برچسب هایی را که روی درپوش کارتریج قرار دارد ببرید. سپس درپوش کارتریج را بردارید. حال می‎ توانید سوراخ مخصوص پرکردن کارتریج را بینید که توسط یک گلوله پلاستیکی بسته شده است و همچنین مجرای خروج جوهر را که یک درپوش گرد فلزی دارد.

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP سری های 10 ، 11 ،12 ،82 ،84، 85 ،88، 940

2- سوراخ مخصوص پر کردن را در وسط کارتریج قرار دهید. این سوراخ توسط یک گلوله پلاستیکی مهر و موم شده است. با استفاده از یک دریل دستی، گلوله پلاستیکی را سوراخ کرده و آن را مانند یک چوب پنبه بیرون بکشید.

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP سری های 10 ، 11 ،12 ،82 ،84، 85 ،88، 940

3- جوهر درون کیسه آلومینیومی موجود در داخل کارتریج نگهداری می‎شود. از سر یک سرنگ (بدون سوزن) استفاده نموده و آن را داخل سوراخ پرکننده قرار دهید. حال می‎توانید به کمک سرنگ جوهر را تزریق کنید.

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP سری های 10 ، 11 ،12 ،82 ،84، 85 ،88، 940

4- کارتریج را به آرامی پر کنید. به محض اینکه جوهر پر شد، دست نگهدارید. می‎ توانید به جدول زیر مراجعه نموده و از حجم جوهری که کارتریج های کاملا خالی را پر می ‎کنند مطلع شوید:

940 XL Black: 40 ml

940 XL Color: 20 ml

940 Black: 20 ml

940 Color: 10 ml

5- برای مهر و موم کردن مجدد سوراخ پرکننده، می توانید از پلاگین سیلیکون 4 میلی متری (SKU: AS-PLUG-4mm) استفاده کرده و یا از یک تفنگ چسب گرم استفاده نمایید. بعد از مهر و موم کردن سوراخ، درپوش کارتریج را سر جای خود بگذارید. اختیاری: شما همچنین می‎توانید برای خارج کردن هوای اضافی، ابتدا شیب 45 درجه به کارتریج بدهید و سپس با دقت یک سوزن را در مجرای خروج جوهر وارد نموده و هوای داخل آن را بیرون بکشید.

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP سری های 10 ، 11 ،12 ،82 ،84، 85 ،88، 940

6- حال کارتریج شما مجددا پر شده و آماده استفاده است!

لطفاً نظرات و سوالات خود را در مورد مطلب نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان HP در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...