• خانه >
  • آموزش و مقالات >
  • ضرورت استفاده از کارت شناسایی در ادارات و سازمان ها

ضرورت استفاده از کارت شناسایی در ادارات و سازمان ها

1495

ضرورت استفاده از کارت شناسایی در ادارات و سازمان ها چیست؟

کسب و کار شما تا چه اندازه امن است؟

دفتر و یا کسب و کار شما تا چه حد در برابر مزاحمان امنیت دارد. بسیاری از ما در ساختمان هایی با فضای کاری باز کار می کنیم که در آن همه به صورت جداگانه یکدیگر را می‎شناسیم. برخی افراد در ساختمان‎هایی با طبقه ‎های مختلف اداری کار می کنند؛ برخی دیگر در فضاهای عمومی و همگانی. در محیط‎هایی که در آن افراد مختلفی از فضای اداری و جمعی استفاده می‎ کنند، اغلب اگر غیرممکن نباشد، دشوار است که بدانید چه کسی حق دسترسی به محوطه و همچنین به کدام قسمت های آن را دارد.

کارت پرینتر

سابقه ورود و خروج ایمن

تمام تمدن ها در طول زمان، از اشکال مختلفی از کنترل ورود و خروج استفاده کرده‎اند، از یک ورودی در مقابل یک گذرگاه گرفته تا یک پل متحرک در جلوی دروازه یک قلعه. حتی یک درب اصلی ورودی، اگر به درستی توسط یک مکانیزم قفل مناسب مجهز شود، به صورت یک سیستم کنترل ورود و خروج کاملا قابل اعتماد عمل می کند.

هرچند این چیزی نیست که در جهان امروز وقتی عبارت کنترل ورود و خروج را به کار می ‎بریم در ذهنمان نقش می‎ بندد. سیستم های کنترل ورود و خروج مدرن امروزی قادر به ارائه پیشرفت ‎های پیش بینی نشده‎ ای در فن آوری هستند که سی سال پیش حتی توسط یک مدیر امنیت حرفه ‎ای، قابل تصور نبود، چه رسد به عموم مردم. امروزه بیشتر مردم که خارج از صنایع تولیدات امنیتی هستند از فناوری های موجود در این زمینه اطلاعی ندارند.

انواع سیستم های کنترل ورود و خروج

انواع مختلفی از سیستم‎های کنترل ورود و خروج وجود دارد. گزینه‎های مختلفی از درب های اصلی فوق‎الذکر گرفته، تا درب‎های امنیتی تخصصی که دارای سیستم الکترونیکی تعبیه شده هستند، که رفته رفته کامپیوتری شده و قادر به شناسایی و خواندن انواع مختلفی از کدها هستند.

این موارد می تواند به شکل کلیدی که مدار الکترونیکی در آن تعبیه شده، کارت های کشیدنی مغناطیسی (با نوار مغناطیسی هایکو بر روی کارت)، کارت های مجاورتی، سیستم‎ دکمه‎های فشاری دیجیتال و یا سیستم پرتوهای مادون قرمز باشند. با ارزیابی ریسک های مختلف ممکن است تصمیم به استفاده از ترکیبی از این فنآوری ها بگیریم و در مواقعی که احتمال خطر افزایش می‎یابد ممکن است از تصاویر CCTV (سیستم دوربین مداربسته) نیز در این ترکیب استفاده کنیم.

سیستم های کنترلی در آینده همچنین ممکن است مخابره RFID را نیز به کار بگیرند؛ چرا که این تکنولوژی، بعد از کاربرد گسترده در صنعت لجستیک، به سرعت برای استفاده در بسیاری از حوزه‎های دیگر در حال گسترش است. با همه اینها برای بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط، ​​یک کارت شناسایی عکس دار با کیفیت مناسب، برای حفظ یک سطح امنیتی مناسب، کافی است.

کارت پرینتر

در فرآیند تحول از یک دست خط نوشته شده ساده یا نشان تایپ شده به صورت کارت های چاپی دیجیتالی که همه ما امروزه آنها را می شناسیم، کارت‎های پلاستیکی و کاربرد های آنها پیشگام بوده ‎اند. امروزه کارت های پلاستیکی به عنوان مثال، چیزی بیش از تکه های پلاستیکی که فقط برای تراشیدن یخ از شیشه جلوی اتومبیل خود از آنها استفاده می‎کنیم نیستند.

ضرورت استفاده از کارت شناسایی

روش های کنترل ورود و خروج، مانند کارت‎های شناسایی، گذرنامه های کاری و کارت های کنترل ورود و خروج، قبلا به عنوان یک ضرورت ناخوشایند مورد توجه قرار می‎ گرفتند. با این حال، از آنجا که امنیت افراد و مکان ها در دنیای در حال تغییر امروز، بیشتر برجسته شده است، دیگر چنین دیدگاهی در میان افراد وجود ندارد.

اگر برای یک شرکت بزرگ کار می‎ کنید، ممکن است یک میز پذیرش در کنار درب ورودی داشته باشید که کارکنان و مخصوصا بازدیدکنندگان ممکن است مجبور باشند در آنجا یک دفتر را با ذکر مشخصات اصلی خود امضا کنند.

یک شرکت ممکن است یک سیستم کنترل ورود و خروج کارتی داشته باشد که به افراد امکان دسترسی به محل کار خود را می دهد. این سیستم همچنین ممکن است دارای قوانین حفاظت از مناطق باشد که در آن افراد مختلف تنها به مناطق خاصی از ساختمان یا امکانات دسترسی دارند (مثلا دسترسی به فتوکپی).

این امر در سالهای اخیر به طور معمول از طریق کارتهای شناسایی افراد که یک نوار مغناطیسی در پشت آن برای دسترسی به چنین مناطق و امکاناتی وجود دارد، متداول شده است. نوار مغناطیسی با مشخصات فرد و حقوق دسترسی مربوطه رمزگذاری می شود. در حال حاضر تکنولوژی های جدید جایگزین نوار مغناطیسی می شوند و به شرکت ها امکان کنترل بیشتری را بر روی افرادی که در زمان های مختلف به محوطه دسترسی دارند، می دهد.

کارت ها و برچسب های مجاورتی

بسیاری از سیستم های کنترل ورود و خروج، در حال حاضر از کارت ها یا برچسب های مجاورتی استفاده می ‎کنند. آنها در اشکال و اندازه های مختلفی ارائه شده ‎اند؛ از یک دسته کلید گرفته تا یک کارت اعتباری پلاستیکی استاندارد با یک مدار تعبیه شده در آن. یک دستگاه کارتخوان مجاورتی همانطور که از نامش پیداست برای بازشدن درب و یا مانع، فقط نیاز به نگهداشتن کارت یا برچسب نزدیک به دستگاه کارتخوان دارد. همانند کنترل ورود و خروج مترو که با کارت مترو شما باز می شوند.

سیستم های نظارت مدیریتی

بسته به الزامات مدیریتی و سطح امنیتی مورد نیاز در ساختمان ها یا محوطه های موجود در ساختمان (سایت های کامپیوتری) ممکن است اطلاعات موجود در سیستم برای تجزیه و تحلیل های بیشتر رفت و آمد افراد در یک محوطه، داخل یک پایگاه داده‎ها ذخیره شود؛ در طول یک دوره زمانی مشخص. اکثر شرکت های کوچک با توجه به سیستم کنترل ورود و خروجی که دارند به این سطح از پیچیدگی نیاز ندارند و کارت‎های شناسایی عکس دار را راه حلی مناسب می دانند.

ویژگی های فنی

کارت های شناسایی به صورت کاملا رنگی و همراه با متن تقریبا در هر شکلی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید ارائه می ‎شوند. آنها نه تنها می‎ توانند یک عکس دیجیتال از دارنده کارت داشته باشند؛ بلکه همچنین ممکن است یک تصویر پس زمینه از هر موضوعی که ممکن است بخواهید، داشته باشند.

همچنین آنها ممکن است تصاویر دیجیتالی طراحی شده توسط یک نرم افزار گرافیکی مانند فوتوشاپ یا دیگر نرم افزارهای تخصصی از تولید کنندگان اصلی، داشته باشند.

در طول سال ها، هزینه پرینترهای دیجیتال پلاستیکی کوچک کاهش یافته است و بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک از کارت های چاپی دیجیتالی استفاده می کنند. برخی از شرکت ها به هزینه های مربوط به کارت‎ های خود به عنوان هزینه ای برای گسترش کسب و کار خود نگاه می ‎کنند، و بسیاری از شرکت ها از دفاتر حرفه ای گرافیکی برای طراحی تصاویر پس زمینه خود که مطابق با تصویر شرکتشان است، استفاده می‎ نمایند.

تکنولوژی های مختلفی وجود دارند که برای طراحی کارتها به کار گرفته می ‎شوند. مانند جوهرهای ماوراء بنفش، هولوگرام، خط گیلوچ و فین میکرو متن، تصویربرداری گاست ایمجینگ، بارکدگذاری، چاپ ‎های سفید یا سایه دار، و همچنین پوششی از لمینیت‎های روشن و چاپی برای حفظ و نگهداری سطح کارت.

این ویژگی ها نه تنها کارت را ارتقا می دهند، به ایجاد یک احساس مطلوب در کارکنان و شرکت کمک می‎کنند. فن آوری کارت ها به همراه تراشه ‎ها، تکنولوژی های بیومتریک و فناوری های RFID در حال تغییر هستند که برای اصلاح و آرایش کارت در آن تعبیه می ‎شوند.

چطور با دستگاه کارت پرینتر امنیت سازمان را بالا ببریم؟

با داشتن یک دستگاه کارت پرینتر داخل شرکت خود می توانید براحتی کارت های پرسنلی یا کارت های امنیتی ورود و خروج تهیه کنید.

 نکته مهم آن این است که کارت ها کاملاً با سلیقه شرکت و سازمان شما تهیه شده اند.

طرح و حتی هولوگرام های روی کارت توسط شما طراحی می شوند و مستقیماً در محل کار و اتاق خودتان تکثیر می شوند.

کارت پرینتر

اگر علاقمندید با نحوه کار کارت پرینتر ها آشنا شوید به مطلب ” پرینترهای چاپ کارت چگونه کار می کنند؟

” مراجعه کرده و اگر نیاز به راهنمای خرید کارت پرینتر دارید به مطلب ”

راهنمای خرید کارت پرینتر (بخش اول) ” مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[1] – Guilloche & Fine Line

[2] – Ghost Imaging

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...