ویژگی های پرینترهای دارای تانک جوهر

4821

بررسی ویژگی های پرینترهای دارای تانک جوهر

پرینترهای دارای تانک جوهر

پرینترهایی که جوهر قابل شارژ شدن دارند، از قبیل Epson EcoTank و Canon MegaTank ، باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شوند. اما آیا باید به جای یک پرینتر جوهر افشان معمولی یکی از این پرینترهای گران قیمت را خریداری کرد یا خیر؟

آیا استفاده از پرینترهای دارای تانک جوهر خوب است؟

خرید کارتریج ‎های جوهری می‎ تواند دردسر ساز باشد. آنها اغلب گران هستند، صدها گزینه در دسترس در این زمینه وجود دارد و کارتریج های بی کیفیت در لابلای این گزینه‎ها جا خوش کرده ‎اند. پرینترهای دارای تانک جوهر قابل شارژ، مانند مدل ‎های اپسون EcoTank و کانن MegaTank ، تعهد می‎ک نند که به خرید کارتریج توسط شما پایان دهند، و در واقع برایتان فرصت یک پس انداز بزرگ را ایجاد می کنند. اما آیا باید یکی از آنها را بخرید؟

ویژگی‎ های پرینترهای دارای تانک جوهر

 برای اکثر صاحبان پرینترها، فرایند خرید و جایگزینی کارتریج های جوهر در بهترین حالت یک عذاب و در بدترین حالت یک سردرد بزرگ است. پرینترهای دارای تانک جوهر قابل شارژ به کارتریج های سنتی نیازی ندارند. بلکه به جای آن، دارای مخازن رنگی مجزا (قرمز، آبی ، زرد و مشکی) هستند که می توان آنها را مجددا با بطری‎ های جوهر پر کرد. این مخازن برای استفاده آسان هستند و ضایعات کمتری تولید می کنند.

در مقایسه با پرینترهای جوهر افشان مبتنی بر کارتریج، مدل های قابل پر شدن دارای قیمت بالایی هستند. با این حال، هدف از خرید آنها این است که شما در طولانی مدت با کم کردن هزینه های چاپ، بتوانید پولتان را پس انداز کنید.

آیا استفاده از پرینترهای دارای تانک جوهر خوب است؟

شما می‎ توانید با استفاده از هر بار تغذیه مخازن هزاران صفحه پرینت دریافت کنید.

شما می توانید پرینترهای جوهر افشان معمولی خود را مجهز به تانک جوهر کنید. کافیست با ما تماس و راهنمایی بگیرید و از بخش تانک و کارتریج قابل شارژ ما دیدن فرمایید

مقایسه تانکها

معمولا سری پریترهای Epson EcoTank به عنوان پرینتر خوب دارای مخزن جوهر محسوب شده و با سایر مدل ها مورد مقایسه قرار می‎گیرد – برخی در مقام مقایسه خوب هستند و بعضی ها خیلی خوب نیستند. با این حال، اپسون در حال حاضر در حال رقابت با پرینتر  MegaTank کانن است.

 مگا تانک متعلق به سری Pixma G کانن بوده و از تکنولوژی مشابه اکو تانک استفاده می‎ کند. اما در مورد کانن، مخازن در قسمت جلو هستند (بر خلاف پرینتر اکو تانک اپسون که در قسمت جانبی قرار گرفته ‎اند)، بنابراین می‎ توانید سطح جوهر را با یک نگاه نظارت کنید و این یک مزیت بزرگ برای این مدل است.

جوهر قابل شارژ به جای کارتریج جوهر

بدون شک هزینه ‎های چاپ مربوط به یک پرینتر دارای مخزن جوهر می ‎تواند بسیار پایین باشد – با این حال، از آنجا که قیمت پرینترهای دارای مخزن حدودا دو برابر بیش از قیمت مدل‎های معمولی جوهر افشان است، ممکن است مدتی زمان ببرد تا بتوانید با توجه به هزینه‎ های پایین پرینتر مخزن دار اختلاف قیمت اولیه را جبران کنید.

آیا استفاده از پرینترهای دارای تانک جوهر خوب است؟

مورد دیگری که باید به آن توجه شود کیفیت چاپ است. بعد از آزمایش بسیاری از پرینترهای اکو تانک، می ‎توان نتیجه گرفت که کیفیت چاپ تحت تاثیر قرار نمی ‎گیرد و به همان خوبی پرینترهای جوهرافشان معمولی است.

فن آوری جوهر رقابتی می شود

پیشتر نیز گفته شد که مدل‎ های Ecotank و MegaTank مدل ‎های برتر تکنولوژی مخزن جوهر هستند که باهم در رقابتند. اما در مورد تکنولوژی جایگزین جوهر افشان، موارد دیگری نیز در این عرصه قابل توجه است. سرویس HP Instant Ink نوعی سرویس است که در آن شما اشتراک ماهانه پرداخت می ‎کنید و در عوض هزینه های چاپ خود را پوشش می ‎دهید.

در حقیقت، شما برای تعداد صفحات مجاز که در هر ماه پرینت می‎گیرید مبلغی به HP پرداخت می ‎کنید. کمپانی HP در عوض کارتریج ها را برایتان ارسال می‎ کند تا پرینتر شما را در طول مسیر بدون توقف کار کند. (البته این مورد در کشورمان ایران غیر قابل سرویس دهی است).

آیا استفاده از پرینترهای دارای تانک جوهر خوب است؟

حتی برای پرینترهای معمولی، شما می ‎توانید بین کارتریج های غیر اورجینال با قیمت مناسبتر و یا اصلی کمپانی یکی را انتخاب کنید. در سایت آوند پرینتر اطلاعاتی برای راهنمایی شما در زمینه انتخاب کارتریج سازگار و یا اصلی برای تهیه لوازم جانبی پرینترها آمده است.

در موارد خاص که ضرورت و اضطرار وجود دارد، حتی می ‎توانید خودتان برای پر کردن کارتریج دست به کار شوید. راهنماهایی در مورد چگونگی پر کردن کارتریج های مختلف نیز در سایت آوند پرینتر در اختیار کاربران محترم قرار گرفته است (بخش آموزش و مقالات را ببینید).

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...