فواید پرینترهای لیزری

1589

بررسی کوتاه فواید پرینترهای لیزری

فواید استفاده از پرینترهای لیزری چیست؟ چرا استفاده از پرینترهای جوهر افشان هزینه زیادی دارد؟ آیا جوهر پرینتر جوهر افشان شما خشک می شود؟

چاپگرهای لیزری با آخرین تکنولوژی طراحی و توسعه یافته اند. از این رو، آنها در مقایسه با چاپگرهای دیگر گران هستند.
پرینتر لیزری خروجی هایی با کیفیت بالا با سرعتی باورنکردنی تولید می کند.
اجازه دهید برخی از مزایا پرینترهای لیزری را بررسی کنیم :

جوهر یا تونر؟

می دانیم پرینترهای جوهر افشان، از جوهر مایع استفاده می کنند و پرینترهای لیزری از تونر که حالت پودر دارند. تونر از موادی همانند پلاستیک و آهن تشکیل شده که هنگام چاپ روی کاغذ ذوب می شود. عمل ذوب شدن تونر روی کاغذ توسط رول فیوزینگ یا هیتر درون پرینترهای لیزری انجام می شود. در واقع نبودن جوهر در این نوع پرینترها، یک مزیت به‌ حساب می‌ آید که دیگر مشکل خشک شدن جوهر را ندارند. پس به‌ راحتی می توانید به مدت طولانی پرینترهای لیزری را بلااستفاده بگذارید.

پس به‌ راحتی می توانید به مدت طولانی پرینترهای لیزری را بلااستفاده بگذارید.

فواید پرینترهای لیزری

به فرض اینکه شما دائم از پرینترهای جوهر افشان استفاده می کنید و هنوز تصمیمی برای حرکت به سمت پرینترهای لیزری ندارید. در واقع شما در حال ضرر مالی هستید. علت این امر گران بودن جوهر این نوع پرینتر هاست (البته امروزه جوهر های غیر اورجینال، جایگزین جوهر های گران قیمت ساخت سازنده شده اند و اگر غیر اورجینال هستند، دلیل بر بی کیفیت بودن آنها نیست). در مطلب 10 نکته جالب در مورد پرینترها، گفتیم که جوهر گران است و جزو گران‌ ترین مایعات دنیا در کنار نفت و سوخت شاتل قرار می گیرد.

فواید پرینترهای لیزری

چاپ ضد آب

چاپ لیزری در مقابل آب مقاوم است در صورتی‌ که چاپ جوهر افشان، به‌ سرعت تحت تأثیر آب، از بین می رود. بدیهی است، پلاستیک ذوب شده روی کاغذ، در مقابل آب مقاوم‌ تر است. (البته جوهر مورد استفاده در پرینترهای جوهر افشان انواع مختلفی همچون دای، پیگمنت و سابلیمیشن دارند. که نوع سابلیمیشن آن از همه نظر مقاومتر است)

کیفیت چاپ

مزیت دیگر پرینترهای لیزری، کیفیت چاپ آن‌ در متون است. کافی است حروف چاپ شده توسط آنها را، با چاپ پرینترهای جوهر افشان مقایسه کنید.

کیفیت پرینت

مصرف شما چقدر است؟

کارتریج پرینترهای لیزری، برای مثال با یکبار شارژ تا حدود 1000 تا 3000 برگ برای شما چاپ می کند در طرف دیگر پرینتر های جوهر افشان می توانند تا 80 یا 90 برگ چاپ را انجام دهند. البته این روزها استفاده مخازن جوهر بجای کارتریج در پرینترهای جوهر افشان، تعداد برگ چاپ را تا 6000 برگ هم رسانده است. اما از نظر هزینه و کارکرد در محیط های اداری که بیشتر اسناد نوشتاری و سیاه و سفید چاپ می شوند، چاپگرهای لیزری به صرفه تر هستند.

در نظر بگیرید خرید یک کارتریج لیزری مشکی که حدود 200 هزار تومان قیمت دارد و 1000 برگ چاپ دارد، به صرفه است یا هزینه کردن برای کارتریج جوهرافشان چهار رنگ و شش رنگی که می تواند نهایتاً 150 برگ به شما تحویل دهد. البته این را هم باید در نظر داشت که پرینترهای جوهر افشان بیشتر مواقع برای چاپ تصویر مناسب هستند تا چاپ اسناد اداری و شخصی.

فواید پرینترهای لیزری

تعمیرات و شارژ

بر اساس آمار مصرف کنندگان پرینترهای لیزری، این نوع پرینترها با شارژ و تعمیر مناسب می توانند تا 15 سال برای شما کار کنند. تمام مواد مصرفی و قطعات تعمیری و تعویضی آن‌ها از قبیل: کارتریج، تونر، درام، بلید، هیتر، چیپست، پرس و … در اختیار مصرف کنندگان و تکنسین های تعمیرات قرار دارد.

فواید پرینترهای لیزری


لطفاً نظرات و سوالات خود را با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...