مزایای پرینتر لیزری

3890

بررسی برخی مزایای پرینتر لیزری

احتمالا شما هم تجربیاتی مثل تمام شدن جوهر، خشک شدن کارتریج و صرف هزینه زیاد برای خرید جوهر چاپگرهای جوهرافشان داشته اید، یکی از مزایای پرینتر لیزری، چاپ سریعتر در مقایسه با انواع دیگر پرینترها است.

در این مطلب با ما همراه باشید تا با مزایای پرینتر لیزری آشنایتان کنیم.

بررسی برخی مزایای پرینتر لیزری

بعضی از مزایای پرینتر لیزری نسبت به پرینتر جوهر افشان عبارتند از:

    • چاپگر لیزری نیاز به جوهر ندارد. این چاپگرها از تونر استفاده می کنند که در واقع از ذرات پلاستیک و آهن تشکیل شده که با استفاده از غلتک های خاصی به نام فیوزینگ ذوب و روی کاغذ پخش می شوند. به این ترتیب مشکل خشک شدن جوهر را نخواهند داشت. پس وقتی برای مدتی از چاپگر لیزری استفاده نکنید نیاز به تعویض کارتریج ندارید.
    • چاپگرهای لیزری مقرون به صرفه تر هستند. این واقعیت برای همه مشخص شده که خیلی از فروشندگان به این دلیل استفاده از چاپگرهای جوهرافشان را توصیه می کنند که از فروش جوهر درآمد زیادی دارند. ممکن است هزینه خرید چاپگر لیزری بیشتری باشد اما هزینه تمام شده به ازای هر صفحه ده برابر کمتر از چاپگر جوهر افشان است.
    • موادی که در چاپگرهای لیزری استفاده می شوند یعنی پلاستیک ذوب شده، کاملا ضد آب هستند بنابراین مشکل پخش شدن جوهر در صورت خیس شدن صفحات چاپی را ندارند.
    • کیفیت چاپ متن و اسناد، در چاپگر لیزری بسیار بیشتر است. این تفاوت کاملا قابل مشاهده است. چاپگر لیزری برای چاپ نامه های حرفه ای بسیار مناسب است. اگر به نامه های رسمی دقت کرده باشید، کاملا متوجه می شوید که این نامه ها توسط چاپگر لیزری چاپ شده و تفاوتشان کاملا مشخص است.

بررسی برخی مزایای پرینتر لیزری

2- مواد مصرفی چاپگرهای لیزری (تونر) دوام بسیار بسیار طولانی دارند.

امکان چاپ چند هزار صفحه فقط با یک کارتریج تونر وجود دارد. هرچه مدل چاپگر بزرگتر باشد، تعداد صفحاتی که به ازای هر کارتریج می توانید چاپ کنید و در نتیجه قیمت تمام شده به ازای هر صفحه کمتر است. هزینه چاپ توسط چاپگرهای لیزری به ازای هر صفحه حدودا 3 سنت است.

بررسی برخی مزایای پرینتر لیزری

3- قیمت ها را مقایسه کنید.

چاپگر های لیزری می توانند با قیمت های بسیار مناسبی چاپ رنگی را انجام دهند. چاپگرهای لیزری رنگی با قیمت های کمی در بازار در دسترس همه قرار دارند. هر چند ممکن است این چاپگرها نسبت به مدل جوهر افشان بزرگتر باشند اما مزایای زیادی نسبت به آن ها دارند.

بررسی برخی مزایای پرینتر لیزری

4- قابلیت اطمینان بیشتر.

اغلب اوقات چاپگرهای لیزری قابل اطمینان تر هستند. خیلی از چاپگرهای لیزری در ماه تا 30 هزار صفحه یا بیشتر چاپ می کنند و در واقع چاپگرهای لیزری به دلیل این سرویس دهی بی نظیرشان شناخته شده هستند. بعضی افراد حتی بعد از 15 سال کار روزانه با چاپگر لیزری هنوز به مشکلی برنخوردند.

بررسی برخی مزایای پرینتر لیزری

5- نیاز به تعمیرات کمتر. اکثر تعمیرات چاپگرهای لیزری فقط در حد تعویض قطعات جزئی و کوچکی است که در بازار موجود هستند.

منبع


لطفا ما را با نظرات و پیشنهادات خود همراه سازید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...