صندوق فروشگاهی برای مدیریت فروشگاه

0
641

صندوق فروشگاهی (Pos Terminal) برای مدیریت فروشگاه

چرا بهتر است که از یک سیستم صندوق فروشگاهی برای مدیریت فروشگاه خود استفاده کنیم؟

یکی از نقاط کانونی هر کسب و کار خرده فروشی و یا کسب و کارهای وابسته به هتداری، چگونگی ثبت پول نقد است. توانایی پردازش معاملات و میزان نقدینگی، برای کارآمد بودن شرکت ضروری است. اگر معاملات نقدی زیادی دارید، جایگزین نمودن حساب‎های نقدی با یک سیستم Point-of-Sale) POS) برای شما ایمنی در نگهداری از پول نقد و حتی کم شدن خسارت‎های مالی را به دنبال خواهد داشت.

سیستم صندوق فروشگاهی در واقع مجموعه ‎ای از نرم افزارها و سخت افزارهای کامپیوتری است که با یکدیگر ارتباط برقرار می‎کنند تا فروش و موجودی را هر زمان که لازم باشد ثبت و پیگیری نمایند. سیستم های صندوق فروشگاهی چندین مشکل احتمالی مربوط به کسب و کار را، حل خواهند کرد.

صندوق فروشگاهی برای مدیریت فروشگاه

از آنجا که پیاده سازی سیستم صندوق فروشگاهی نیازمند سرمایه گذاری مالی و زمانی بزرگی است، انتخاب نرم افزار و سخت افزار مناسب نیاز به تحقیق دقیق در خصوص ویژگی ‎های موجود و هزینه‎ های مرتبط دارد.

عموما، اگر فروش سالانه کسب و کار شما بالغ بر 5 میلیارد تومان و یا بیشتر از آن باشد، می ‎توانید صرفه جویی و مزایای قابل توجهی را از یک سیستم صندوق فروشگاهی دریافت نمایید. از دیدگاه بازگشت سرمایه گذاری، یک سیستم صندوق فروشگاهی ظرف یک یا دو سال هزینه ‎های خود را پرداخت می ‎کند. سیستم صندوق فروشگاهی برای یک کسب و کار جدید، سرمایه گذاری هوشمندانه ‎ای است.

صرفه جویی در ساعت کار و افزایش بهره ‎وری باعث می ‎شود بالانس کردن کارکنان راحت تر باشد و این نوع از سیستم‏ها، بسیاری از کارهای زمان بر را به طور خودکار انجام می‎ دهند. اکثر نرم افزارهای صندوق فروشگاهی به شما کمک می‎کنند که از نحوه عملکرد کسب و کار خود مطلع شوید.

از بخش فروش صندوق فروشگاهی ما دیدن فرمایید.

بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها متوجه شده‎ اند که گزارش‎های تولید شده توسط سیستم صندوق فروشگاهی هم در مدیریت روزمره و هم در مدیریت بلند مدت یک کسب و کار، بسیار ارزشمند هستند. با توجه به گزارش درآمد و سود، گزارش سفارشات و گزارش فروش محصول، سیستم صندوق فروشگاهی چشم اندازی از کل کسب و کار را ارائه می‏ دهد که به دست آوردن آن به روش‎های دیگر، کار دشواری است.

صندوق فروشگاهی برای مدیریت فروشگاه

در ادامه، برخی از مزایای استفاده از سیستم صندوق فروشگاهی برای ردیابی و مدیریت کسب و کار را شرح می‎ دهیم:

  • کاهش موجودی کم – از آنجا که مقادیر موجودی در زمان واقعی قابل ردیابی است، کم شدن موجودی آسان ‎تر قابل درک است. هر سیستم صندوق فروشگاهی مدرنی شامل گزینه‎ هایی برای مشاهده میزان “دریافت” و میزان “موجودی” است. استفاده مناسب از این قابلیتها به کشف دقیق علل از دست دادن موجودی و کاهش بروز شرایط “بدون موجودی” کمک می‎کند و باعث می‎شود مدیریت کلی کسب و کار آسان تر شود.
  • مدیریت شرایط ویژه – سیستم ‎های صندوق فروشگاهی به طور خودکار فرآیند قیمتهای فعلی و کاهش قیمتهای مشخص شده را ردیابی می‎ کنند. تخفیف ها، کوپن ها و تبلیغات، اغلب برای جذب مشتری و حفظ کسب و کار، امری حیاتی هستند. سیستم‎ های صندوق فروشگاهی یا POS در مدیریت و توافق برای تخفیفهای کوتاه مدت به طور خودکار، عالی عمل می‎کنند.
  • امکان کنترل از راه دور – بسیاری از صاحبان کسب و کار متوجه می ‎شوند که کارایی سیستم و خدمت رسانی به مشتری در زمانی که آنها در محل کار حضور ندارند، دچار مشکل می‎شود. سیستم های صندوق فروشگاهی به شما این امکان را می‎دهند که حجم اقلام و عملکرد کارکنان را ، زمانی که در محل کار حضور ندارید و یا مشغول کارهای دیگر هستید ردیابی کنید.
  • بهبود بهره وری – سیستم های صندوق فروشگاهی به کارکنان شما اجازه می‎دهند تا تمرکز بیشتری روی وظایفی مانند کمک به مشتریان که مربوط به تولید درآمد می‎شود، داشته باشند. چرا که این سیستم‎ ها نیاز به بررسی مجدد تفاوت ‎های موجودی و اصلاحات احتمالی لازم برای ثبت پول نقد را از بین می ‎برند. سیستم‎های صندوق فروشگاهی به طرز چشمگیری تلاش‎ های لازم برای بررسی موجودی و سایر کارهای تکراری را کاهش می ‎دهند. راندمان بهبود یافته به معنی افزایش رضایت مشتری، کاهش هزینه‎ ها و فروش بیشتر است.

صندوق فروشگاهی برای مدیریت فروشگاه

  • گزارش های دقیق و به موقع – سیستم‎های صندوق فروشگاهی به شما توانایی تجزیه و تحلیل داده‎های فروش را می‎ دهند. شما می‎توانید میزان اثر بخشی قیمت گذاری یا کمپین تبلیغاتی خود را اندازه گیری نمایید. با توجه به گزارشات خواهید فهمید که چه اقلامی ‎باید سفارش داده شوند و هر یک به چه مقدار. می‎ توانید اقلامی‎ که دارای سود ناخالص بالا هستند را شناسایی کرده و آنها را بیشتر تبلیغ کنید. همچنین به راحتی می‎ توانید درآمد ناخالص، هزینه و سود روزانه را نیز محاسبه کنید. از طرفی تجزیه و تحلیل داده های مربوط به ادوار گذشته، به شما برای پیش بینی نیازهای آینده ‎تان کمک خواهد کرد.
  • افزایش رضایت مشتری – با استفاده از یک سیستم صندوق فروشگاهی مجهز به بارکد خوان، فرایند چک کردن به طور قابل توجهی سریعتر خواهد شد. این امر به شما توانایی تشخیص بهترین مشتریان را می ‎دهد و می‎ توانید به آنها به خاطر حمایتشان، پاداش ‎دهید. داده ‎های مربوط به مشتریان (از طریق معاملات کارت اعتباری) به راحتی قابل جمع ‎آوری هستند. بنابراین می‎ توانید از آن برای تبلیغات هدفمند و برنامه های انگیزشی استفاده کنید.
  • استفاده از دسترسی از راه دور – بسیاری از بسته ‎های نرم افزاری سیستم‎ های صندوق فروشگاهی به شما توانایی مدیریت سیستم را در حالی که در جای ثابتی نیستید ، خواهند داد. فارغ از این که در حال رفت و آمد بین فروشگاه ها باشید و یا در مرخصی به سر ببرید، دسترسی از راه دور به شما امکان دیدن هر آنچه را که در محل کار در حال وقوع است می‎دهد تا بتوانید در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.
  • گزینههای انعطاف پذیر و قابل ارتقا– بیشتر نرم افزارهای سیستم POS یا صندوق فروشگاهی به شما توانایی اضافه کردن کامپیوترهای رجیستری و کامپیوترهای متعلق به سرپرستان را می‎دهد. اگر به فکر گسترش کسب و کار خود هستید، مطمئن شوید که می ‎توانید چندین فروشگاه را از طریق شبکه یا سایر روش‎های اتصال، به سیستم خود متصل کنید. این امر به شما این امکان را می‎دهد که از یک سیستم واحد برای مدیریت همه مکان های خود استفاده کنید.

لطفاً اگر نظر و سوالی در این مبحث دارید، در بخش نظرات ارسال فرمایید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...