مزایای استفاده از مچ بند بیمارستانی

2489

مزایای استفاده از مچ بند بیمارستانی یا مچ بند بیمار چیست ؟

مچ بند بیمارستانی یا دستبند بیمارستانی یک گزینه امن و ارزان قیمت برای شناسایی بیماران به شیوه ‎ای سریع و قابل اطمینان است. با توجه به هزینه پایین تولید، آنها برای شناسایی موقت بیماران، مهمانان و شرکت کنندگان در یک رویداد، مناسب هستند. انواع مختلفی از رنگ ها، بارکد ها و طرح های سفارشی می تواند برای اطمینان از جعل نشدن استفاده شود.

مزایای استفاده از مچ بند بیمارستانی

تهیه دستبندهای با کیفیت، یک کار ساده با راه حل صحیح است. در مرکز هر سیستم، یک پرینتر مچ بند همراه با مچ بندها و نرم افزارهای مخصوص وجود دارد. چه حجم پرینت شما کم و برای چاپ بلافاصله مچ بندها باشد، و چه به صورت دسته های بزرگ باشد، پرینتری متناسب با نیازهای کاربردی شما وجود خواهد داشت. برای تولید یک دستبند با دوام دارای چاپ خوب، با توجه به اندازه منحصر به فرد آن، اطمینان حاصل کردن از اینکه مواد چاپی صحیح با پرینتر و نیازهای شما مطابقت داشته باشند، بسیار مهم است. خرید پرینتر مچ بند

مزایای کلیدی چاپ مچ بند چیست؟

 • بهره وری – وسیله ای برای شناسایی رویدادها یا امکانات مجاز مراجعین خود با حداقل هزینه و به سرعت، تولید کنید.
 • امنیت – اطمینان داشته باشید که هر یک از مراجعین می‎ توانند تأیید شوند و شناسه ها برای جعل شدن آسان نیستند.
 • سادگی – با پرینت بلافاصله و بارگیری آسان پرینترهای مچی، می‎ توانید سریعتر پرینت بگیرید.

مزایای استفاده از مچ بند بیمارستانی

چاپ مچ بندی چیست؟

بسیاری از شرکت ها بحث مزایای یک پرینتر اختصاصی برای مچ بند را در مقایسه با مچ بندهای از پیش چاپ شده، مطرح می‎ کنند. در مواردی که دستبند یک طراحی استاتیک است که نیازی به شناسایی منحصر به فرد هر یک از افراد نیست، یک دستبند از پیش چاپ شده می ‎تواند یک گزینه قابل استفاده باشد. با این حال، دستبندها به طور معمول برای شناسایی یک فرد خاص یا حداقل یک کلاس از افراد مورد استفاده قرار می‎ گیرند. در این مواقع یک پرینتر اختصاصی، می تواند چاپ سریع و بلافاصله و کاملا قابل سفارشی سازی، ارائه دهد.

به ویژه در مواردی که می خواهید از مزایای امنیت بارکد استفاده کنید، یک پرینتر اختصاصی انتخابی واضح است. اکثر شرکت ها به این نتیجه می‎رسند که تعهد مالی مورد نیاز برای پرینتر مچ بند، به دلیل ارزش افزوده حاصل از چاپ اطلاعات سفارشی، ارزش سرمایه گذاری اولیه را دارد. در بلندمدت، هزینه کل چاپ مچبندها با یک سیستم پرینت بلافاصله بعد از تقاضا، خیلی پایین تر از گزینه از پیش چاپ شده خواهد بود.

پرینترهای مچ بند

پرینترهای مچ بند اختصاصی به طور معمول از تکنولوژی چاپ حرارت مستقیم به جای چاپ لیزری یا جوهر افشان استفاده می کنند. ممکن است لیزر یک گزینه مناسب باشد، به خصوص اگر شما در حال حاضر یک پرینتر لیزری در حال استفاده دارید، اما زمان و هزینه اضافه شده برای تولید مچ بند، آن را از لحاظ اقتصادی موجه نمی سازد. بزرگترین مشکل با پرینتر لیزری این است که دستبند ها به شکل ورق و یا اشکال نامنظم هستند که بارگیری آنها مشکل است و اغلب باید در یک سینی مخصوص در پرینتر استفاده شوند.

این امر باعث می‎شود زمان بیشتری صرف بارگذاری پرینتر شود و در بعضی موارد لایه چسب موجود روی دستبندها می تواند باعث نیاز به پشتیبانی فنی و غیر قابل استفاده شدن پرینتر برای کارهای دیگر شود. از دیدگاه هزینه، هزینه افزوده تونر باعث می شود که چاپ لیزری گران تر باشد، زیرا چاپ حرارتی مستقیم از جوهر یا ریبون استفاده نمی ‎کند. پرینتر حرارتی مستقیم اختصاصی، ارزان قیمت و برای استفاده بسیار آسان است و در مقایسه با گزینه لیزری، مچبندهایی با کیفیت بالاتر تولید خواهد کرد.

مزایای استفاده از مچ بند بیمارستانی

چاپ حرارت مستقیم از مواد چاپی حساس به حرارت استفاده می کند که هنگام عبور از زیر هد پرینت، سیاه می شوند. پرینترهای حرارت مستقیم از آنجایی که بدون ریبون چاپ می کنند، بخاطر سادگی و زمان بارگذاری بسیار کوتاهشان مورد توجه قرار می‎ گیرند. مچ بند های چاپ شده به شیوه حرارتی مستقیم، معمولا عمر مفید قابل ملاحظه ای دارند اما برای محیط هایی که به مدت طولانی در معرض درجه حرارت بالا قرار می‎ گیرند مناسب نیستند.

چاپ حرارت مستقیم

چاپ حرارت مستقیم با استفاده از تنها یک مصرف کننده، یک چاپ باکیفیت و ظریف به همراه قابلیت اسکن خوب تولید می کند. برای هر ابزار استفاده کوتاه مدت، مانند مچ بند، پرینت حرارتی مستقیم ترین و کاراترین روش چاپ از لحاظ زمان و هزینه است.

پرینتر حرارت مستقیم در مورد موادی که چاپ مچ بند روی آنها انجام می ‎گیرد ، گزینه های مختلفی برای سازگار شدن با کاربرهای خاص شما در اختیارتان قرار می ‎دهد. آنها در اندازه های مختلف متناسب با سنین مختلف از بزرگسالان تا نوزادان، با گزینه‎ های رنگی متنوع موجود هستند

برخی از آنها چسبهایی دارند که مقاومت بیشتری نسبت به آب دارند و گزینه های ارزان قیمت نیز برای استفاده روزانه وجود دارد. دستبند به طور معمول از یک پایه پلی پروپیلن بدون لاتکس ساخته شده است که پاره نمی ‎شود اما همچنان بسیار انعطاف پذیر است. بدون توجه به نیازهای کاربردی، گزینه هایی با هزینه ای مناسب برای تولید مچ بندهای با کیفیت و دوام بالا وجود دارد.

سوالاتی که برای استفاده از مچ بند بیمارستانی باید از خود بپرسید

هنگام قرار دادن یک سیستم چاپ مؤثر و مناسب، چند سوال کلیدی برای پاسخ دادن وجود دارد:

 • چرخه حجم / کار چگونه است؟
 • آیا چاپ باید به طور مرتب انجام شود یا به صورت دسته های محدود ؟
 • مچ بند با چه عوامل محیطی روبرو خواهد شد؟ فضای داخل / خارج ، درجه حرارت شدید، قرار گرفتن در معرض مایعات، کار سنگین، و غیره …
 • چه رنگهایی در مچ بند استفاده می شود؟
 • چه کسی مچ بند را خواهد پوشید؟
 • چه چیزی بر روی دستبند چاپ خواهد شد؟ متن، بارکد، آرم؟
 • آیا اطلاعات روی مچ بند ثابت هستند یا پویا؟
 • آیا شما نیاز به دسترسی به یک پایگاه داده برای پر کردن مچ بند دارید؟

اجزای یک سیستم چاپ مچ بند بیمارستانی چیست؟

کلیه سیستم های چاپ مچ بند شامل سه جزء اصلی می باشند:

 • پرینتر مچ بند حرارتی مستقیم – پرینتر، مرکز سیستم شماست و مواد چاپی که باید خریداری کنید را تعیین می کند. نگرانی اصلی در انتخاب یک پرینتر این است که حجم چاپ و اتصالی که مورد نیاز سیستم شماست را پشتیبانی کند.

در این مورد ما به شما چاپگر رومیزی مچ بند بیمارستانی زبرا Zebra HC100 را پیشنهاد می کنیم.

مزایای استفاده از مچ بند بیمارستانی

 • مچ بندها – با گزینه هایی برای اندازه، رنگ و نوع چسب، دستبند برای هر محیط وجود دارد. آنها با مدل پرینتر خاص شما سازگار هستند، تا مطمئن شوید بهترین کیفیت چاپ را با حداقل تنظیمات خواهید داشت.

چاپگر رومیزی مچ بند بیمارستانی زبرا Zebra HC100 خود دارای کارتریجی است که شامل مچ بند مخصوص این دستگاه بوده و براحتی تعویض می شود. بخش مچ بند شناسایی بیمار را ببینید. در این بخش می توانید انواع کارتریج دستبند بیمارستانی و دستبند شناسایی نوزاد را مشاهده کنید.

 • نرم افزار طراحی – با توجه به این که متن، آرم یا بارکد چاپ می‎کنید، نرم افزار طراحی تعیین خواهد کرد که چه ویژگی هایی برای کار شما در دسترس هستند. اگر شما نیاز به چاپ خودکار دارید یا یک پایگاه داده موجود از اطلاعات کاربران دارید، وجود یک نرم افزار طراحی با گزینه های مناسب برای اتصال بسیار مهم است.

ما را با سوالات، نظرات و پیشنهادات خود همراه کنید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

19 بهمن 1396

پرینتر و مچبند بیمارستانی

نظرات خود را برای ما بنویسید ...