• خانه >
  • آموزش و مقالات >
  • چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر خود باشید؟

چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر خود باشید؟

1365

چرا هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر مهم هستند؟

امنیت در بسیاری از شرکت‌ها به یک مسئله بزرگ و بزرگ‌تر تبدیل شده است. اغلب گام‌های مهمی برای ایمن کردن شبکه‌های شرکتی و داده‌های مشتریان برداشته می‌شود. اما وقتی چاپگر قدیمی خود را برای چاپ جدید تحویل می گیرید چه اتفاقی می افتد؟ در بسیاری از موارد، داده های حیاتی ممکن است در هارد دیسک داخلی چاپگر ذخیره شوند. این یک حفره امنیتی به راحتی قابل چشم پوشی است.

سرقت هویت و اطلاعات در حال حاضر نگرانی عمده‎ای است که بر زندگی شخصی و همچنین روی سازمان های سراسر جهان تأثیر می‎گذارد. IdentityTheft.info می گوید: سطح دشواری دزدی‎های حرفه‎ای هویت، مربوط به جرائم سازمان یافته ، با روش هایی که سارقین به وجود می‎آورند، همچنان به رشد خود ادامه می‎دهد.

از تهدیدات و کلاهبرداری‎های جاسوسی و شرکت‎های مجازی دروغین طراحی شده گرفته، تا هک های موفقیت آمیز فزاینده پایگاه داده‎های شرکت های بزرگ و دولتی، برای توسعه شبکه بوت نت هایی که به منظور نابودی میلیون ها کامپیوتر بدون هیچ گونه ردیابی طراحی شده است، تهدیدهایی رو به افزایش برای همه آمریکایی ها هستند.

چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر خود باشید؟

پرینتر، دستگاه کپی و دستگاه چند منظوره شما نیز نیاز به اقدامات امنیتی هارد دیسک دارد

پیاده‌سازی اقدامات امنیتی برای جلوگیری از این بحران به‌ طور بالقوه فاجعه‌بار ،که کسب‌وکار شما را به‌ عنوان قربانی خود می‌طلبد ، باید اولویت اصلی شما باشد. در دنیای فنّاوری پیشرفته امروز، موردتوجه قرار دادن و محافظت در مقابل همه آسیب‌پذیری‌هایی که کلاه‌برداران می‎توانند سبب شوند، مهم‌تر از همیشه است.

یکی از نقاط آسیب‌پذیر که اغلب نادیده گرفته می‌شود، هارددیسک پرینتر است. بسیاری از مردم متوجه نمی‌شوند که اسناد و اطلاعات ارسال‌شده از رایانه، تبلت یا دستگاه تلفن همراه بر روی هارد دیسک پرینتر ذخیره می‌شود.

بهر حال، برخی از پرینترها و دستگاه‎های کپی و اکثر دستگاه‌های چندمنظوره یک درایو سخت‌افزاری تعبیه‌شده داخلی یا اختیاری دارند. این درایوهای سخت به دستگاه اجازه ذخیره و ایجاد یک صف برای مدیریت پروژه‎های پرینت چندگانه، و پشتیبانی از عملیات محاسباتی را می‎دهند و قابلیت چندکاره بودن دستگاه را فراهم می‎کنند.

اگر شما پرینتر یا دستگاه کپی خود را به فروش می‎رسانید، ارتقا می‎دهید یا از دور خارج می‎کنید، باید هارددیسک دستگاه را به‌درستی نابود یا پاک‌کنید (البته اگر دستگاه شما هارددیسک داشته باشد) تا اطمینان حاصل شود که هیچ اطلاعاتی نمی‌تواند بازیابی و استفاده شود. ارائه‌دهندگان چاپ معمولاً خدماتی را ارائه می دهند تا به شما در تأمین هارد دیسک دستگاهتان کمک کنند. در اینجا چند نمونه از آن ذکر شده است:

# 1 – حذف هارد دیسک

ارائه دهندگان خدمات چاپ می‎توانند هارد دیسک را از تجهیزاتتان جدا کنند و آن را به خودتان بسپارند. سپس شما می‎توانید خودتان آن را نابود کنید یا آن را در یک مکان امن ذخیره کنید تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر خود باشید؟

# 2 – هارد دیسک دوباره نویسی شده

اگر شما می‎خواهید هارد دیسک خود را دور بیندازید، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کاملاً از میان رفته / پاک شده / یا مجدداً اطلاعات جدید روی آن نوشته شده است. اگر این امر به طور کامل و درست انجام نشده باشد، شما در معرض خطر لو رفتن اطلاعات شخصی یا اطلاعات به سرقت رفته قرار می‎گیرید.

چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر خود باشید؟

# 3 – هارد دیسک امن

اگر می‎ خواهید پرینتر خود را ارتقا دهید یا تعویض کنید، در صورتی که موارد زیر را انجام داده و به هرگونه سیاست اضافه تری وفادار باشید ممکن است به شما اجازه داده شود که هارد دیسک خود را رها کنید:

  • اطلاعات موجود در هارد دیسکتان محافظت شده باشد
  • غیر شخصی بودن محتویات اطلاعات تأیید شود
  • مشخص شود که دستگاه دارای هارد دیسک کد شده است

گزینه های امنیتی را در هارد دیسک دستگاه کپی، پرینتر یا دستگاه چند منظوره خود تنظیم کنید

علاوه بر حفاظت از هارد دیسک خود هنگام دور انداختن، باید از اقدامات امنیتی تعبیه شده در تکنولوژی آن که برای محفاظت از دستگاه در هنگام استفاده است، مطلع باشید. سازنده پرینتر باید توضیحات امنیتی در دسترس بگذارد که در آن اقدامات امنیتی ادغام شده در دستگاه یا گزینه های افزودنی تشریح شده باشد.

نتیجه گیری:

اکثر مدیران سازمان ها و مسئولینی که نگهداری و سرویس دستگاه های کپی و پرینتر در اختیار آنهاست، بیشتر به فکر شارژ کارتریج یا تعمیر دستگاه ها هستند که شاید در نهایت به خرید دستگاه جدید نیز بیانجامد ولی نکته امنیتی همچون هارد دیسک، فراموش می شود.

باید توجه داشت از هارد دیسکی که اطلاعاتش حذف نشده، می توان اطلاعات مهم سازمانی استخراج کرد که اگر به دست نا اهلش بیافتد، می تواند غیر قابل جبران باشد. حتماً هارد دیسک مورد نظر را به طور کامل Wipe کنید تا بعداً امکان ریکاوری نداشته باشد.


مشاوره خرید ماشین های اداری و فروشگاهی: 02188820036

اگر از مطلب “چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه پرینتر یا کپی خود باشید؟” لذت بردید، نظر خود را با ما در میان بگذارید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...