• خانه >
  • آموزش و مقالات >
  • چه اتفاقی می افتد وقتی عمر درام کارتریج تمام شود؟

چه اتفاقی می افتد وقتی عمر درام کارتریج تمام شود؟

2086

چه اتفاقی می افتد وقتی عمر درام کارتریج پرینترهای لیزری تمام شود؟

چه اتفاقی می افتد وقتی عمر درام کارتریج پرینترهای لیزری تمام شود؟ چاپگرها ابزارهایی هستند که در محل کار یا خانه از آنها استفاده می شود. این دستگاه ها به صورت دوره ای نیاز به سرویس دارند. اگر به آنها رسیدگی نشود اغلب با مشکلاتی روبرو شده که باعث میشود کارها به خوبی پیش نرود یا اینکه شما هزینه زیادی کنید تا دستگاه تعمیر شود.

 در مقاله سعی بر این داریم که پاسخ با توجه دانش خود پاسخ دهیم . پرینترهای لیزری، برای بخشی از فرآیند چاپ خود از درام های حساس به نور یا فوتوسنستیو، استفاده می‎ کنند. این پرینترها الگوی صفحه را بر روی درام فلش می‏ کنند و بار الکتریکی در جایی که نور به آن می‎تابد کنار می‎ رود.

سپس درام تونر را در مناطقی که شارژ شده و دارای بار الکتریکی است جمع کرده و آن را به کاغذ منتقل می کند. پس از آن مجددا یک شارژ الکتریکی در پرینتر ایجاد شده و درام ریست می ‎شود تا دوباره عملیات چاپ انجام گیرد. با گذشت زمان، مواد شیمیایی درام رفته رفته اثر خود را از دست می‎ دهند و سطح درام ممکن است آسیب ببیند.

چه اتفاقی می افتد وقتی عمر درام کارتریج تمام شود؟

پرینتر چاپ را متوقف می‎کند

بسیاری از پرینترها دارای سنسورهایی هستند که می ‎توانند تعداد صفحاتی را که توسط درام کارتریج پرینت شده است ردیابی نمایند. هنگامی که تعداد صفحات چاپ شده به یک آستانه از پیش تعیین شده‎ می‎رسد، سنسورها معمولا به شما هشدار می دهند که درام شما نیاز به تعویض دارد و در نهایت اگر درام را عوض نکنید، سنسورها عملیات چاپ پرینتر را متوقف می‏کنند. این امر به شما کمک می‎کند که از خروجی کم کیفیت ناشی از یک درام ضعیف جلوگیری کنید.

چه اتفاقی می افتد وقتی عمر درام کارتریج تمام شود؟

محو شدن یا تار شدن پرینت

با گذشت زمان، چرخه شارژ و دشارژ شدن مکرر، به همراه شارژهای الکتریکی که پرینتر استفاده می‎کند، می‎تواند موجب تجزیه شدن مواد شیمیایی موجود در یک درام تصویری شود. وقتی ترکیبات شیمیایی شکسته و تجزیه می‎شوند، قدرت درام برای جذب تونر کم شده و به این ترتیب مرزهای بین مناطق شارژ شده و شارژ نشده، کمرنگ می شوند. این امر منجر به چاپ با حاشیه های تار و مناطقی با رنگ خاکستری به جای سیاه می شود.

ظاهر شدن خطوطی در کاغذ

هر درام به طور پیش فرض باید یک سطح صاف و تمیز داشته باشد، بنابراین بیشتر پرینترها دارای وایپرهای (بلید) تعبیه شده‎ای هستند که تونرهای باقی مانده را از روی درام پاک می‎ کند. با این حال، در طول زمان، بعضی از درام ها ممکن است خراشیده شده و یا رسوبات تونر را دریافت کنند. این رسوبات می‎توانند خطوط عمودی نازکی را بر روی صفحات چاپ شده ایجاد کنند، که نشان می‎دهد درام آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد.

چه اتفاقی می افتد وقتی عمر درام کارتریج تمام شود؟

وجود نقاط و لکه هایی در چاپ

از طرفی وقتی درامها کثیف و فرسوده می ‎شوند، ممکن است به طور تصادفی ذرات گرد و غبار را جذب کنند. این ذرات می‎توانند تونر اضافی را به صفحات انتقال داده و یا مانع انتقال تونر شوند. اگر هر کدام از این مسائل مربوط به کیفیت چاپ اتفاق بیفتد، می ‎تواند نشانه این باشد که عمر درام کارتریج به سر آمده و باید آنرا تعویض کرد.

لطفاً نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها بنویسید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

20 آذر 1397

سلام دوست عزیز متشکرم اطلاعاتی نیز در این خصوص بدست آوردم.

27 تیر 1398

با سلام و سپاس
در عرض ۱۰ دقیقه مطالعه سایت وزین شما به جواب خیلی از سئوالاتم در خصوص و کارتریج و تونر چاپگر رسیدم.

23 فروردین 1400

متشکرم

نظرات خود را برای ما بنویسید ...