• خانه >
  • آموزش و مقالات >
  • 10 علت که خرده فروشان باید از بارکد خوان (دو بعدی) استفاده کنند

10 علت که خرده فروشان باید از بارکد خوان (دو بعدی) استفاده کنند

1728

10 علت که خرده فروشان باید از بارکد خوان 2D (دو بعدی) استفاده کنند

خرده فروشان به طور سنتی برای ساده سازی عملیات پرداخت از بارکد خوان لیزری متصل به سیستم صندوق مکانیزه فروشگاهی (POS) استفاده می ‎کنند. اما این تکنولوژی نیز همراه با انتظارات مشتریان تغییر کرده است. خرده فروشان برای تشخیص سریعتر، اسکن دقیق تر و سرعت بخشیدن به معاملات، پشتیبانی از استفاده از کوپن های دیجیتالی و بهبود رضایت مشتریان، بهتر است از بارکد خوان 2D (دو بعدی) استفاده کنند. در بارکد خوان دو بعدی با استفاده از فناوری مبتنی بر دوربین قادر به رمزگشایی و اسکن بارکدها هستند.

10 علت که خرده فروشان باید از بارکد خوان 2D (دو بعدی) استفاده کنند

کارشناسان اتوماسیون داده‎ها پیش بینی می ‎کنند که فروش بارکد خوان های 2D (دو بعدی) طی سه سال آینده نرخ رشدی برابر با 13.4 درصد خواهد داشت، در حالی که فروش بارکد خوان های تک بعدی 7.3 درصد کاهش خواهد یافت. اگر خرده فروشان سیستم خود را به تصویربردارهای منطقه‎ای 2D ارتقاء دهند، از مزایای متعددی برخوردار می ‎شوند که منجر به سودآوری پایدار خواهد شد.

مقایسه بارکد خوان های 1D (تک بعدی) و 2D (دو بعدی)

1- افزایش درآمد با استفاده از بازاریابی موبایلی

بازاریابی الکترونیکی و چند جهته درهای زیادی را برای برتری خرده فروشان در بازار کار گشوده است. به این وسیله وابستگی کامل به فروشگاه فیزیکی از میان می ‎رود. خرده فروشان نوآور با در اختیار داشتن سایت های تجاری الکترونیکی خود، می‎ توانند به دنبال فالوورهای اجتماعی باشند و در تلاش برای جذب مشتریان اصطلاحاً موبایلی، به صورت الکترونیکی به بازاریابی محصولات خود بپردازند.

خرده فروشان می‎ توانند در هر معامله با ارائه یک تجربه مثبت، درآمد خود را افزایش دهند. در نظر گرفتن پاداش های فوری برای مشتریان وفادار، انجام معاملات از طریق خطوط تلفن همراه (MPOS) و امکان استفاده از کوپن های تلفن همراه شخصی، مواردی هستند که با استفاده از بارکد خوان های دو بعدی امکان پذیر خواهند بود.

2- نصب اپلیکیشن های وفاداری

بازاریابی موبایلی، باعث افزایش فروش می ‎شود. از طرفی برنامه‎های وفاداری به خریدهایی که توسط خریداران تکرار می‎شوند پاداش می‎پردازند. در حال حاضر، خرده فروشان می‎توانند این دو ویژگی را با استفاده از نصب کردن برنامه در POS، ادغام کنند. برخی از اپلیکیشنها با استفاده از بارکد خوان 2D به طور خودکار برنامه های عضویت را با اطلاعات مرتبط پر می‎کند. به این وسیله اشتباهات در ورود داده‎ها و تاخیرها تا حد زیادی از میان می‎روند. با توجه به قابلیتهای اینچنینی، امروزه خرده فروشان می‎ توانند فعالیتهای بازاریابی فوری انجام دهند که به مشتریان وفادار پاداش می‎ دهد و فروش را افزایش خواهد داد.

10 علت که خرده فروشان باید از بارکد خوان 2D (دو بعدی) استفاده کنند

3- کنترل سریع سن خریداران

بهتر است برای سرعت بخشیدن به زمان بررسی، جلوگیری از تقلب و اجتناب از جریمه های گران قیمت، از بارکد خوان های دو بعدی استفاده کنید که می‎تواند بلافاصله سن خریداران را بررسی کند. این دستگاه با یک اسکن سریع، به راحتی اطلاعاتی را برای فروشگاه ‏ها فراهم می‎کند تا بتوانند برخی از تراکنشها را از لحاظ قانونی بررسی کنند، مانند فروش اقلامی‎ مثل محصولات تنباکو و دخانیات. در برخی از کشورها حتی می‎توان از بارکد خوان های 2D برای ضبط اطلاعاتی که خرده فروشان در مورد خرید داروهای شبه مخدر و اسلحه گرم نیاز دارند نیز استفاده نمود.

4- کم کردن ریسک

بارکد خوان های مربوط به دستگاه POS که داخل یا روی پیشخوان قرار می‎گیرند می‎توانند بارکدهای الکترونیکی مانند آنچه که برای بازاریابی موبایلی استفاده می‎شود را اسکن کنند. اما چه اتفاقی می‎افتد اگر که یک اپراتور فروش به طور تصادفی به گوشی تلفن یا تبلت خریداری کننده هنگامی که آن را برای اسکن کردن به دست گرفته است آسیب برساند؟

10 علت که خرده فروشان باید از بارکد خوان 2D (دو بعدی) استفاده کنند

خرده فروشان می‎توانند برای به حداقل رساندن خطر، بارکد خوان های 2D را به تجهیزات خود اضافه نمایند و به این ترتیب مشتریان خواهند توانست دستگاه های تلفن همراه خود را از خطر حفظ کنند. آنها همچنین می‎توانند از این دستگاه های دستی برای خواندن بارکد موجود روی اقلام سنگین استفاده ‎کنند که برای اسکن شدن به راحتی قابل حمل نیستند. این امر کارکنان را از صدمات و خسارات و کارفرمایان را از ادعاهای بیمه غیر ضروری و کارکنان را از پریشانی و فشار محافظت می‎کند.

5- همان بار اول بارکد را بخوانید

بارکد خوان های 2D از تکنولوژی تصویربرداری منطقه ‎ای استفاده می‎ کنند که عکسها و تصاویری از بارکد می‎ گیرد. این کار خرده فروشان را قادر می‎سازد تا همان بار اول بارکد 1D و 2D الکترونیکی و کاغذی را با موفقیت اسکن کنند، فارغ از آنکه بارکد چاپ شده آسیب دیده یا چاپ ضعیف داشته باشد. آنها همچنین می‎ توانند به این وسیله از مزایای اپلیکیشنهای دیجیتالی که در حال محبوب شدن هستند استفاده کنند.

6- افزایش سرعت در بررسی

بارکد خوان های لیزری قابل اطمینان بودن خود را در زمینه خواندن بارکدها نشان داده‎اند، اما نمی‎توانند کدهای تبلیغاتی یا وفاداری را از دستگاههای تلفن همراه بخوانند. بارکد خوان های رومیزی که داخل یا روی پیشخوان قرار می‎گیرند، می‎توانند به سرعت کدهای کاغذی را رویت کنند، اما در مورد خواندن کدهای الکترونیکی سرعت کمتری دارند.

با توجه به اینها، بهتر است از دستگاه های ترکیبی استفاده کنید که هم قابلیت اطمینان بارکد خوان های لیزری را دارند و هم سرعت انجام کار بارکد خوان های رومیزی. این دستگاه های بارکد خوان برای حجم بالای عملیات اسکن بارکدها و اسکن کردن برچسبهای موجود در سطوح منحنی طراحی شده‎اند و به درستی اطلاعات همه بارکد ها را در اولین عبور، ضبط می‎کنند. آنها همچنین قادرند هر کدام از کدهای UPC / EPC محصولات را برای پردازش سریع تر و کارآمدتر در لاینهای بررسی خود بخوانند.

7- بارکد ها را از هر جهت اسکن کنید.

بارکد خوان های تصویربردار منطقه‎ای 2D به صورت همه جهته هستند. این امر به این معنی است که آنها می‎توانند به راحتی هر بارکدی را از هر زاویه و جهتی اسکن کنند. تکنولوژی تلورانس حرکت و طراحی های ارگونومیک آنها نیز باعث آسان شدن استفاده از این بارکد خوان ها شده و موجب صرفه جویی در زمان خرده فروشان و مشتریان در کنار دستگاه POS می‎شود. کارکنان پشت صندوق به خاطر سهولت استفاده و توانایی اسکن کردن این تصویربردارهای همه جانبه، از آنها بیشتر از هر بارکدخوان دیگری ابراز رضایت می‎کنند.

8- اطلاعات را در جایی ذخیره کنید

همانطور که اشاره شد، بارکد خوان های 2D از موتورهای اسکن فضایی برای گرفتن عکس از بارکدها استفاده می‎کنند، به همین دلیل است که آنها برای محیط های خشنی که در آن برچسب ها مستعد مخفی شدن هستند، ایده آل می‏باشند. اما آیا می‎دانستید که همین تکنولوژی خرده فروشان را قادر می‎سازد تا عکس هایی از اسناد مهم خود داشته باشند؟

10 علت که خرده فروشان باید از بارکد خوان 2D (دو بعدی) استفاده کنند

این کار نه تنها برای کارمندان این اطمینان را به وجود می‎آورد که اطلاعاتی را که نیاز دارند در یک مکان مناسب در اختیار خواهند داشت، بلکه از اشغال فضا در انبارها و دفاتر شلوغ جلوگیری می‎کند.

9- کارکرد هایی متناسب با  آینده

با توجه به گسترش استفاده از اپلیکیشن های تلفنهای همراه، خرده فروشان نیز نیاز به بارکد خوان هایی دارند که با کسب و کارشان رشد کنند. تصویربردارهای منطقه‎ای هم قادر به خواندن بارکدهای کاغذی هستند و هم بارکدهای الکترونیکی یک بعدی و دو بعدی. از آنجایی که بارکد خوان های لیزری انعطاف پذیری‎ای مشابه با بارکد خوان های تصویربردار منطقه‎ای فراهم نمی‎کنند، بهتر است روی بارکد خوان های 2D (دوبعدی) سرمایه گذاری کنید.

این امر شما را قادر می‎سازد تا از گزینه های موبایلی امروز کاملا بهره‎مند شوید. همچنین برای شرکت شما این تضمین را به وجود می‎آورد که دارای دستگاه‎هایی باشد که متناسب با کسب و کار رشد می‎کنند.

10- بهینه سازی تجربه و رضایت مشتریان

در گزارشهایی که اخیرا توسط شرکتهای معتبر سازنده بارکد خوان  ارائه شده است، نزدیک به 600 مصاحبه شونده اظهار داشتند که بهبود تجربه مشتریان و رضایت آنها مهمترین مزیت استفاده از کارکردهای اینترنت اشیاء (IoT) است.

اپلیکیشنهای IoT قبل از به اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل داده‎ها، به منظور ضبط اطلاعات دقیق وابسته به بارکد خوان ها و سنسورها خواهند بود. خرده فروشان از توصیه های دریافت شده از اپلیکیشنها، برای تصمیم گیری های بهتر و آگاهانه‎تر استفاده می‎کنند که تاثیر مثبتی بر عملیات فروش و مشتریان دارد.

به همین دلیل است که ارتقاء به دستگاه های اسکن دوبعدی، از جمله بارکد خوان های دستی و طرحهای هندز فری که برای استفاده‎های مختلف طراحی شده اند بیش از هر زمانی دیگری دارای اهمیت است. انجام این کار، ارائه خدمات برتر را تضمین می‎کند و باعث حفظ مشتریان و بازگشت مجدد آنها به سازمان خواهد شد.

با توجه به همه موارد فوق، آیا داشتن چنین دستگاهی نباید یکی از اهداف هر خرده فروشی باشد؟ گروه پشتیبانی آوند پرینتر می‎تواند شما را در یافتن بارکد خوان های دو بعدی مقرون به صرفه و مناسب برای کسب و کارتان یاری نماید. با ما تماس بگیرید: 02188820036 و یا از بخش فروش بارکد خوان ما دیدن فرمایید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...