8 نکته مهم خرید لیبل یا بارکد پرینتر

2690

هشت نکته مهم خرید لیبل یا بارکد پرینتر که باید بدانید

لیبل پرینتر نوعی از چاپگر است که برای چاپ برچسب های (لیبل) که روی اشیا زده می شوند، برای ردگیری استفاده می شود. این نوع چاپگرها توسط پورت های USB ، Serial ، اترنت و … به کامپیوتر وصل می شوند. امروزه لیبل پرینتر فروشگاه ها از تکنولوژی چاپ حرارتی استفاده می کنند که نیازمند استفاده از کارتریج یا تونرها نیستند و این باعث صرفه ی اقتصادی بالایی برای آنها می شود. لیبل پرینترها کاربردهای وسیعی دارند که شامل مدیریت زنجیره‌ای عرضه، چاپ قیمت فروش، لیبل‌های بسته‌بندی، چاپ روی نمونه‌های خون و مواد آزمایشگاهی و مدیریت دارایی‌های ثابت است.

درست مانند خرید هر سخت افزار دیگر، مواردی وجود دارد که شما باید هنگام خرید لیبل پرینتر آنها را مد نظر داشته باشید. در این مقاله شما 8 نکته ی مهم که پیش از اقدام به خرید باید آنها را مد نظر قرار دهید را یاد خواهید گرفت.

8 نکته درباره ی خرید لیبل و بارکد پرینتر

  1. حجم کاری

یکی از سوال های مهم که شما باید از خودتان بپرسید پیش از خرید یک لیبل پرینتر، این است که حجم کار چاپ شما چقدر است؟ در بازار انواع و سایزهای مختلفی از چاپگرهای بارکد وجود دارد که همه ی آنها به شما اطمینان می دهند که تمام نیازهای شما را برطرف خواهند کرد.

برای مثال برای کسی با حجم چاپ سنگین که یکبار در سال اتفاق می افتد، بهترین لیبل پرینتر انتخابی است که نهایتا 100 کپی در روز را انجام دهد. برای کسی با مشغله ی کاری متوسط در مقایسه با کسی با سفارشات کم تفاوت هایی وجود خواهد داشت. بهترین چاپگر موردی است که بتواند 500 تگ روزانه چاپ کند. شناخت نیازهایتان شما را در انتخاب لیبل پرینتر مورد نظر کارتان کمک خواهد کرد.

  1. شناسایی موارد استفاده از تگ ها

چاپگرهای بارکد را می توان برای چاپ نمونه های مختلفی از تگ ها با توجه به نیاز مشتریان و یا نیاز سازمان، استفاده کرد. چاپگرهای بارکد هم برای ردگیری محصولات، بیمارها، در ارتش یا مدارس به علاوه ی استفاده های دیگر به کار گرفته می شوند. دانستن اینکه تگ های شما چه کاربردی خواهند داشت به شما کمک خواهد کرد که چاپگر درستی را برای چاپ تگ های بادوام انتخاب کنید.

در مجله ی “مدیر برتر” دنیس کرولی می گوید که این تگ ها برای تبدیل شهر به مکانی سرزنده و شادی آور است. هم چنین برای مسیریابی راحت تر و برای تشویق مردم برای گردش در شهر.

Printed-Barcodes

  1. وضوح مورد نیاز در چاپ

این مورد نیز از موارد مهمی است که شما در هنگام خرید یک لیبل پرینتر باید مد نظر قرار دهید. برای داشتن بارکدی واضح شما نیازمند یک چاپگر با وضوح بالا هستید. دستگاهی که بتواند حداقل 203 نقطه در هر اینچ تولید کند، احتمالا نتایج واضحی به شما خواهد داد. در مواردی که شما چاپی با تراکم بالا می خواهید باید به فکر چاپگری باشید که نقاط بیشتری در هر اینچ ایجاد کند تا بهترین نتیجه را بگیرید.

DPI

  1. روش چاپ

معمولا سه روش چاپ وجود دارد که می توانید بسته به کیفیت مورد نیازتان، یکی از آنها انتخاب کنید. این روش ها شامل جوهر افشان، حرارت مستقیم و انتقال حرارت می باشند. جوهر افشان همانطور که از نامش پیداست از پاشیدن جوهر استفاده می کند و با ایجاد نقاطی در فواصل بسیار نزدیک کار می کند. عیب آن در ایجاد نشتی جوهر در برخی چاپ هاست که بنابراین بهترین نوع در روش های پرینت بارکد محسوب نمی شود.

حرارت مستقیم با گرمایی که به برچسب بارکد بطور مستقیم وارد می کند، عمل چاپ را انجام می دهد. حرارت مستقیم در مقابل اشعه ی ماورا بنفش ، دمای زیاد یا کم حساس می باشد. این نوع چاپ نیازمند هیچ گونه کارتریج یا تونری نیست زیرا اصلا از جوهر یا تونر استفاده نمی کند. بارکد این چاپگرها بسیار بادوام نیستند.

از طرف دیگر، لیبل پرینتر انتقال حرارتی از گرما استفاده می کند اما برعکس حرارت مستقیم، گرما توسط ریبون که با ماده چاپی پوشش داده شده منتقل می شود، هنگامی که ریبون حرارت می بیند، روی کاغذ ذوب می شود و چاپ های بادوام و واضح تولید می کند.

label-printer-methods

  1. سایز برچسب ها

ممکن است هر نوع چاپگر، سایز متفاوتی از برچسب را چاپ کند. این به شما بستگی دارد که نیازمند چه سایز برچسبی باشید. در این صورت است که شما می توانید انتخاب درستی در مورد لیبل پرینتر برای چاپ برچسب هایتان داشته باشید.

  1. سازگاری چاپگر با کامپیوترتان

فاکتور مهم دیگر که در هنگام خرید لیبل پرینتر نباید فراموش کنید؛ در بازار مدل های مختلفی وجود دارد و این وظیفه ی شماست که مدلی انتخاب کنید که بالاترین سازگاری را با کامپیوتر و سیستم عاملی که با آن کار می کنید را داشته باشید. مسلما شما نمی خواهید در شرایطی قرار بگیرید که لیبل پرینتر بسیار خوبی انتخاب کرده باشید اما با کامپیوترتان سازگار نباشد. در این موقعیت شاید مجبور شوید یکی زا آنها را با نمونه ای سازگار تعویض کنید.

  1. اتصال چاپگر

دقیقا مانند سازگاری، حتما مطمئن شوید که چاپگری را خریداری نموده اید که مجبور نباشید زمان زیادی را صرف اتصال چاپگر به شبکه دستگاه هایتان کنید. یک چاپگر خوب چاپگری است که به راحتی و بدون معضلات اضافی برای قرار گرفتن در شبکه آماده شود.

  1. قیمت لیبل پرینتر

این مورد فاکتوری است که شما پیش از انجام هر خریدتان باید همیشه مدنظر قرار دهید. فروشنده های زیادی وجود دارند که چاپگرهای بارکد عرضه می کنند و شما دچار تردید می شوید که از کدامیک باید خریدتان را انجام دهید. مخصوصا که هر فروشنده ای قیمت متفاوتی را ارایه می دهد. در هنگام خرید، شما تمام سوالات مربوط به لیبل پرینتر مورد نظرتان را پاسخ می دهید و چاپگر مورد نظر را در قیمتی رقابتی خریداری خواهید کرد.


اگر از مطلب 8 نکته درباره ی خرید لیبل و بارکد پرینتر لذت بردید، نظر خود را با ما در میان بگذارید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

فروش لیبل پرینتر

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...