چیدن اطلاعات روی مچ بند بیمارستانی

1172

بهترین راه برای چیدمان اطلاعات روی مچ بند بیمارستانی

چیدن اطلاعات روی مچ بند بیمارستانی به طور کلی اطلاعات مربوط به بیماری، درمان، و شناسایی بیماران در مراکز درمانی می باشد. این کار به پیشرفت فناوری و اطلاعات پزشکی مرتبط با استفاده از تکنولوژی RFID (شناسایی با فرکانس رادیویی) و بارکدها بر روی مچ بندها امکان پذیر شده است.

چطور بهترین عملکرد را از چیدن  مچ بند بیمارستانی تان بگیرید. اطلاعات بالینی بسیاری مبنی بر اینکه استفاده از مچ بندهای بیمارستانی دارای بارکد می تواند منجر به بهبود شرایط ایمنی، افزایش کیفیت مراقبت و اجرای کامل تعهدات بیمارستان در برابر بیماران گردد، وجود دارد.

اما تمام چیدمان ها ممکن برای اینگونه مچ بندها، منجر به حصول کامل این مزایا نمی شود. برای دستیابی به حداکثر تاثیر گذاری باید در نظر داشت که اطلاعات روی مچ بند باید خوانا و دقیق باشد.

چنانچه شما نیز به دنبال راهی برای شناسایی و استخراج پرونده و اطلاعات بیمار هستید، باید به نحوه چیدن اطلاعات روی مچ بند آن توجه ویژه کنید.

چینش اطلاعات روی مچ بند بیمارستانی

مچ بندهای دارای بارکد منجر به افزایش دقت در انتقال و ثبت اطلاعات و افزایش ایمنی بیماران می گردد

استفاده از سیستم های دارای بارکد، مزیت های بیشماری را برای صنعت سلامت به همراه دارد. پزشکان و پرستاران می توانند به سرعت بیماران را شناسایی و درمان های مرتبط را دسته بندی کرده و در پرونده ها قرار دهند. ثبت اسناد پزشکا به صورت الکترونیکی، منجر به افزایش سرعت و ایمنی حداکثری در مراکز درمانی می شود.

مچ بندهای بیمارستانی، منجر به افزایش دقت در 5 مورد زیر می گردد:

 1. بیمار صحیح
 2. درمان صحیح
 3. دوز صحیح دارو
 4. زمان صحیح
 5. و روش صحیح مدیریت

اجرای این سیستم، برای دستیابی به مدریت درمان بدون اشتباه و دستیابی به امنیت و مراقبت از بیماران ضروری است.

بهترین راه، بهترین نتایج

پس از انتخاب مچ بند دارای بارکد، نرم افزار های مورد نیاز، بارکد خوان و دیگر زیرساخت های مورد نیاز، لازم است که در سریعترین زمان ممکن، فرم چینش اطلاعات روی مچ بند بیمارستانی را انتخاب کنید.

اطمینان از ایمنی بیماران، نیازمند به این مهم است که بیمار در دوره اقامت در بیمارستان، به طور مداوم مچ بند حاوی اطلاعات خوانا خود را به دست داشته باشد. همچنین مچ بند ها باید مطابق با استاندارد HIPAA ( Health Insurance Portability and Acountability) هویت خاص هر بیمار را مشخص کنند.

به خاطر داشته باشد، که فرآیند طراحی، چینش و تولید مچ بندهای دارای بارکد، تفاوت چندانی با مچ بندهای سنتی و مرسوم موجود ندارند. برای حصول بهترین نتیجه، مراکز درمانی باید اطمینان حاصل کنند که این مچ بند های حاوی اطلاعات مناسب باشند و بهترین نتیجه ممکن بدست خدمه بیمارستان می رسد. برای مشاهده یکی از بهترین چینش های روی مچ بندهای دارای بارکد به مثال زیر توجه کنید تا متوجه شوید اینگونه مچ بند ها می توانند چگونه اطلاعاتی را انتقال دهند.

چینش اطلاعات روی مچ بند بیمارستانی

 1. تکرار بارکدهای 2D در طول مچ بند
 2. استفاده از دو بارکد خطی
 3. وجود متن نوشتاری خوانا در مچ بند
 4. شماره ثبت پزشکی (MRN) و شماره پرداخت (FIN)
 5. گزینه تایید برای امنیت بیشتر
 6. زمان چاپ و دیگر متن ها و نوشته های قابل پی گیری
 7. استفاده از پرینتر حرارتی

بهترین روش ها نه تنها باعث بهبود دقت در کارها و ایمنی بیماران می گردد، بلکه پیروی از این راهکارها منجر به حذف کارهای غیر ضروری و غیر مفید نیز می شود. مواردی که معمولا انرژی بسیاری از خدمه بیمارستان ها و درمانگاه ها می گیرد و حتی آنان را مجبور به انجام کارهای ناخوشایندی برای بیماران می کند. مثل حرکت دادن بازوی یک بیمار برای اسکن یک مچ بند دارای چینش نا مناسب.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...