گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون

27798

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

پرینتر های اپسون و مشکل مسدود شدن نازل های هد :

در مورد این قضیه که چرا نمی ‎توانید از کارتریج های خود همان تعداد صفحه چاپ شده‎ای را که روی جعبه آن نوشته شده است دریافت کنید، دلایل متعددی وجود دارد. یک دلیل واضح آن، این است که اکثر صفحاتی که چاپ می‎ کنید نسبت به مقیاس استاندارد “پوشش 5 درصد” نیاز به جوهر بیشتری دارند.

با این حال، یکی دیگر از دلایل قابل قبول و تا حدی قابل حل برای بازدهی پایین کارتریج، وجود نازلهای مسدود شده در هد پرینتر است. این مورد یک مشکل بسیار رایج است که در بعضی از مارکهای پرینترها بیشتر از سایرین دیده می ‎شود. به عنوان مثال، پرینترهای اپسون در عین حال که خوب و مقرون به صرفه هستند، به عنوان پرینترهایی که نازلهای آنها زیاد آسیب می ‎بینند نیز مشهورند.

برای تنظیم پرینتر دو مورد خیلی مهم است

 1. نازل چک با کلیک کردن روی آن شما چاگر خود را چک میکند و از اینکه رنگ در مسیر چاپ پاشیده میشود مطمئن میشود.
 2. هدکلینیگ به این روش کار می کند که بعد از انتخاب این گزینه دستگاه جوهر را با فشار زیاد به بیرون می پاشد تا اگر هدهای دستگاه دچار گرفتگی شده باشد باز شود و مشکل بر طرف شود.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

دلایل محکمی‎ وجود دارد که چرا این اتفاق می ‎افتد و حتی دلایل محکمی ‎برای این امر که چرا پرینترهای اپسون با آن بیشتر مواجه هستند. به طور خلاصه می‎ توان گفت که این قضیه مربوط به ارتباط بین پیشرفت تکنولوژی و کم شدن اندازه هاست . به عنوان مثال، بسیاری از پیشرفتهای تکنولوژیکی مدرن امروز باعث کاهش اندازه ها شده است و در مورد فرآیند چاپ، کاهش قطر نازل پرینتر به بالا رفتن کیفیت چاپ کمک می ‎کند. بنابراین، این قضیه یک سکه دو طرفه است. یعنی نازلهای پرینترهای اپسون مرتب مسدود می‎شوند، زیرا کیفیت چاپ عالی ارائه می‎دهند. بیایید کمی بیشتر توضیح دهیم.

مشکل اجتناب ناپذیر مسدود شدن نازلهای چاپی در پرینترهای اپسون

در این زمینه یک باور قدیمی وجود دارد و آن این است که: اگر شما از کارتریج اصلی (OEM) استفاده ‎کنید، هرگز نازل های پرینترتان مسدود نخواهند شد.البته باور معروف دیگری هم وجود دارد و آن این است که: اگر به طور منظم دوره های تمیز کردن هد چاپ را انجام دهید، مشکل مسدود شدن نازل نخواهید داشت.

هر دوی اینها بیشتر کاربران پرینتر را گمراه کرده اند و البته هر دو اشتباه هستند. اگر از کارتریج های عمومی‎ یا سازگار یک شرکت لوازم جانبی معتبر یا فروشنده شخص ثالث قابل اعتماد استفاده می ‎کنید، درست مثل کارتریجهای اصلی برایتان کار خواهند کرد. توجه داشته باشید که کارتریج، فقط یک جعبه حاوی جوهر است. اکثر کاربران پرینتر قبلا این قضیه را کشف کرده‎اند و به همین دلیل توانسته‎اند صرفه جویی زیادی در هزینه‎ها انجام دهند.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

باور دوم

به علت یکسری تفاوت های جزئی نادرست است. چرخه های تمیز کردن پرینتر به دلیل بیرون رفتن کلوخه های جوهر از نازل توسط فشار هوا، مفید است. در بعضی موارد، آنها حتی می ‎توانند به حل شدن جوهر خشک شده کمک کنند، اما مشکل، کمی بزرگتر از آن است که از این طریق، کاملا رفع شود. جامدات در صورتی که ضخامت آنها در حد معمول باشد، همیشه قادر خواهند بود به حالت مایع برگردند. با استفاده منظم، جوهر خشک شده در نازلهایتان به اندازه کافی نازک خواهد شد تا بتواند مجددا در جوهر مایع حل شود.

اگر شما بارها چرخه تمیزکردن هد چاپی را برای مقابله با این مشکل اجرا کنید، می ‎توانید یکسری معافیت های موقت دریافت نمایید. به نظر شما همه‎ی این جوهرهایی که در حین چرخه‎ی تمیز شدن هد چاپ از کانال نازل به بیرون هل داده می‎ شوند، به کجا می ‎روند؟ این کلوخه‎ها یکی دو روز باقیمانده و دوباره خشک می ‎شوند. به همین دلیل است که بعد از چندین چرخه تمیزکردن هد، فقط یکی دو روز چاپ شفاف و تمیز دارید و  سپس مجددا با همان مشکل مواجه می ‎شوید.

هد چاپ را بیرون بیاورید و نازل ها را پاک کنید

این کار یک راه حل واضح برای اکثر پرینترها است، زیرا هد چاپی آنها قابل جدا شدن است. به همین دلیل است که بسیاری از تولیدکنندگان اصلی، پرینترهای خود را به گونه‌ای طراحی کرده اند که هدهای چاپی بخشی از کارتریج ها بوده و قابل جدا شدن نیستند. در مورد پرینترهای اپسون، این مشکل وجود دارد. آیا کیفیت عالی چاپ پرینترهای اپسون را به خاطر می‎ آورید؟ خوب، این کار با هدهای چاپی مخصوص و پیشرفته اپسون امکان پذیر است که بخش دائمی‎ پرینترها هستند.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

افراد عادی نمی‎ توانند این هدها را جدا کنند. این بدان معنی است که شما نمی‎ توانید هد اپسون را فقط برای اینکه بتوانید آن را تمیز کنید، بکشید یا بردارید. از آنجایی که نمی‏ توانید آنها را پاک کنید، مشکل نازل پرینتر مسدود شده به طور خاص آزار دهنده می‎ شود. بطورمثال باید حتما به کتابچه راهنمای کاربر مراجعه کرده و با استفاده از ابزارهای متعددی بتوانید هد چاپ را بیرون بیاورید و یا با یک تکنسین تماس بگیرید.

یعنی یا باید زمان زیاد صرف کنید و یا پول بیشتری برای خدمات هزینه نمایید. هیچ کدام از این گزینه ها برای مالک پرینتر جذاب نیستند، به خصوص که خرید و راه اندازی پرینترها در حال حاضر هزینه بالایی ندارد. گزینه بسیار بهتر این است که در وهله اول از وقوع این مشکل جلوگیری کنیم.

تمیز نگه داشتن پرینترهای اپسون

مقصر اصلی در به وجود آمدن مشکل نازلهای مسدود، چه در پرینترهای اپسون و چه در سایر پرینترها، هوا است. انسداد هوا نسبتا رایج است، به ویژه به این دلیل که نازل ها با پیشرفتهای تکنولوژیکی، کوچکتر می ‎شوند. البته مجرم بزرگ بعدی، جوهر خشک شده است.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

با این حال، علاوه بر این دو مورد، باید عامل گرد و خاک را نیز در نظر بگیرید. گرد و غبار اغلب ممکن است مشکل را برجسته کند. هوا می‎ تواند گرد و غبار را با خود به داخل نازل ببرد و ذرات گرد و غبار در ترکیب با جوهر تبدیل به کلوخه های کوچک شوند. این یک واقعیت غیرقابل انکار است که پرینترهای کثیف بیشتر با مشکل نازل روبرو می ‎شوند. این به این معنی است که تمیز کردن منظم پرینتر بیش از آنچه که تصور می‎ کنید اهمیت دارد.

تمیز نگه داشتن پرینتر باید تبدیل به یک عادت شود. تمیز نگه داشتن بیرون پرینتر، احتمال کثیف شدن قسمتهای داخلی را کاهش می ‎دهد. در مورد تمیز کردن قسمتهای داخلی باید مراقب باشید. در درجه اول باید تمیز کردن را به آرامی و ملایمت انجام دهید. زیرا برخی از اجزای پرینتر بسیار ظریف و مبتنی بر مهندسی دقیق هستند. در درجه دوم، استفاده از دستمال یا دستمال کاغذی بدون پرز مهم است، چرا که پرز، خود باعث ایجاد کلوخه در نازل می‎ شود.

بهترین راه برای تمیز کردن قسمتهای داخلی یک پرینتر، استفاده از خلاء یا استفاده از فشار هوا است. یعنی گرد و غبار، یا بیرون ریخته می‎ شود و یا مکیده می ‎شود. مکش ‎گزینه‎ی بهتری است، زیرا مستقیم و قابل اطمینان است.

خاموش کردن پرینتر در شب

همه پرینترها این سیستم را دارند که در هنگام روشن شدن، یک چرخه کوچک برای تمیز نمودن هد چاپ انجام می‎ دهند. طی این چرخه، پرینتر مقدار کمی جوهر را از داخل نازلها عبور می‎ دهد تا آنها را روان سازی و تمیز کند.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

این چرخه‎ها برای پرینتر سودمند هستند و احتمال مسدود شدن نازلهای پرینتر را کاهش می‎ دهند. مشکل این است که بیشتر صاحبان پرینتر هرگز پرینترهای خود را خاموش نمی‎ کنند. اگر هرگز آن را خاموش نکنید، هرگز روشن نخواهد شد. در نتیجه این چرخه‎های کوچک (مینی سیکلها) نمی ‎توانند از پرینتر شما محافظت کنند. بنابراین، همیشه توصیه می ‎شود که پرینتر خود را در طول شبانه روز خاموش و روشن کنید.

استفاده منظم از پرینتر

این یک توصیه سنتی در مورد تعمیر و نگهداری از پرینتر است. صرف نظر از اینکه هوا، گرد و غبار و یا جوهر خشک شده باعث مسدود شدن نازلهای پرینتر شوند، پرینتر شما اگر از آن به اندازه کافی استفاده نکنید، به راحتی این مشکل را پیدا خواهد کرد. هنگامی که به طور مرتب از پرینتر خود استفاده می‎کنید، جوهر به طور مرتب در داخل آن جریان می‎یابد. این جریان منظم از ایجاد فشار هوای منفی جلوگیری کرده و از ورود گرد و غبار به قسمتهای داخلی و خشک شدن آن در داخل جوهر جلوگیری می‎کند.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

بنابراین، یکی از ساده ترین و راحتترین راه‎های مقابله با مشکل نازل پرینتر اپسون، استفاده از آن به طور منظم است. در حالت ایده آل شما باید به حداقل چرخه کاری ماهانه توصیه شده توجه نموده و سعی کنید آن را به طور روزانه اجرا نمایید. حتی اگر موفق به انجام نیمی‎ از این هدف روزانه شوید، پرینترتان ایمن و قابل اعتماد خواهد بود.

اجتناب از بیش از سه دوره تمیز کردن چاپ

این قضیه تقریبا به صورت یک عادت درمی‎آید که به محض اینکه موردی در کیفیت خروجی خود مشاهده می‎کنید، فورا یک دوره تمیز کردن چاپ را اجرا می‎نمایید.

هنگامی‎که مشکل حل نشد، خیلی راحت به سراغ چرخه تمیز کردن اسپم ها می‎روید. با این حال، باید در برابر این اعتیاد یا وسواس مقاومت شود.

شما نمی‎توانید بیش از سه دوره تمیز کردن چاپ را در یک زمان اجرا کنید. اجرای بیش از سه چرخه به فاصله کوتاه، منجر به باقی ماندن جوهر در نازل هد چاپ خواهد شد. و همانطور که قبلا یاد گرفته ایم، این جوهر به زودی خشک می‎شود و خیلی زود، شما را دچار مشکلی خواهد کرد.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

از انواع مختلف کارتریج استفاده کنید

در حالت ایده آل، شما می‎ توانید و بهتر است از کارتریج های اصلی استفاده کنید، اما در عالم واقعیت کلیه لوازم اصلی و اورجینال پرینتر به طور غیرقابل باوری گران هستند. حتی افرادی که کسب و کار پر رونقی دارند، نمی ‎توانند به راحتی از پس هزینه خرید کارتریجهای جوهر اصلی برآیند. برآوردها، هزینه جوهرهای اصلی را بالاتر از هزینه بنزین، عطر شانل و حتی خون نشان می‎ دهند. از این رو، اینکه انتظار داشته باشیم افراد از کارتریج های واقعی و اصلی استفاده کنند، یک انتظار غیر واقعی است.

گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون و نحوه برطرف کردن آن

کارتریج های سازگار یا عمومی ‎یک گزینه خوب به جای کارتریجهای اصلی هستند. اگر فروشنده خوبی برای این نوع کارتریجها پیدا کنید، می ‎توانید بدون پایین آوردن کیفیت، مقدار قابل توجهی پول صرفه جویی کنید. وقتی که صحبت از کارتریجهای سازگار یا پس از فروش به میان می ‎آید، لازم نیست که هزینه و کیفیت به طور متقابل منحصر به فرد باشند. بهتر است به قیمت هایی که ما در آوند پرینتر ارائه می دهیم نگاهی بیاندازید و کیفیت کارتریجها را برای این قیمت ها مشاهده نمایید.

خرید تانک و کارتریج قابل شارژ

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

86 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

5 فروردین 1398

با سلام و تشکر از مطلب مفیدتان. البته من شنیده بودم اپسون هدهای قدرتمندی داره؟!
ضمنا یک سوال داشتم: من یک پرینتر L805 دارم. الان از جوهر اینک تک سابلی استفاده می کنم. میخواهم دیگه از جوهر های معمولی استفاده کنم. آیا امکانش هست بدون اینکه بخوام تغییری توی دستگاه انجام بدهم مثلا پاک کردن کارتریج ها یا هد.. اینکار رو انجام بدهم؟ یعنی جوهر سابلی رو با سرنگ تا مرزی که تانک مشخص کرده خالی کنم و جوهر معمولی بریزم. البته پرش نکنم… اول یه مقداری بریزم تا اون جوهرهای قبلی را بشوره ببره و بعد دیگه واسه همیشه از این جوهر های معمولی استفاده کنم . اختلالی در دستگاه ایجاد نمی شود؟ (منظور هد است نه کیفیت چاپ)
ضمنا جوهر های اینک تک معمولی آیا کیفیت خوبی داره؟ چون جوهرهای سابلیمیشنش خیلی هد رو دچار گرفتگی میکرد؟

  5 فروردین 1398

  درود بر اشکان عزیز
  جواب شما بصورت کلی خیر میباشد .شما حتما باید هد پرینتر رو شستشو بدین تانک یاکارتریج رو عوض کنید وگرنه باید هزاران پرینت بگیرید تا بتونید کیفیت مطلوب رو بدست بیارید.مارکِ جوهری که فرمودید اگه اورجینالش باشه بله برندِ بسیار خوبیست.
  موفق و پیروز باشید

5 فروردین 1398

خیلی ممنون از پاسخ شما… از لحاظ کیفیت چاپ منظوl نبود… از لحاظ خود هد؟ یعنی میخواستم ببینم با تعویض جوهر، هد یا مخزن دستگاه آسیب میبینه؟ چون به نظرم اگه با همین جوهر های سابلیمیشن ادامه بدم کل پرینتر را باید باهاش خداحافظی کنم…

  6 فروردین 1398

  نه تعویض جوهر آسیبی به پرینتر نمیزنه در صورتی که بصورت اصولی انجام بشه .اصولی هم اینه که از جوهر قبلی هدتون کاملا پاک بشه.موفق باشید

21 آبان 1398

سلام پریینتر اپسون 50p مخزن دار دارم که چاپ مشکی در ان سایه می زند و بهمین دلیل غیر قابل استفاده شده لطفا راهنمایی کنید البته من کار چاپ dvd

  24 آبان 1398

  درود بر شما
  ما چندین مورد رو خدمتتون اعلام میکنیم امیدواریم کمکی شود به شما
  1. مطمئن شوید شلنگ رنگ مشکی شما هوا نداشته باشد .
  2.یک بار Head clean انجام دهید شاید مشکل برطرف شد.
  3.امکان مسدود بودن هد وجود دارد که باید توسط یک تکنسین و با احتیاط هد شستشو شود .
  4.بعد از مدتی تانک جوهر مستهلک میشود و نمدی کارتریج خاصیت خود را از دست میدهد که راهی جزء تعویض تانک ندارید.
  امیدوارم بتونید مشکل سایه زدن پرینتر خود را حل نمایید
  لطفا تجریبات خودتون رو بعد از انجام موارد بالا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید .
  سپاس از شما

20 آذر 1398

سلام یک پرینتر 7610 epson دارم که یه کم نشتی جوهر دااشت و بعد ارور 0x97 و 0xe9 …چاره چیه ؟

21 اسفند 1398

پرینتراپسونl382دارم فایلpdfچندتاعکس توشه وقتی پرینت میگیرم مثلا10تاعکس توشه 5تاشومیگیره دیگه پرینت نمیگیره چکارکنم؟

8 اردیبهشت 1399

من یک پرینتر جوهرافشان دارم که باهاش کار نکردم ولی مدت یکماه اول باهاش یک پرینت برای اینکه خشک نشه گرفتم الان پس از مدتها اون رو باز کردم جوهر ش بیرون زد اما پیغام ندانستن جوهر میداد جوهر داخلش تزریق کردم دوبار کپی داد اما مجدد پیغام اینک هابل خالی شروع کرد میخوام بدونم قابل تعمیر هست یا خیر تشکر

  9 اردیبهشت 1399

  با سلام
  اروری یا خطایی که پرینتر به شما اعلام میکنه بابت چیست کارتریج شماست .شما باید کارتریح رو عوض یا کارتریج قابل شارژ تهیه فرمایید.سپاسگذرم

22 خرداد 1399

سلام من پرینترم با این که کارتریج جوهر آبی سرجاشه دائم ارور میده و میگه کارتریج جوهر آبی رو بذارین. قبلا باتری کارتریج رو عوض میکردم درست میشد الان اصلا درست نمیشه ممکنه بگید چیکار کنم

  25 خرداد 1399

  درود بر شما
  با توجه به توضیحات شما از مخزن یا کارتریج قابل شارژ استفاده میکنید.لطفا قسمتی که محل اتصال کارتریج به دستگاه و همینطور تراشه یا چیپستی که روی کارتریج هست رو با اکل یا محلولی حلال به آرامی تمیز کنید (در این زمان حتما دستگاه پرینتر رو خاموش نمایید) اگر مشکل بر طرف نشد کارتریج باید تعویض گردد .
  پیروز باشید

10 تیر 1399

ممنون مطلب مفیدی بود. یه سوال دارم پرینتر اپسون l1800 a3 نو گرفتم چند روزی هست رنگ آبی تیره رو نمیزنه. نازل چک هم میکنم ناقص درمیاد هر روز دو بار کلینینگ میکنم برطرف نمیشه جوه وکس هم ریختم پر هست. لطفا راهنمایی بفرمایین.

  16 تیر 1399

  درود بر شما
  هد چاپگرتون به اصطلاح گرفته و باید با محلول و روش های مرسوم که در سایت هم چند مقاله در این مورد هست هد چاپگرتون رو باز نمایید .لطفا از هد کلین بیش از هد خودداری فرمایید موجب سوختن هد دستگاه خواهد شد.
  پیروز باشید

29 تیر 1399

سلام وقت تون بخیر پرینتر p50 دارم مخزن دست ساز چند ماهی کار نمیکرد الان مخزن جدید سفارش دارم ولی چراغ دوم هنوز روشنه هیچ کدو از رنگ هارو نمیشتاسه فکر کنم هدش خشک شده ممنون میشم راهنمایی کنید اگه باید با محلول شسته بشه محلول خاصی هست یا همون الکل کفایت میکنه ؟؟؟

2 شهریور 1399

درود بر شما ما یک پرینتر رنگی ایپسون داریم دخترم ۲ سال استفاده نکرده و جوهر داخلش خشک شده حالا می خواست بفروشه گفتن باید ۱/۵میلیون خرجش کنید شاید درست شود و حالا ۵۰۰ تومان می خرند ما شیراز هستیم مزاحم تون شدم یک راهنمایی به ما لطف کنید قبلا از محبت شما سپاسگزارم

11 شهریور 1399

سلام و خسته نباشید
بنده یک پرینتر اپسون l800 دارم و کارت چاپ میکنم ، جدیدا وقتی سینی رو داخل میزارم پس میده بیرون و باید خیلی تکرار کنم تا قبول کنه و بعد از اینکه قبول کرد بین کار نگه میداره و دو چراغ قرمز روشن میشه و حتما باید برق و بکشم تا سینی رو بده بیرون
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر از مدیریت محترم

16 شهریور 1399

با سلام من یه اپسون ۷۶۱۰ دارم که وقتی نازل چک میگیرم یه بخش کوچیکی از یک خط مشکی مشکل داره و هر چقدرم هد کلین میزنم بازم همون قسمت دقیقا مشکل داره و نمیگیره مشکلش چیه لطفاً راهنماییم کنید

22 بهمن 1399

سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید وقتی من هدکلیک می کنم ۶ رنگ پرینتراپسون نازلهای رنگی درست درمیاد ولی وقتی بخوام عکس چاپ کنم وقتی عکسم چاپ میشه درست درنمیاد و رنگ قرمزی به خودش می گیره …همه ی رنگها داخل کارتیج پر هست ولی عکسی که چاپ می کنم اصلا خوب در نمیاد میشه بگید دلیلش چیه

  23 بهمن 1399

  درود برشما
  لطفا مارک . مدل دستگاه و اینکه شما از چه کارتریجی استفاده میکنید رو بفرمایید تا بتونیم شما رو بهتر راهنمایی کنیم .

30 فروردین 1400

سلام . یک پرینتر جوهرافشان اپسون دارم مدل cx7300 هد خشک شده بود . دراوردم از برد جدا کردم و هد رو باز کردم با اب تصفیه میخوام بدونم میشه بدون کارتریج هد رو تست کرد چون میترسم جواب نده کارتریج کذاشتم اخطار کارتریج میده میخوام خرج نکنم که جواب نگیرم. اگر راه داره بگید . ممنونم. همکارتونم

  31 فروردین 1400

  درود
  خیر هیچ امکانی نیست که بدون کارتریج تست بفرمایید و باید یک کارتریج تهیه بفرمایید .
  پیشنهاد: اگر اخطار هد میده و دستگاه بیش از 3 سال استفاده نشده از خیرش بگذرید.پیروز باشید

21 اردیبهشت 1400

سلام خسته نباشید من یک پرنتر افسون l 3050دارم مدت است استفاده نکردم حالا که استفاده میکنم فقط سیاه سفید چاپ میکند و سه رنگ دیگر ان کار نمی کند حتی هد آنرا شستم جواب نداد فقط رنک سیاه فعال است چی کار کنم دوبار ه فعال شود
تشکر

  21 اردیبهشت 1400

  درود بر شما
  چاره ای جزء شستن مجدد یا در در حلال قوی در مدت طولانی گذاشتن ندارید. اگر حلال دارد که دست به کار شوید اگر خیر میتونید از قسمت ابزار تکنسین تهیه نمایید .پیروز باشید

4 خرداد 1400

سلام من بعد از انجام کد ریست دستگاه دیگه هر کار کردم موقع چاپ سفید میده بیرون

11 تیر 1400

سلام من یه چاپگر اپسون L800 دارم، کلا سرویسش کردم هد رو هم با آب و محلول شست شو دادم، الان دستور چاپ میگیره ولی کاغذ سفید میاره، کارتریج بر اساس متن میاد و میره ولی روی کاغذ اتفاقی نمیفته، سفید کامل در میاد، یه چاپگر L805 هم داشتم کاملا سالم، فرمترش رو خواستم تست بگیرم، چاپگر بعد چند ثانیه خاموش شد، بعدا بررسی کردم ترانزیستور سوخته، و الان با فرمتر خودش کار میکنه ولی باز چاپ سفید میده بیرون، و الان من فرمتر بگیرم احتمال میدین درست بشه؟ اشتباه من چی باید باشه که بعد سر هم کردن چاپ سفید در میاره، ممنون میشم راهنمایی کنید

  12 تیر 1400

  درود بر سیروان عزیز
  این مشکل شما دلایل متفاوتی میتونه داشته باشه که توضیحش بصورت متن شاید دقیق نباشه .
  . یک بار بصورت کامل دوباره چک بفرمایید که همه چیز بصورت درست روی دستگاه سوار شده باشه ، در بسیاری موارد سفید زدن برای قطع یک اتصال میباشد
  . امکان خرابی یا خشک بودن کارتریج ها هست
  . هد دستگاه شاید بصورت کامل مسدود هست هنوز، حتی بعد از شستشوی که انجام دادین .
  و …..
  موفق باشید

2 مرداد 1400

عرض ادب و احترام خدمت ادمین عزیز
من پرینتر l805 دارم که از جوهر فابریک استفاده میکنم.بعد از اینکه یکی از جوهر ها خالی شد و جوهر جدید ریختم تو مخزن(فابریک) دیکه چاپ دستگاه بهم ریخت. اول صبح که تست پرینت میگیرم رنگ زرد رو نزدیک به مشکی چاپ میکنه و چون زرد مکمل بقیه رنگهاس، اونها هم تیره نزدیک به مشکی چاپ میشن. سوال من اینه که شارژ جوهر برای بار دوم به بعد باید کار خاصی انجام بدم داخل سیستم یا فیزیکی؟ من فقط رنگ رو داخل مخزن خالی کردم و بس. اول صبح باید نصف برگه چاپ رنگی بگیرم که برای چاپ بعدی رنگها رو سالم داشته باشم.
از شما سپاسگزارم

  3 مرداد 1400

  درود بر شما
  این ایراد میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد که ما در زیر به محتمل ترین آن اشاره میکنیم
  . هد دستگاه گرفته و باید هد کلین انجام شود ( زیاد تکرار نشود)
  . دستگاه در سطح صافی قرار ندارد .
  .تانک جوهر پایین تر یا با فاصله زیاد بلاتر از دستگاه میباشد
  . هد دستگاه مستهلک شده ( با توجه به نو بودن دستگاه شما امکانش نیست)
  . از کیفیت جوهر اطمینان حاصل کنید
  پیروز باشید

17 شهریور 1400

سلام روزتون بخیر.
من یه سوال داشتم. من پرینتر رنگی اپسون مدل L3150 دارم. که باهاش کار می کردم اما چند وقتیه طیف رنگ قرمز رو تو خروجی چاپ انجام نمیده. چاپ سیاه و سفید مشکلی نداره ولی چاپ رنگی به مشکل خورده. هدش رو هم با نرم افزارش تمیز کردم ولی متاسفانه درست نشد. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  18 شهریور 1400

  درود بر شما
  هد چاپگرتون به اصطلاح گرفته و باید با محلول و روش های مرسوم که در سایت هم چند مقاله در این مورد هست هد چاپگرتون رو باز نمایید .لطفا از هد کلین بیش از هد خودداری فرمایید موجب سوختن هد دستگاه خواهد شد.
  پیروز باشید

27 شهریور 1400

سلام
پرینتر 1500w اپسون دارم مدتی هستش که جوهر مصرفی رو تغییر دادم که رنگ قرمز در نازل گرفتن دارای رگه های خیلی کمی هستش
ولی بقیه رنگ ها مشکلی ندارن در چاپ عکس از گزینه پتو که استفاده می کنم خط های عمودی میندازه ولی با گزینه بست پتو هیچ مشکلی نداره جهت رفع مشکل ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

  27 شهریور 1400

  درود بر شما
  اگر از کارتریج قابل شارژ یا تانک استفاده میکنید احتمالا کارتریج شما معیوب و مستهلک میباشد یا هد رنگ قرمز دچار گرفتگی شده که با حلال میتونید و مشکل رو برطرف کنید .موفق باشید
  گرفتگی هد پرینتر های جوهر افشان اپسون

27 شهریور 1400

با سلام وخسته نباشید
میشه راهنمایی کنید جهت تهیه محلول شستشو از چه نوعی محلولی استفاده کنم که مشکلی هد پرینتر بوجود نیاد باتشکر

19 آبان 1400

سلام من یه دستگاه اپسون 1410 دارم وقتی روشن می کنم همش هد کلن میکنه و اماده به کار نمیشه خواستم راجع این موضوع یه راهنمایی کنید ممنون

3 آذر 1400

با سلام. من یک پرینتر رنگی کانن مدل pixima دارم. بعد از اینکه جوهرش رو شارژ کردم. تقریبا هر دو سه هفته که میگذره توی شلنگ های جوهرش که میره به هد ها هوا بوجود میاد و بعد هم جوهر انگار عقب گرد میکنه . مشکل از کجاست؟ سرویس هم بردم ام یکماه بعد مجدد همین اتفاق افتاد.

  3 آذر 1400

  زیر تانک جوهر یک کتاب بزارید که مقداری بالاتر از سطح دستگاه باشد

17 آذر 1400

سلام من یه پرینتر ۱۴۱۰ دارم که باهاش پرینت سابلیمیشن میگیرم الان دو سه روز ک رنگ مشکی یا پخش می‌کنه یا خالی چاپ می‌کنه حتی جوهر رو تعویض کردم ولی بازم تاثیری نداشت
میشه لطفاً راهنماییم کنید هد رو چجوری باید بشورم؟

7 دی 1400

سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
بنده یه اپسون L800 دارم. بعد یه مدتی که از دستگاه استفاده نمیکنم و نازل چک میگیرم رنگ قرمز به رنگ آبی نمایان میشه کلی باید هد کلین بزنم تا مشکل حل بشه. جدیدا دستگاه رو برای تمیز کردن هد به سرویسکار داده بودم تا مشکل حل بشه که متاسفانه مشکل سرجاشه. میخواستم ببینم مشکل چیه و چطوری میتونم برطرفش کنم. باتشکر و سپاس.

  7 دی 1400

  درود بر شما
  باید هد در مایع حلال قرار بگیره و با دقت شستشو بشه تا تمام نازل ها بصورت کامل باز شوند و اگر هد کلین زیاد انجام بدین قطعا بزودی هد میسوزه . موفق باشد

3 بهمن 1400

درود بر شما
من یک پرینتر L805 دارم و از جوهر پیگمنت استفاده میکنم آیا اگر بخواهم از جوهر دای استفاده کنم باید حتمن مخزن و هد را از جوهر پیگمنت پاک کنم یا اینکه با هم مخلوط بشن اشکال نداره
ممنون بخاطر پاسخگویی

6 بهمن 1400

سلام من یک پرینتر اپسونL800 دارم ، اوایل از جوهر اورجینال خود ایپسون استفاده میکردم و کیفیت پرینت عالی بود به دلیل گرون شدن جوهر الان از جوهر مارک میوا استفاده میکنم و کیفت پرینت طوری شده که در چاپ حالت پیکسل پیکسل دیده میشه انگار که کیفیت عکس رو پایین آورده باشید و بعد روش زوم کرده باشی ، خواستم بدونم این مشکل از جوهر هست یا در پرینتر مشکلی پیش آمده و اگه دوباره مخزن رو با جوهر اورجینال پر کنم مشکل برطرف میشه؟

15 بهمن 1400

سلام من پرینترم در زمان روی عکس چاپ شده خطوط موازی سفید میندازه پرینتر مدل L 3050 اپسون هست مشکلش چیست؟

  16 بهمن 1400

  درود برشما
  تنظیمات پرینتر رو بزارید روی Best photo دوباره امتحان نمایید . احتمال بسیار زیاد هد چاپگر دستگاه دچار گرفتگی شده . موفق باشید

12 اسفند 1400

سلام
اپسون l805دارم بعد چهار تا چاپ هد ارام میزند
میتونه ایراد از هد باشه
موتور هد سالمه بردشم امتحان کردم سالمه

  12 اسفند 1400

  درود بر شما
  موتور هد شما ضعیف شده ولی شما باید میله کری اج رو کاملا تمیز کنید و روغن کاری کنید که روان شود ، کری اج بعد از چند بار رفت و آمد به دلیل روان نبودن موتور رو داغ میکنه . موفق باشید

16 اسفند 1400

با درود فراوان
بنده یک دستگاه L805 دارم. متاسفانه برای بار دوم است که نازل های آن دچار گرفتگی شده و خواستم کارتریج ها را خارج کنم و محل هد را با محلول شستشو پاک کنم ولی متاسفانه موفق نشدم. آیا کارتریج های این مدل از جای خود خارج نمی شوند؟
در صورتی که خارج نمی شوند چه پیشنهادی برای پاک کردن هد می دهید؟

با سپاس

  16 اسفند 1400

  درود بر شما
  هد و کارتریج ها بصورت کامل از دستگاه خارج میشه ،برای انجام صحیح این کار ویدئو زیر رو در یوتیوب تماشا کنید
  تعویض هد اپسون L805
  موفق باشید

20 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
من یک هفته هستش که یک پرینتر نو l1800 گرفتم و باهاش سابلیمیشن کار می کنم
ولی از همون روز اول رنگ cyan رو درست نمی زد و خط می انداخت نازل چک هم که می گیرم همه رنگ ها خوبه به جز cyan، هوا گیری هم کردیم درست نشد به فروشنده زنگ زدیم گفتیم گفت فلاش کن ، انجام دادیم درست نشد
ممنون میشم راهنمایی کنید

  21 فروردین 1401

  درود
  حتما به یک تکنیسن تعمیرات مراجعه کنید

13 خرداد 1401

سلام وقتتون بخیر
بنده یه پرینتر Epson Stylos دارم که سایز A3 هست(مدل دقیقش رو فراموش کردم)، چند سالی باهاش پرینت نگرفتم و هدش خشک شده، به چند تا تعمیراتی هم گفتم، گفتن احتمالش خیلی کمه که باز بشه، میخواستم بدونم راهی وجود داره برای درست شدنش، یا دیگه نمیشه کاریش کرد و کارایی دیگه نداره ؟
ممنونم

  16 خرداد 1401

  درود بر شما
  بله درسته اگر هد پرینتر جوهرافشان خشک بشه و زمان زیادی ازش گذشته باشه ممکنه دیگه نشه بازش کرد .

31 تیر 1401

با سلام
پرینتر 1430 اپسون دارم به تازگی جابه جا کردم… الان نازل چک میگیرم در قسمت زرد 2 تا نقطه سیاه دیده میشه و تست رنگ میگیرم رنگ زرد خط های تیره داره علت آن چیست؟

11 مرداد 1401

سلام
پرنتر p50 دارم وقتی کلین میزنم بعدیش نیزل چک رنگ سیا را بعضی جاها با ضخامت زیاد میزنه مشکل چیه
چاپ که میکنم هم رنگ سیا را ضعیف میزنه

9 مهر 1401

سلام . یک پرینتر اپسون L805 دارم که از امروز صبح بناگاه رنگهای مشکی و آبی را نمیزند . چندین با هدکلین و تعویض رنگ مخزن را انجام دادم ولی مشکل برطرف نشد . لطفا راهنمائی بفرمائید

  9 مهر 1401

  درود بر شما
  هد کلبن انجام ندین ممکنه هد پرینترتون بسوزه . به یک تکنسین مراجعه کنید

10 مهر 1401

سلام وقت بخیر
یه پرینتر ال 850 دارم که تازگیا خیلی بد اسکن میگیره
سایه میندازه و کیفیتش پایینه
قبلا عالی بود حدود یک هفته ست اینجوری شده
برای حل مشکل باید چه کنم؟

  11 مهر 1401

  درود بر شما
  شیشه اسکن رو به وسیله کاغذ A4 و مقداری الکل تمیز کنید اگر درست نشد باید قسمت لامپ اسکنر سرویس بشه .موفقق باشید

7 آبان 1401

با سلام و عرض خسته نباشید
من حدود 6 ماه پیش یک پرینتر L800 کارکرده از دیوار گرفتم بعد از چند روز کار کردن پرینتر چاپ تیره میزد یعنی رنگ ها رو در ابتدای روشن کردن پرینتر مقداری تیره چاپ می کرد و من هر بار دستگاه رو روشن می کردم هد کلین می گرفتم و مشکلم حل می شد بعد که فهمیدم هد کلین کردن زیادی واسه دستگاه خوب نیست یه طیف رنگی توی فتوشاپ درست کنم و قبل از هر بار یه چاپ تست بزنم تا نازل رنگهام باز بشه و خب مشکلم این جوری حل شده اما خب کلی جوهر مصرف میشه . خواستم بدونم مشکل از کجاست ؟؟ میتونه از گپ زیر هد باشه ؟؟ یا خود نازل هام گرفتگی داره ؟؟ ولی میدونم نازل گرفتگی ندارم چون بعد از پرینت تستی که میگیرم کیفیت پرینت عالی میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

  8 آبان 1401

  ممکنه از کیفیت بد جوهر باشه و یا اینکه هد و قسمت های مربوط به جوهر سرویس میخواد

4 آذر 1401

من یکماه پیش دستگاه، l850 is a گرفتم کیفیتش عالیه. چون جوهر مشکی مصرف زیاد دارم دیدم مخزن کم شد منم جوهر ریختم با دقت فراوان‌. بعد که روشن کردم پرینت در حالت استاندارد، در وقتی رنگ فول پرینت میگیرم خط های موازی خیلی کمرنگ میزنه خیلی مشخص نیس. ولی در حالت بست فتو، نشون نمیده خط ها رو بعد هد کلین کردم و نازل چک گرفتم مشکلی نداشت. همه خط های نازل چک کامل بودن عادیه بنظرتون؟

  5 آذر 1401

  درود بر شما
  برای چاپ عکس باید بست فوتو انتخاب کنید و با توجه به اینکه نازل چک انجام دادین و موردی نبوده نگران نباشید

11 دی 1401

سلام وقت بخیر
پرینتر1410 دارم سابلیمیشن کار میکنم یه مدتیه رنگ مشکی خیلی خوب چاپ نمیشه باهدکلین برطرف نمیشه هواگیری کردم بار اول درست شد فرداش که اومدم دیدم دوباره مشکل داره وبا هواگیری هم دیگه درست نشد.مشکلش از چیه؟کارتریج باید عوض بشه؟
کلا هریکی دوروز یک بار پرینتر هدکلین میخواد واذیت میکنه

  11 دی 1401

  احتمالا عمر کارتریج دستگاه تموم شده و دیگه باید تعویض بشه

12 بهمن 1401

سلام وقت بخیر ما یه دستگاه اپسون ۱۴۳۰ داریم برای کار سابلیمیش که چند ماهی کار نکرده و نازل چک درست جواب نمیده برای تمیز کردن بهترین و قویترین محلول چه مارکیه؟؟؟ و اینکه چون دیگه تو زمینه چاپ سابلیمیش فعالیت نداریم برای تعویض جوهر معمولی چه جوهری باید تهیه کنیم؟؟ممنون

  16 بهمن 1401

  درود
  حلال اینک تک میشه گفت بهترین هست و برای اینکه بخواید جوهر معمولی پرینتر اپسون استفاده بفرمایید حتما باید بصورت کامل هد رو شستشو بدید و در قست جوهر مارک های مختلفی هست که میتونید انتخاب بفرمایید

26 بهمن 1401

سلام وقت بخیر من نازل چک میگیرم رینگ ابیم کامل نیس هد کلینم زدم باید چیکار کنم عکسام تناژ یکم ابی دارن

  28 بهمن 1401

  درود
  میتونید مراحل تمیز کردن هد رو با حلال هد انجام بدبن یا به تکنسین پرینترهای جوهر افشان مراجعه کنید

28 اسفند 1401

سلام
پرینتر جوهرافشان اپسون tx117 دارم
به تازگی هم توسط تعمیرکار سرویس شده
ولی کیفیت چاپ ضعیفه حتی روی حالت photo و رنگ یه مقدار پخش میشه که باعث میشه چاپ روی کاغذ واضح نباشه
کارتریجی هم هست چاپگرم
با هربار شارژ کارتریج هم 2cc حلال میریزم
حلال خاصی وجود داره؟ یا راه حلی مث استفاده از جوهر سابلی برای چاپ روی کاغذ جواب میده؟؟

  9 فروردین 1402

  از تانک استفاده میکنید یا کارتریج قابل شارژ؟

7 فروردین 1402

سلام
من یه پرینتر epson c67 دارم کارتریج مشکی اون از قسمت تنظیمات پرینتر وقتی get ink level رو میزنم علامت ضربدر داره و غیر فعال هست با نرم افزار wic reset utility از بخش status هم خطای ink out error میده و جوهر مشکی 0 درصد میزنه اونای دیگه روی 60 درصد هست تقریبا
میشه راهنمایی بفرمایید
ممنون

  9 فروردین 1402

  درود بر شما
  جوهر مشکی تمام و چیپ کارتریج غیر فعال شده . نصب به تعویض کارتریج اقدام کنید

22 فروردین 1402

سلام وقت شما بخیر
بنده یه پرینتر 1410 اپسون دارم که به صورت تک رنگ آبی چاپ میکنه
ممنون میشم راهنمایی کنید

  23 فروردین 1402

  دوست عزیز دلایل زیادی میتونه داشته باشه از خشک یا مسدود شدن هد همینطور خرابی تانک یا کارتریج لطفا به تکنسین متخصص جوهر افشان مراجعه بفرمایید

23 فروردین 1402

سلام وقت بخیر
من پرینتر اپسون P50دارم جدیدا وقتی نازل چک میگیرم قسمت رنگ قرمز مقداری آبی میشه دلیلش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنماییم کنید.
ممنون

18 مهر 1402

سلام وقتتون بخیر من یک دستگاه کنون ip7 دارم که رنگ مشکی را سبز چاپ میزند و کیفیت رنگ های دیگه اومده پایین این بخاطر چی هست؟

25 دی 1402

سلام و عرض خسته نباشید
یک سوال داشتم هد چاپگر 1410 من دو رنگ زرد و آبی پر رنگش مکش رنگ از تانکر ندارند حتی بردم برای سرویس گفتند هدت خراب شده آیا هد قابل تعمییر هست ؟ راه حل؟

15 بهمن 1402

سلام بنده یه اپسون l805دارم که متاسفانه فقط تو تست دو رنگ قرمز و ابی رو میاره و بقیه رنگها رو نمیاره احتمال داره که هد سوخته باشه یا مشکل از گرفتگی هد؟

  15 بهمن 1402

  احسان عزیز زمانی که هد چاپگر میسوزه دیگه هیچ چاپی نمیده و چراغ دستگاه هم روشن میشه . هد دستگاه شما دچار گرفتگی شده . حتما در سریع ترین زمان ممکن برای رفع گرفتگی نازل های هد به تکنسین متخصص مراجعه بفرمایید

21 اردیبهشت 1403

یک دستگاه l1800 دارم چند وقتیه چنتا پرینت ازش میگیرم کم کم سرعت چاپش میاد پایین تا اینکه کلا دیگه پرینت نمیگیره چند بار هم بردم تعمیرگاه تشخیص نمیدن چه ایرادی داره چراغ سبزش به صورت چشمک زن در میاد ولی هیچ کاری انجام نمیده کاتریجاشم هواگیری کردم راه نیوفتاد هد رو هم عوض کردم درست نشد تعمیرکار گفت برد فرماتورتم درسته واقعا گیج شدم لطفا راهنمایی کنید. ضمنا دستگاه و که خاموش میکنم هم کلی با تاخیر خاموش میشه

  22 اردیبهشت 1403

  درود بر شما
  موتور کری اج باید تعویض شود و میله ای که کری اج روی آن حرکت میکند تمیز ودوباره کامل روغن کاری شود .موفق باشید

22 اردیبهشت 1403

سلام، من جوهر مشکی ام تموم شده بود تو بازار هم قیمت مشکی رفته بالا من می تونم سه تا رنگ آبی و قرمز و زرد جوهر میوا رو ترکیب کنم و رنگ سیاه تولید شده رو بجای جوهر مشکی میوا بریزم تو مخزن مشکی؟

  22 اردیبهشت 1403

  آقا مسعود دمت گرم هوش بالایی دارین خداوکیلی که همچین ایده ای به ذهتنون امده . ما توصیه میکینیم اصلا اینکارو نکنید ممکنه خیلی آسیب به چاپگرتون بزنید . موفق باشید

28 اردیبهشت 1403

با سلام
من یه پرینتر اپسون 805 دارم که 6 ماه داشتم ازش استفاده میکردم ولی یه چند روزی هست موقع چاپ خط با فاصله میندازه
البته هد کلین انجام دادم
ممنون میشم راهنمایی کنین

  1 خرداد 1403

  هد چاپگرتون دچار گرفتگی و باید این مشکل سریع تر حل شود

نظرات خود را برای ما بنویسید ...