• خانه >
  • آموزش و مقالات >
  • هر چند وقت یکبار باید دستگاه کپی خود را عوض کنیم؟

هر چند وقت یکبار باید دستگاه کپی خود را عوض کنیم؟

12803

هر چند وقت یکبار باید دستگاه کپی محل کسب و کار خود را عوض کنیم؟

دستگاه کپی خود را عوض کنیم؟

یک دستگاه کپی قدیمی و کهنه علاوه بر اینکه مشکلاتی به همراه داشته و کارکنان را کلافه می  کند، روند کار آن مجموعه را نیز کند می کند. از طرف دیگر، یک دستگاه کپی سریع و کارآمد می تواند تجربه جدیدی را برای بسیاری از تجارت ها و شرکت ها رقم بزند.

اما همانطور که می دانید خرید یک دستگاه کپی ارزان نیست. بنابراین باید بدانید چه زمانی داشتن یک دستگاه کپی سریع و سالم می تواند هزینه های شما را کاهش دهد؟ مقاله ما را در ادامه دنبال کنید تا متوجه شوید که تعویض دستگاه کپی هر چند بار یکبار درست و منطقی است.

هر چند وقت یکبار باید دستگاه کپی خود را عوض کنیم؟

کسب و کار خود را بررسی کنید

اولین چیزی که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک دستگاه کپی جدید برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر بررسی کنید، شناختن کسب و کارتان می باشد. این موضوع که مجموعه شما چگونه اداره می شود و دستگاه کپی شما در ساختار کلی آن چقدر نقش دارد ؟

بدیهی است که اگر نقش این وسیله کمرنگ باشد، مدت زمان تعویض آن طولانی تر می شود. اگر چه در اکثر مشاغل هنگامی که دستگاه کپی با سرعت مطلوبش کار نمی کند، روند کل مجموعه کند شده و اختلال ایجاد می شود. بنابرین شما باید بررسی کنید که مجموعه شما چقدر به این وسیله کاربردی وابسته است؟ بهترین و عینی ترین ارزیابی را از کسب و کار انجام داده و بهترین بازه های زمانی را برای تعویض دستگاه کپی خود پیدا کنید.

هر چند وقت یکبار باید دستگاه کپی خود را عوض کنیم؟

مشکلات دستگاه کپی را آنالیز کنید

قدم بعدی این است که بفهمید مشکلات دستگاه کپی شما چقدر حاد است و چه زمانی شروع به اختلال و ایجاد مشکل می کند. اگر استفاده از دستگاه کپی شما محدود است، ممکن است تا یک سال یا حتی بیشتر مشکلی در آن نبینید.

در شرایط دیگر، دستگاه های کپی ممکن است نیاز داشته باشند ظرف یک هفته پس از ورود به یک شرکت سرویس دهی شوند. اگر بعد از گذشت یک سال کیفیت، شفافیت و وضوح چاپ تنها به مقدار کمی کاهش یافت، باید بدانید شانس زیادی آورده‌اید.

معمولاً در چنین مرحله‌ای می توانید با مراجعه به یک تعمیرکار و با نگهداری مرتب از آن، مشکلات دستگاه را برطرف کنید. اما اگر مشکلات آن جدی و به صورت مکرر باشد، باید بدانید که دستگاه کپی شما در حال خرابی بوده و زمان تعویض آن رسیده است.

هر چند وقت یکبار باید دستگاه کپی خود را عوض کنیم؟

پس به طور کلی هر چند وقت یکبار باید دستگاه کپی خود را عوض کنیم؟

قبل از اینکه بررسی کنید دستگاه کپی‌تان هر چند وقت یکبار باید عوض شود، چند مورد دیگر را باید در نظر داشته باشید. اول در نظر بگیرید که دوست دارید قابلیت چاپ دستگاه کپی‌تان چقدر باشد. همچنین باید تصمیم بگیرید که چه برندی از دستگاه های کپی را می خواهید بخرید.

البته به عنوان مثال بسته به نوع استفاده، دستگاه های کپی Ricoh با دستگاه های کپی کانن متفاوت بوده و میزان دوام آنها نیز فرق خواهد داشت. بنابراین مطمئن شوید که دستگاه کپی مناسبی را برای شرکت و حجم کار مجموعه خود خریداری می کنید.

با توجه به همه این عوامل، اگر در شرکت شما میزان استفاده از دستگاه کپی بالا باشد؛ شما باید حداقل هر 2-3 سال یک بار دستگاه کپی خود را تعویض کنید. این امر از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری می کند و باعث می شود که مجموعه شما با سرعت عادی و مطلوب کار کند.

اما اگر روزانه مجبور به استفاده از دستگاه کپی نبوده و می توانید در صورت خرابی های جزئی آن را تعمیر کنید، می توانید عمر دستگاه خود را به 5 سال یا بیشتر افزایش دهید. همچنین اگر از روز اول به طور منظم آن را تمیز کرده و از آن زیاد استفاده نکنید، می توانید حتی تا 7 سال آن را به کار کردن وا دارید. با این حال برای اطمینان از اینکه مجموعه به مشکلات مختلف دچار نشده و کار ها منظم پیش برود، هر 2 یا3 سال دستگاه کپی خود را تعویض کنید.

از بخش خرید دستگاه کپی آوند پرینتر دیدن فرمایید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...