راهنمای خرید و شارژ کارتریج

645

راهنمای خرید و شارژ کارتریج تونر پرینتر های لیزری و دستگاه کپی

مطلب راهنمای خرید و شارژ کارتریج ، باز زبانی ساده و همگانی انواع کارتریج تونر پرینتر های لیزری و کپی را که فروشندگان ماشین های اداری بفروش می رسانند، توضیح می دهد، با ما همراه باشید. قبل از هر گونه توضیحی به شما توصیه می کنیم فقط از فروشندگان مطمئن اقدام به خرید کارتریج فابریک کنید شما در قسمت خرید تونر و خرید کارتریج در سایت آوند پرینتر می توانید محصولات مرتبط با نیاز خود را به صورت آنلاین خریداری نمائید.

تونر کارتریج در واقع یکی از مواد مصرفی پرینترهای لیزری است. تونر همان پودری است که در درون کارتریج قرار دارد و پرینتر با استفاده از آن، به چاپ می پردازد. پودر تونر از ترکیب خشک مواد پلاستیکی، مواد پلی‌ استر، کربن، اکسید آهن، و مواد سیاه یا سایر رنگ‌ دهنده هایی که سبب ایجاد تصویر واقعی روی کاغذ می شوند، تشکیل شده است. در پرینترهای لیزری دستور چاپ روی کاغذ، بوسیله پودر یا همان تونر و بوسیله درام کارتریج انجام می گیرد.

طرز تشخیص کارتریج فابریک

طرز تشخیص کارتریج فابریک، طرح فابریک و تعمیر شده یا Refill

در مورد کارتریج در کل سه نوع انتخاب وجود دارد:

 1. خرید کارتریج اصل (فابریک)
 • هولوگرام این نوع کارتریج‌ ها از نوع اتمی یا Void بوده و نمی‌ توان آن را سالم از بدنه‌ کارتریج جدا کرد.
 • شماره‌ سریال در پشت بسته‌ کارتریج حکاکی شده است و با شماره‌ بدنه مطابقت دارد.

راهنمای خرید و شارژ کارتریج

 1. خرید کارتریج مشابه (طرح فابریک)
 • در کارتریج طرح فابریک (مشابه) چینی، می‌توان هولوگرام را از بدنه‌ کارتریج مانند یک برچسب جدا کرد.
 • شماره‌ی سریال در پشت بسته‌ کارتریج چاپ شده است و با شماره‌ بدنه مطابقت دارد.
 • کارتریج‌های طرح فابریک چینی خود سه نوع می‌باشند:
 • درجه‌ی یک یا Grade A: دارای درام و چیپست فابریک چینی بوده و دارای کیفیت قابل قبولی هستند.
 • درجه‌ی دو: از مشخصه‌های این نوع کارتریج در عمل این است که با آن نسبت به حد نرمال، به طرزی محسوس، تعداد کمتری پرینت می‌توان گرفت. (در کارتریج‌های hp تا 34.7 درصد)
 • درجه‌ی سه (کارتریج ریفیل): در حقیقت کارتریج‌های مصرف شده‌ای هستند که تعمیر شده، کاست آن‌ها رنگ شده و داخلشان نوار پلوم قرار داده‌اند و استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود، کیفیت چاپ این نوع کارتریج‌ها به طرز محسوسی پایین است. ( در پرینترهای hp تا 27 درصد کاهش کیفیت چاپ را به همراه دارند.) ضمناً این نوع از کارتریج‌ها استهلاک پرینتر را نیز افزایش می‌دهند.
 1. شارژ کارتریج

شارژ کارتریج روشی است که در حقیقت تابعی از روش درجه‌ی 3 می‌باشد ولی به دلیل این که تا حدی بی‌ واسطه‌ تر قابل انجام است ضریب امنیتی بهتری دارد و اکثراً از این روش برای صرفه‌جویی در هزینه‌های پرینت استفاده می‌شود.

نکته‌ی اصلی و بدیهی در تفاوت قیمت این سه‌ نوع کارتریج است و شما می‌توانید نسبت به حجم، کیفیت و حساسیت کار خود یکی از این سه روش را برای تهیه‌ی کارتریج مورد نیاز خود انتخاب کنید بدیهی است که هر قدر از کارتریج فابریک‌ تری استفاده کنید همان‌ قدر به عمر پرینترتان افزوده خواهد شد، در غیر این صورت و برای سایر انتخاب‌ها، حداقل، نکات امنیتی گفته شده را در نظر بگیرید.

لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در بهبود مطالب و محصولات سایت، یاری رسانید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...