• خانه >
 • آموزش و مقالات >
 • چگونگی از بین بردن پیام “درام برادر را تعویض کنید”

چگونگی از بین بردن پیام “درام برادر را تعویض کنید”

6746

چگونگی از بین بردن پیام ” درام برادر را تعویض کنید” (Replace Brother Drum)

درام

این قطعه از جنس آلومینیوم  و به شکل استوانه می باشد که روی آن را موادی به رنگ آبی و سبز پوشانده می توان گفت که قلب پرینترهای لیزری به حساب می آید. دارم بخش مهمی از کارتریج در چاپگرهای لیزری است این غلتک فلزی با گرفتن تصویر به وسیله لیزر از متن یا کار پرینت شما را قلم زده، درام توسط لیزر شارژ میشود تونر را برداشته و آن را روی کاغذ می کشد.

رو به رو شدن با پیام “درام را تعویض کنید” مشکلی است که اغلب افرادی که از یک پرینتر برادر استفاده می‎کنند با آن مواجه شده‎اند. بنابراین اگر این اتفاق برای شما افتاده است، مطمئن باشید که شما تنها نیستید! تعمیر یا تعویض درام برادر، فرآیند ساده ‎ای است که هر کسی می تواند آن را انجام دهد.

این مطلب دقیقا حاوی همان راهنمایی‎هایی است که می توانید از آن کمک گرفته و به تعویض کردن یا تعمیر کردن درام یک پرینتر از برند برادر بپردازید:

 • پیام “درام را تعویض کنید” به چه معناست؟
 • چگونه درام برادر را پیدا کرده، خارج نموده و تعویض کنیم؟
 • نحوه تنظیم مجدد درام و پاک کردن پیام ” درام را تعویض کنید”.
 • از کجا می‎توان یک یونیت درام برادر خرید؟

چگونگی از بین بردن پیام "درام برادر را تعویض کنید" (Replace Brother Drum)

منظور از تعویض درام چیست؟

یونیت درام یکی از اقلامی است که باید برای پرینتر های لیزری مختلف و از جمله پرینتر برادر، مورد تعمیرات و نگهداری قرار گیرد. بنابراین این قطعه بعضی اوقات نیاز به تعویض دارد، اما نه به تعداد دفعاتی که نیاز به تعویض یک کارتریج تونر هست.

یونیت درام یک سیلندر یا لوله سبز رنگ فلزی است که دارای بار الکتریکی استاتیک است. این لوله با توجه به خاصیت الکتریکی خود، پودر تونر را از کارتریج تونر جذب نموده و آن را از داخل پرینتر عبور داده و به کاغذ می‎رساند. بنابراین، همیشه یونیت درام را در جایی بسیار نزدیک به کارتریج تونر و یا حتی متصل به آن پیدا خواهید کرد.

چگونگی از بین بردن پیام "درام برادر را تعویض کنید" (Replace Brother Drum)

چگونه درام برادر را پیدا کرده، خارج نموده و تعویض کنیم؟

در مورد پرینتر برادر، واحد درام معمولا به کارتریج تونر وصل شده است.

 1. برای پیدا کردن آن، فلاپ یا دریچه جلویی پرینتر لیزری خود را باز نموده و کارتریج تونر(ها) را که یونیت درام به آن و یا در زیر آن متصل است، پیدا کنید.
 2. همه اهرمهای قفل تونر سبز را بکشید تا کارتریج آزاد شود و سپس کارتریج را به سمت خود و خارج از دستگاه بکشید. تونر را روی یک سطح مسطح و محفوظ، قرار دهید.
 3. روی کارتریج (های) تونر یک اهرم سبز رنگ وجود دارد که با فشار دادن آن می‎توان تونر را از یونیت درام جدا کرد.
 4. پس از آن می‎توانید یونیت درام را جایگزین کنید. تونر مجددا در قسمت بالای درام جدید قفل می شود.
 5. هم تونر و هم درام را دوباره وارد پرینتر خود کنید.

پاک کردن پیام ” درام را تعویض کنید” و تنظیم مجدد چیپست

آیا شما به تازگی یونیت درام پرینتر برادر خود را تعویض کرده ‎اید، اما هم اکنون پیام “درام را تعویض کنید” را مشاهده می‎ کنید؟

چگونگی از بین بردن پیام "درام برادر را تعویض کنید" (Replace Brother Drum)

علت

روی کارتریج‎های جوهر و تونر، و همچنین یونیت درام برخی از تولید کنندگان دیگر، یک چیپست یا تراشه نصب شده است. اساسا این تراشه ها در واقع شیوه‎ای برای کارتریج ها و یونیت ‎های درام هستند تا از طریق آن پس از نصب شدن، توسط پرینتر شناسایی شوند.

با این حال، برخی از یونیت ‎های درام اصلی و غیر اصلی برادر تراشه ندارند، و این قضیه فقط در مورد یونیت درام صدق می ‎کند. بدون تراشه، یونیت درام پرینتر شما هیچ راهی برای ارتباط با پرینتر برادر ندارد. در نتیجه، شما پیام ” درام را تعویض کنید” را دریافت خواهید کرد. زیرا پرینتر شما فکر می‎ کند که هیچ یونیت درامی روی آن نصب نشده است.

چگونگی از بین بردن پیام "درام برادر را تعویض کنید" (Replace Brother Drum)

در تصویر سمت راست یک کارتریج تونر استاندارد نشان داده شده که یک تراشه روی آن نصب است. یونیت درام DR2200 (سمت چپ) چیپست ندارد.

راه حل

نگران نباشید. هیچ نیازی نیست که با فروشنده مورد نظر خود تماس گرفته و به فکر تعویض درام باشید. یک راه واقعا ساده وجود دارد که می ‎توانید آن را انجام دهید تا پرینترتان را دوباره تنظیم کنید و دوباره آن را راه بیاندازید.

اگر شما پرینتر برادر و یکی از مدلهای MFC-7360N، MFC-7460N، MFC-7460DN یا MFC-7860DW را دارید، در پرینترتان:

 • ‘clear’ را فشار دهید.
 • شماره 1 را فشار دهید.
 • حال باید پیام “Accepted” را روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید.

اگر یکی از مدل‎های Brother DCP-7055، DCP-7055W، DCP-7060D، DCP-7065DN یا DCP-7070DW دارید در پرینترتان:

 • ‘clear’ را فشار دهید.
 • فلش به سمت بالا را فشار دهید.
 • حال باید پیام “Accepted” را روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید.

چگونگی از بین بردن پیام "درام برادر را تعویض کنید" (Replace Brother Drum)

این راهنمایی ‎ها، تقریبا برای تمام مشتریانی که به تازگی یک یونیت جدید DR2200 یا هر نوع یونیت درام دیگری را خریداری کرده اند و با نگرانی با نمایندگی ‎ها تماس می ‎گیرند، موثر واقع می ‎شود. امیدواریم که این راهنماییها برای شما نیز کار کند.

چانچه نیاز به خرید یک یونیت درام برادر دارید می‎توانید به قسمت “قطعات” در سایت آوند پرینتر سری بزنید و با همکاران ما تماس بگیرید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...