نحوه شناسایی رول لیبل

2442

آزمایش‌های ساده برای شناسایی رول لیبل حرارتی و غیر حرارتی

شناسایی رول لیبل حرارتی و غیر حرارتی

نحوه شناسایی رول لیبل حرارتی از غیر حرارتی در صورت داشتن اطلاعات میتواند بسیار ساده و کاربری باشد، در این مقاله تلاش شده توضیحات کامل باشد اما نظرات و تجربیات شما میتواند در تکمیل این مقاله بسیار موثر باشد.

چاپگرهای حرارتی از کاغذهای حرارتی برای چاپ استفاده می کنند. لیبل نیز نوعی کاغذ حرارتی محسوب می شود که بارکدها روی آن قابل چاپ هستند. بسیاری از کاربران پرینترهای حرارتی با آن درگیر هستند و اغلب مطرح می‌‎کنند این است که چگونه تشخیص دهیم که یک برچسب خام، مخصوص چاپ انتقال حرارتی است یا چاپ حرارتی مستقیم. چند روش ساده برای این کار وجود دارد که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

نحوه شناسایی رول لیبل حرارتی و غیر حرارتی

پوشش حرارتی مستقیم

تنها تفاوت بین کاغذها و لیبل‎‌های حرارتی مستقیم و لیبل‎‌های انتقال حرارتی، نوع پوشش شیمیایی است که روی کاغذهای حرارتی مستقیم قرار می‌‎گیرد. می‌‎توان اینگونه توصیف کرد که این پوشش به صورت لایه ای از “حباب‌های پیکسل” است که هنگام گرم شدن یا زمانی که پوشش سفید کاغذ برداشته شد، شکسته می‌شود. به طور کلی، هیچ راهی وجود ندارد که تنها با نگاه کردن به برچسب، بتوان نوع آن را تشخیص داد.

حتی اگر از یک ذره بین استفاده کنید، دیدن پوشش شیمیایی روی کاغذ بسیار دشوار است. در ادامه به چند تست ساده برای تعیین نوع برچسب مواد حرارتی ارائه می‌‎شود.

تست خراش برای پوشش برچسب‌های حرارتی مستقیم

اکثر کاغذها و فیلم‌های مربوط به فرآیند چاپ حرارتی مستقیم، وقتی که خراشیده ‎شوند رنگ سیاه را نشان می‌دهند. اما دوام برخی از پوشش‌های مستقیم حرارتی بالا است و بنابراین به راحتی خراشیده نخواهند شد.

نحوه شناسایی رول لیبل حرارتی و غیر حرارتی

تست گرما برای پوشش برچسب‌های حرارتی مستقیم

روش ساده دیگری که برای تعیین نوع برچسب مواد حرارتی می‌‎توان مورد استفاده قرار داد این است که به کمک یک فندک ساده آن را در معرض مقداری حرارت قرار دهید. اما یک نکته ایمنی در اینجا وجود دارد که باید به آن عمل کنید و آن: انجام این کار در محیط خارج است و در شرایطی که از هر نوع گاز یا مواد قابل احتراق دیگری دور باشید. کاغذ را مستقیما بر روی آتش نگذارید !! بلکه شعله را به سرعت از کنار کاغذ حرکت دهید. به طوریکه نوک آن تقریبا با کاغذ تماس پیدا کند. اگر لیبل شما دارای پوشش حرارتی مستقیم باشد، هنگامی‌که در معرض حرارت قرار می‌گیرد، سیاه و کدر خواهد شد.

نحوه شناسایی رول لیبل حرارتی و غیر حرارتی

بنابراین دفعه بعد که نیاز به تعیین نوع برچسب مواد حرارتی خود داشتید، بهتر است نگاه کوتاهی به بیاندازید. همچنین می‌‎توانید برای تهیه رول‌های حرارتی مورد نیاز خود به بخش خرید لیبل سایت آوند پرینتر مراجعه فرمایید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...