صندوق فروشگاهی چیست؟

3620

سیستم POS یا صندوق فروشگاهی چیست؟

صندوق فروشگاهی چیست؟

صندوق فروشگاهی چیست؟ جدا از این که کسب و کار شما یک فروشگاه خرده فروشی است یا یک رستوران، آن جادوی مشهور در پایانه فروش اتفاق می‎ افتد. فروشندگان به طور فزاینده‎ ای، سیستم نقدی قدیمی خود را از بین می برند و سیستم های کامل پایانه فروش (دارای کارتخوان) را انتخاب می کنند. سیستم های پوز، سخت افزار و نرم افزار تخصصی را به صورت یک راه حل کسب و کار یکپارچه برای هندل کردن معاملات، مدیریت موجودی و برنامه های وفاداری مشتری، با هم ترکیب می ‎کنند.

سیستم POS یا صندوق فروشگاهی چیست؟

سیستم‎های صندوق فروشگاهی چگونه کار می کنند ؟

سیستم های صندوق فروشگاهی یا پایانه فروش، در واقع سیستم های فروش، موجودی و مدیریت را به یک واحد منسجم تبدیل می‎ کنند. هنگامی که یک فروش نهایی شد، کامپیوتر به طور خودکار اجناس فروخته شده را از موجودی فروشگاه حذف می‎ کند. این سیستم همچنین فروش را به یک مشتری خاص اختصاص می‎ دهد،

که باعث می شود تا فروشندگان در مورد اجرای برنامه های پاداش برای افراد معمولی، کار ساده ‎ای در پیش داشته باشند. همچنین دپارتمان‏های خدمات مشتریان می ‎توانند به این اطلاعات دسترسی یابند، که به نمایندگان خدمات مشتریان اجازه می دهد تا کمک های سریع، دقیق و سازمان یافته ‎ای ارائه دهند.

سیستم POS یا صندوق فروشگاهی چیست؟

تمام این اطلاعات را می توان در قالب یک گزارش کسب و کار پردازش کرد، که می تواند به مدیران کمک کند تا تصمیم بگیرند که چه موقع سفارش بیشتری برای افزایش موجودی انجام دهند، شناسایی کنند که آیا استراتژی های بازاریابی آنها بخوبی کار می‎ کنند، و بتوانند عملکرد و یا میزان موجودی در یک بخش را پیگیری کنند.

یک سیستم صندوق فروشگاهی برای یک فروشنده چه کار می کند؟

کسب و کارهای خرده فروشی باید چندین کار اساسی انجام دهند:

  • فروش کالا یا خدمات

 این عملکرد اصلی هر یک از فروشندگان است. کسب و کارهای خرده فروشی نیاز به فروش کالاها یا خدمات دارند و باید کارآمد باشند. عدم کارایی منجر به دست رفتن کسب و کار می‎ شود.

  • مدیریت موجودی

فروشندگان باید پیگیری کنند که چه محصولاتی وارد فروشگاه شده و یا از فروشگاه خارج شده است. این داده ها اجازه می دهد که فروشندگان تصمیم بگیرند که چه موقع محصول را مجددا سفارش دهند و مشخص نمایند کدام محصولات بیشترین محبوبیت را در میان چیزهای دیگر دارند. مدیریت موجودی ضعیف منجر به داشتن موجودی بیش از حد یا موجودی کم و ناقص می شود.

صندوق فروشگاهی به فروشندگان کمک می‎کند تا این وظایف را انجام دهند و همچنین دارای عملکردهای دیگری هست:

  • فروش ساده

سیستم های POS به فروش سریع تر و دقیق تر کمک می‎ کنند. داده های فروش نیز کامپیوتری هستند، بنابراین هیچ فاکتور کاغذی غیر ضروری یا معاملات از دست رفته ‎ای وجود نخواهد داشت.

  • مدیریت موجودی

سیستم های POS به صورت خودکار، موجودی را مدیریت می ‎کنند. هر آیتم در یک عملیات فروش از موجودی فروشگاه کم می شود، و سیستم زمانی که موجودی در حال کم شدن است اطلاعیه هایی تولید می‎ کند.

  • ردیابی مشتریان

سیستم POS یا صندوق فروشگاهی چیست؟

سیستم های POS ، فروش انجام شده توسط مشتری را پیگیری می‎ کنند که اجازه می دهد تا بتوان برنامه‎ های پاداش را اجرا نمود. این سیستم می تواند پیشنهادات مشتریان را ارائه دهد، تبلیغاتی هدفمند نمایش دهد و پاداش‎ های مشتریان را ردیابی کند.

  • ایجاد گزارشات

سیستم های POS گزارش فروش تولید می ‎کنند. این گزارش، اطلاعات موجودی و فروش به اضافه اطلاعات دیگر را خلاصه می ‎کند تا برای مدیر فروشگاه منابع جامعی برای بهبود طرح کسب و کار مهیا شود.

سیستم های POS نه تنها تمام توابع مهم مربوط به کسب و کار را ترکیب می‎ کنند، بلکه مدیریت این توابع را نیز به صورت خودکار انجام داده و خواندن و مدیریت آنها را آسان می کنند.

آیا یک صندوق فروشگاهی ضروری است؟

در حالی که یک سیستم پایانه فروش موکداً برای هر کسب و کاری ضروری نیست، اما هر کسب و کاری با هر اندازه ‎ای می‎تواند از آن سود ببرد.

کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​می توانند از مزایای سیستم فروش کامپیوتری و مدیریت موجودی اتوماتیک برای افزایش تعداد و دقت فروش و کاهش تعداد فهرست‎ های دستی اموال مورد نیاز در طول سال استفاده کنند. در محیط خرده فروشی، این به معنی پردازش ساده تر و سریعتر است، حتی زمانی که خطوط طولانی هستند. در محیط یک رستوران، این به معنی سازماندهی کارآمد و مناسب میز، تجزیه و تحلیل آسان و ایجاد رسیدهای دقیق است.

سیستم POS یا صندوق فروشگاهی چیست؟

کسب و کارهای بزرگ برای انجام کارهای ذکر شده و موارد دیگر به سیستم های POS متکی هستند. هنگامی که هزاران تومان در معاملات روزانه پردازش می شوند، این سیستم ‎ها مشخص می‎ کنند که مشتریان چه چیزی و چه زمانی خرید می‎ کنند. موجودی اتوماتیک به کسب و کارهایی با این مقیاس اجازه می دهد تا بسیار موثرتر عمل کنند و ریسک پایین آمدن موجودی در دوره های اوج فروش را به حداقل برسانند. فروش کامپیوتری، باعث انجام سریع معاملات و ساده سازی فرایند خدمات مشتریان می ‎شود.

در برخی موارد کار کردن بدون استفاده از یک سیستم پایانه فروش امکانپذیر است، اما کارکنان و مدل کسب و کار را تحت فشار قرار می دهد. با توجه به راحتی، سرعت و انعطاف پذیری سیستم های اعتباری مدرن، اینکه یک سیستم پایانه فروش، باعث بهبود عملکرد و درآمد شود تقریبا تضمین شده است.

هزینه یک سیستم POS چقدر است؟

به طور سنتی، سیستم صندوق فروشگاهی و تجهیزات فروشگاهی دیگر مانند فیش پرینتر و بارکد خوان، گران است. این به این معنا است که آنها در اکثر کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار نمی ‎گیرند.

اگر چه هزینه های پیش رو ممکن است برای کسب و کارهای کوچکتر نگران کننده باشد، اما سرمایه گذاری اولیه، هزینه خود را جبران خواهد کرد. سیستم فروش ساده شده امکان پردازش سریع تر معاملات را فراهم می کند، بنابراین توان تولید افزایش می‎ یابد. مدیریت موجودی اتوماتیک، نیاز به درگیر کردن کارمندان با بررسی موجودی بصورت دستی را کاهش می دهد. نتیجه آن چیست؟ کارکنان موثرتر کار می‎ کنند و می توانند زمان خود را به فروش و خدمات مشتری اختصاص دهند و به این ترتیب درآمد افزایش می ‎یابد.

بهترین صندوق فروشگاهی چیست ؟

پاسخ کوتاه به این سؤال این است: “هر کدام از سیستم های متناسب با کسب و کار شما.” مزایای استفاده از یک سیستم پایانه فروش، تماما مربوط به توانایی سیستم برای بهبود عملکرد و جریان کسب و کار می‎شود. یک سیستم پایانه فروش که به درستی با نیازهای کسب و کار مناسبت دارد، این پیشرفت ها را به دست خواهد آورد.

از کجا می توانم یک صندوق فروشگاهی تهیه کنم؟

آوند پرینتر صندوق فروشگاهی، بارکد خوان، فیش پرینتر و حتی لیبل پرینتر فروشگاه شما را فراهم می کند. کافیست با ما تماس بگیرید:

021-88820036

 سیستم POS یا صندوق فروشگاهی چیست؟

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...