فوم رول در پرینترهای لیزری چیست؟

2948

فوم رول یا رول PCR در پرینترهای لیزری چیست؟

در داخل هر کارتریج تونر اجزای زیادی وجود دارند که برای اجرای عمل پرینت با یکدیگر کار ‌می‌کنند. در مجموعه مقالات ما با عنوان “یک پرینتر لیزری چگونه کار ‌می‌کند”، ما در هر قسمت به سراغ یکی از اجزای داخلی این نوع پرینترها ‌می‌رویم. بیایید در این قسمت نگاهی بیاندازیم به غلطک شارژ اولیه (Primary Charge Roller) یا فوم رول که اغلب و به اختصار با نام PCR شناخته ‌می‌شود.

وظیفه اصلی فوم رول پاک کردن تصویر چاپ شده از درام و آماده سازی درام برای پرینت دفعه بعدی است.

این غلتک (فوم رول) دارای چندین لایه و سطح متفاوت ‌می‌باشد تا از هماهنگی آن با درام کاملا اطمینان حاصل شود. در صورت بروز مشکلی در درام، این لایه‌ها از هدر رفتن هرگونه شارژ الکتریکی جلوگیری ‌می‌کنند.

اگر از فوم رول مرغوب استفاده شود، سطح آن را از آسیب در برابر هرگونه ماده شیمیایی خشنی که با آن تماس ‌می‌یابد حفظ ‌می‌کند. فوم رول‌های با کیفیت همچنین باید از یک میله فولادی برای کمک به انتقال ولتاژ در درون کارتریج استفاده کنند. در زیر یک تصویر شماتیک را از یکی از فوم رول‌های رنگی پرینترهای لیزری مشاهده ‌می‌کنید.

فوم رول یا رول PCR در پرینترهای لیزری چیست؟

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این غلتک، این است که هم از شارژ AC و هم DC بهره ‌می‌برد. شارژ DC به آماده سازی درام برای دریافت تصویر از لیزر و تونر از مگنت کمک ‌می‌کند.

فوم رول یا رول PCR در پرینترهای لیزری چیست؟

در زیر، تصویری از درام و فوم رول در طول فرآیند چاپ یک پرینتر رنگی HP را مشاهده ‌می‌فرمایید. شارژ AC  فوم رول، تصویر پنهان درام را در حین چرخش حذف ‌می‌کند.

فوم رول یا رول PCR در پرینترهای لیزری چیست؟

هر فوم رول‌های باکیفیت طی فرایند تولید، بیش از 30 تست مختلف را برای تایید نهایی پشت سر ‌می‌گذارد. از آنجایی که فوم رول ‌می‌تواند یکی از پر سروصداترین مؤلفه‌های کارتریج باشد ، هرکدام از این قطعات تحت آزمایش صدا قرار ‌می‌گیرند تا از کم صدا بودن هر یک از آنان درون کارتریج، در هنگام کار کردن دستگاه اطمینان حاصل شود.

آزمایش‌های دیگر شامل قرار گرفتن در معرض ولتاژ، مقاومت، دایره، چسبندگی، انعطاف پذیری و سختی است. پس از عبور از تست استانداردهای کیفی، ‌می‌توان با اطمینان از عملکرد بهینه قطعه، آن را در یکی از کارتریج‌ها مورد استفاده قرار داد.

آوند پرینتر ، ملاحظات مهم عملکرد PCR و نحوه کارکرد آن در هر کارتریج تونر را ارائه کرد . سابقه طولانی ما در زمینه توزیع لوازم با کیفیت برتر برای کارتریج‌های لیزری و جوهر افشان، به این معنی است که ‌می‌توانیم بهترین راه حل‌ها و پیشنهادات را به مشتریان ارائه دهیم.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...