نقش بارکد خوان بی سیم در کسب و کار امروز

1331

بررسی نقش بارکد خوان بی سیم در مشاغل امروز

نقش بارکد خوان بی سیم در کسب و کار امروز بسیار پررنگ و حتی غیر قابل انکار است که در این مقاله یه بررسی آن میپردازیم که امروزه تقریباً در هر مکانی که خریدی انجام دهید، ممکن است مشاهده کنید که از بارکد خوان بی سیم استفاده ‌می‌شود.

البته احتمالاً این موضوع دیگر برای شما عادی شده است اما بیایید به زمانی فکر کنید که دستگاه‌های بارکد خوان وجود نداشتند. در آن زمان فرآیند خرید زمان بسیار زیادی طول ‌می‌کشید. اما اکنون در سوپرمارکت‌ها، بوتیک‌ها، فروشگاه‌های سخت افزاری و انواع مغازه‌ها همیشه یک بارکد خوان وجود دارد.

مهم نیست که فروشگاه بزرگ یا کوچک باشد، همواره یک بارکدخوان در آن محل وجود دارد. حتی به احتمال زیاد ببینید که فرآیند خرید و پرداخت با استفاده از یک بارکدخوان دستی بی سیم انجام ‌می‌شود.

بررسی نقش بارکد خوان بی سیم در زندگی

خواندن اطلاعات با استفاده از بارکد خوان بی سیم

دستگاه بارکد خوان بارکد محصولی را که ‌می‌خواهید خریداری کنید را را رمز گشایی میکند و در مرحله بعد آن را با استفاده از فناوری بسیار هوشمند خود در عرض چند ثانیه در حافظه خود ثبت ‌می‌کند. سپس اطلاعات را با فرمت قابل خواندن به کامپیوتر منتقل ‌می‌کند. با این روش هوشمند و فوق العاده سریع، قیمت یک محصول و نحوه پرداخت هزینه آن توسط مشتری اسکن و مشخص ‌می‌شود.

بررسی نقش بارکد خوان بی سیم در زندگی

فناوری تولید بارکد خوانها همچنان در حال پیشرفت ‌می‌باشد. همانطور که گفتیم اسکنرهای بارکد ثابت تقریبا در همه فروشگاه‌ها موجود هستند. اما امروزه نیز وجود اسکنرهای بارکد بی سیم تا حدی معمول شده است.

مزایای این اسکنرها در شرایطی مشخص ‌می‌شود که شما از قیمت یا ویژگی‌های محصول انتخاب شده اطمینان ندارید. در این زمان  یکی از کارکنان ‌می‌تواند به سراغ شما آمده و آن را اسکن کند. اگر این کار با استفاده از بارکد خوان بی سیم انجام شود، بازده آن تقریبا 10 برابر بهبود ‌می‌یابد. به علاوه این احتمال وجود دارد که شما تبدیل به مشتری ثابت آن فروشگاه شوید.

خرید بارکد خوان بی سیم

پیشنهاد استفاده از یک بارکد خوان بی سیم

اگر شما نیز دارای یک خرده فروشی یا عمده فروشی هستید، حتما خرید یک بارکد خوان دستی بی سیم را در برنامه خود داشته باشید. اولین مزیت این کار رضایت کارکنان شما خواهد بود، چراکه کار کردن با این نوع اسکنرها بسیار راحت و لذت بخش است.

همچنین شما ‌می‌توانید بدون نیاز به پیدا کردن پول نقد، به سرعت به سوالات و درخواست مشتریان خود پاسخ دهید. در واقع یک بارکد خوان دستی بی سیم ‌می‌تواند همه کارها را با فشار دادن یک دکمه برای شما انجام دهد. نکته در مورد بارکد خوان بی سیم این است که آنها همه کارها را برای شما انجام ‌می‌دهند.

چرا که همه اطلاعات در داخل آن بارگیری شده است. در نتیجه ‌می‌تواند بارکد را به راحتی بخواند، آن را درک ‌می‌کند و پاسخ شما را به زبان انگلیسی یا هر زبان انتخابی دیگری دهد.

بررسی نقش بارکد خوان بی سیم در زندگی

بهبود چشمگیر فناوری تولید اسکنرها

اسکنرهای بارکد پیشرفت چشمگیری داشته و اکنون با بالاترین فناوری ساخته ‌می‌شوند. سی سال پیش یک اسکنر ‌می‌توانست فقط چند نوع محدود بارکد را بخواند. اما اکنون فناوری پیشرفت کرده و یک بارکد خوان دستی بی سیم ‌می‌تواند مانند تلفن همراه، انواع مختلف بارکد را بخواند.

در واقع فرآیند خواندن اطلاعات توسط این اسکنرها ‌می‌تواند در قالب‌های یک یا دو بعدی باشد. در نتیجه شما حتی ‌می‌توانید یک بارکد خوان دو بعدی بی سیم و مناسب با کسب و کار خود داشته باشید. این نکته نیز فراموش نشود که گاهی ممکن است بسته به نوع تجارت و بودجه‌تان، تعداد زیادی اسکنر بی سیم خریداری کنید.

به عنوان مثال اگر یک فروشگاه کوچک هستید، قطعا یک عدد بارکد خوان بی سیم مناسب شما  خواهد بود. اما اگر فروشگاه بزرگ و گسترده‌تری دارید، باید به فکر تهیه چند بارکد خوان دستی بی سیم باشید.

بارکد خوان بی سیم دوبعدی چیست؟

در پاراگراف قبل به فناوری اسکنرهای بارکد بی سیم دوبعدی اشاره کردیم. به این ترتیب قبل از خریداری یک اسکنر، حتما انواع متنوع آنها را بررسی کنید. اسکنرهای بارکد دوبعدی ‌می‌توانند داده‌های بیشتری را نسبت به مدل‌های یک بعدی را در خود نگه داشته و به اصطلاح همه کاره‌تر هستند.

همچنین اسکنرهای بی سیم دوبعدی نسبت به اسکنرهای بارکد خطی یا تک بعدی، فضای کمتری از بسته بندی محصول را اشغال ‌می‌کنند. بنابراین قبل از انتخاب یک اسکنر، حتما از فروشنده بپرسید که بهترین گزینه برای فروشگاه شما، کارکنان و مشتریان چیست.

بررسی نقش بارکد خوان بی سیم در زندگی

از طرفی داشتن یک اسکنر باسیم در کنار دخل و به ویژه در مکان‌های شلوغ، گزینه بسیار خوبی است؛ زیرا دیگر کسی نمی‌تواند به اسکنر دسترسی داشته و احیانا آن را بدزدند.

اما جدا از اسکنرهای باسیم ، کاملاً واضح است که همه فروشگاه‌ها باید به دنبال خرید اسکنرهای بی سیم نیز باشند. حال این موضوع که نوع بارکد خوان بی سیم یک یا دوبعدی باشد، به محصولات شما و نوع بارکدی که ‌می‌خواهید اسکن کنید بستگی دارد.

معرفی اسکنرهای بارکد بی سیم USB

تا به اینجا مقاله، ما به اسکنرهای بارکد بی سیم USB هیچ اشاره‌ای نکردیم. چراکه این امر ما را وارد قلمرو جدیدترین فناوری روز دنیا ‌می‌کند. تما‌می‌اسکنرهای بارکد بی سیم از فرکانس‌های رادیویی یا فناوری بلوتوث برای ارسال اطلاعات اسکن شده به ایستگاه استفاده ‌می‌کنند.

در این میان اسکنرهای بارکد بی سیم USB  همه کارهای یک اسکنر معمولی را انجام داده و از طریق USB به کامپیوتر متصل ‌می‌شود. همچنین بهره وری را بهبود بخشیده و دارای دامنه اسکن طولانی‌تر و حافظه داخلی بیشتری است.

به طور کلی انواع اسکنرها چه باسیم، چه USB و چه اسکنر‌های بی سیم دوبعدی زندگی را بسیار راحت‌تر کرده‌اند. فقط بدانید که درک نحوه استفاده از این اسکنرهای بارکد کار دشواری نیست. همه این اسکنرها با مجموعه کاملی از دستورالعمل‌ها ارائه ‌می‌شوند و دارای پشتیبانی از طرف شرکت سازنده ‌می‌باشند.

در نتیجه با کمک گرفتن از این اسکنرها، دیگر نیازی به صرف وقت برای ضبط اطلاعات و نوشتن آنها نیست. به علاوه دیگر هیچ دلیلی برای صرف هزینه و ثبت سوابق فروش در روش‌های مختلف وجود ندارد. در واقع بارکد خوان بی سیم همه این کارها را برای شما انجام ‌می‌دهد.

هم اکنون فروشگاه خود را ارزیابی کنید

همین حالا نگاهی به فروشگاه یا محل کار خود بیندازید. لازم است بدانید که فقط فروشگاه‌های خرده فروشی یا عمده فروشی نیستند که از بارکد خوان استفاده ‌می‌کنند. دندانپزشکی‌ها، دفاتر حسابداری و تقریباً همه موسسات و شرکت‌ها ‌می‌توانند از اسکنرهای بارکد بی سیم استفاده کنند تا همه چیز با کارایی و سرعت بالا انجام شود.  فکر کنید که با استفاده از اسکنرهای بی سیم ‌می‌توانید بهتر و سریعتر کار کنید؟

آیا استفاده از بارکد خوان برای کارکنان شما آسان‌تر خواهد بود؟ اگر بخواهید از بارکد خوان‌های بی سیم استفاده کنید، مشتریان شما تجربه خرید بهتری خواهند داشت. پاسخ همه این سوالات مثبت است. با استفاده از اسکنرهای بارکد بی سیم، سرعت کار را افزایش و خدمات بهتری به مشتری‌های خود ارائه ‌می‌دهید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...