8 مزیت استفاده از بارکد ها

4469

8 مزیت استفاده از بارکد ها در کسب و کار

بارکد چیست؟

بارکد یا رمز میله یا رمزینه گونه‌ای نمایش تصویری اطلاعات بر روی سطوح است که اطلاعات آن را می‌توان توسط ماشین، بازخوانی کرد. بارکدهای نخستین، اطلاعات را در قالب عرض و فاصله خطوط موازی چاپ شده ذخیره می‌کردند و به صورت یک دسته از خطوط مستقیم موازی دیده می‌شدند اما امروزه بارکدها ممکن است (بسته به نوع) به شکل دو بُعدی، یک دسته نقطه، یک دسته دایره هم مرکز یا به صورت مخفی شده در تصاویر نیز ظاهر شوند.

استفاده از بارکد

استفاده از بارکد، اغلب به عنوان روشی برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت در نظر گرفته می شود. یک انتخاب بارز و ارزشمند برای کسب و کارهایی که به دنبال بهبود بهره وری و کاهش سربار هستند، بارکد ها خواهند بود که هم مقرون به صرفه بوده و هم قابل اعتماد هستند.

8 مزیت استفاده از بارکد ها

1- بارکدها احتمال خطای انسانی را از بین می برند.

وقوع خطا برای داده هایی که به صورت دستی وارد می ‎شوند به طور قابل توجهی بالاتر از بارکد است. اسکن بارکد سریع و قابل اعتماد است و زمان بی نهایت کمتری نسبت به ورود دستی داده ها به خود اختصاص می‎ دهد.

8 مزیت استفاده از بارکد ها

2- استفاده از یک سیستم بارکد،

زمان آموزش کارکنان را کاهش می دهد. فقط چند دقیقه برای تسلط یافتن به اسکنر دستی جهت خواندن بارکدها، زمان لازم است. علاوه بر این، کارکنان مجبور به آشنایی با روش قیمت گذاری یا موجودی کامل نیستند. همچنین آموزش کارکنان را ارزان تر می کند، زیرا آنها مجبور نیستند مدت زمانی اضافی را صرف آموزش کنند و کارمند دیگری مجبور نیست تاوان آموزش آنها را بدهد.

3- بارکدها از لحاظ طراحی و چاپ ارزان هستند.

به طور کلی آنها ، صرف نظر از هدفشان و یا جایی که چسبانده می ‎شوند، فقط چند پنی هستند. بارکد ها می توانند بطور اقتصادی، با انواع مواد مختلف، به دلخواه تهیه شوند.

8 مزیت استفاده از بارکد ها

4- بارکد ها بسیار متنوع اند.

آنها می توانند برای هر مجموعه ‎ای از اطلاعات که لازم باشد، مورد استفاده قرار گیرند. این اطلاعات می تواند شامل اطلاعات قیمت گذاری یا اطلاعات موجودی باشد. علاوه بر این، چون بارکد ها می توانند به هر سطحی متصل شوند، می توان از آنها نه تنها برای ردیابی خود محصولات، بلکه همچنین برای ردیابی حمل و نقل های خروجی و حتی تجهیزات استفاده نمود.

8 مزیت استفاده از بارکد ها

5- کنترل موجودی بهبود می یابد.

از آنجا که بارکد ها امکان ردیابی دقیق موجودی را ممکن می ‎سازند، می توان سطح موجودی را کاهش داد. این خود به معنی مخارج کلی کمتر است. همچنین محل تجهیزات نیز می تواند ردیابی شود، زمان صرف شده برای جستجوی آنها کاهش یابد، و هزینه‎ی صرف شده برای جایگزینی تجهیزاتی که فرض می‎شود از دست رفته‎ اند کاهش خواهد یافت.

6- بارکدها اطلاعات بهتری ارائه می دهند.

از آنجا که یک بارکد می تواند برای اطلاعات موجودی و قیمت گذاری استفاده شود، امکان دسترسی سریع به داده ها را در هر دو مورد ممکن می‎سازد. علاوه بر این، بارکدها می توانند به دلخواه حاوی سایر اطلاعات مربوطه نیز در صورت نیاز باشند. آنها اطلاعاتی سریع و قابل اعتماد برای طیف وسیعی از برنامه ها ارائه می دهند.

8 مزیت استفاده از بارکد ها

7- داده های به دست آمده از طریق بارکد ها به سرعت در دسترس است.

از آنجا که اطلاعات مستقیما به رایانه مرکزی اسکن می شود، تقریبا بلافاصله آماده خواهند شد. این چرخش سریع، تضمین می کند که زمانی برای ورود یا بازیابی اطلاعات تلف نخواهد شد.

8- بارکد ها تصمیم گیری های بهتری را ترویج می دهند.

از آنجا که داده ها به سرعت و دقیق به دست می آیند، می‎ توانیم تصمیمات آگاهانه تری بگیریم. تصمیم گیری بهتر در نهایت موجب صرفه جویی در وقت و پول خواهد شد.

بارکد ها هم از لحاظ ارزان بودن و هم کاربر پسند بودن، یک ابزار ضروری برای ردیابی انواع داده ها، از قیمت گذاری تا موجودی هستند. نتیجه نهایی یک سیستم بارکدگذاری جامع، کاهش مخارج کلی است.


برای مشاوره و خرید دستگاه بارکد خوان با ما تماس بگیرید: 021288820036

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

15 خرداد 1400

سلام ایا قیمت محصول رو خودمون باید انتخواب کنیم یا اینکه خود بارکد قیمت اون کالا رو میفهمه و حساب میکنه؟

    18 خرداد 1400

    درود بر شما
    بارکدخوان فقط کارش خواندن بارکد یا در واقعه رمز خوانی هست و بعد از خوتندن اطلاعات رو به نرم افزاز حسابداری که انتقال داده و نرم افزار طبق قیمت گذاری یا اطلاعات که کاربر به به بارکد داده مثل اسم یا قیمت دستورات مربوط را انجام میدهد .

نظرات خود را برای ما بنویسید ...