انتخاب کارت پرینتر و 7 اشتباه هنگام خرید آن

630

انتخاب کارت پرینتر و هفت اشتباه هنگام خرید آن

نحوه انتخاب کارت پرینتر با توجه به نیازهایتان

انتخاب کارت پرینتر و 7 اشتباه هنگام خرید آن: چاپ کارت های شناسایی، کارت های عضویت، مجوزها، مزایای زیادی دارد از کنترل راحت گرفته تا صرفه جویی در هزینه ها اما باید بدانیم که کدام چاپگر کارت برای این منظور مناسب است. چگونه می ‎توانید متوجه شوید که کدام یک برای شما مناسب است؟

قبل از شروع به خرید، از هفت اشتباه رایج در این زمینه آگاه شوید تا هنگام خرید کارت پرینتر از آنها اجتناب کنید. گاهی اوقات دانستن چیزی که نباید انجام شود به همان اندازه اهمیت دارد که بدانید چه چیزی باید انجام شود!

اینکه چگونه بهترین انتخاب را داشته باشید تا نیازهای شما را برطرف کند و هزینه های آن مقرون به صرفه باشد بسیار اهمیت دارد. قبل از خرید این هفت اشتباه را باید بدانید تا بتوانید انتخاب درست داشته باشید.

خریدن یک کارت پرینتر شناسایی و هفت اشتباهی که باید از آن پرهیز کرد

اشتباه 1: خرید پرینتر تنها بر اساس قیمت

ما می‎ دانیم که بودجه بسیار مهم است، اما باید مطمئن شوید که پرینتری که می ‎خرید کارهایی که لازم دارید را انجام می ‎دهد. در حالیکه یک پرینتر با امکانات اولیه ممکن است در حال حاضر با در نظر گرفتن بودجه شما بهتر باشد، اما به طور مثال چاپ کردن مقدار زیادی کارت توسط یک پرینتر کم حجم، فشار زیادی به دستگاه وارد کرده و احتمالا به تعمیرات گران قیمت در طول استفاده می ‎انجامد.

در مورد کارت های مورد نیازتان، با شخصی حرفه ‎ای مشورت کنید و قبل از انتخاب پرینتر به این سوالات پاسخ دهید:

  • چه مقدار اطلاعات باید بر روی کارت ‎ها چاپ شود.
  • آیا کارت شما نیاز به ذخیره اطلاعات روی یک نوار مغناطیسی یا تراشه هوشمند دارد؟
  • چاپ چه تعداد کارت مد نظر شماست.

اشاره کوتاه: با تجهیزاتی آغاز کنید که به بهترین وجه، برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری طولانی مدت و بهره مندی بیشتر از فرآیند چاپ کارت شناسایی‎ تان متناسب است.

اشتباه 2: پرینتری را انتخاب کنید که نمی‎ تواند با شما هماهنگ باشد

برخی از مدل‎ های پرینترها برای چاپ حجم زیادی از کارت ‎ها بهتر از بقیه طراحی شده ‎اند. اگر فکر می کنید حجم کارت ‎هایی که می ‎خواهید چاپ ‎کنید زیاد است، اطمینان حاصل کنید که پرینتر شما برای این کار مناسب است.

اشاره کوتاه : یک ویژگی که در مورد پرینترهای با حجم بالا باید به دنبال آن باشید، ظرفیت کارت هوپرهای (مخازن) ورودی و خروجی آن است.

پرینترهایی که برای چاپ با حجم بالا ساخته می ‎شوند، معمولا ریبون‎ها و هوپرهایی با ظرفیت بالاتر دارند و این به این معنی است که زمان کمتری صرف بارگذاری تجهیزات شده و زمان بیشتری صرف چاپ می ‎شود.

خریدن یک کارت پرینتر شناسایی و هفت اشتباهی که باید از آن پرهیز کرد

اشتباه 3: فقط به نیازهای فوری خود فکر می‎ کنید

قبل از انتخاب یک پرینتر، اهدافی را که در آینده برای کارتهای شناسایی خود خواهید داشت، در نظر بگیرید.

  • آیا در آینده از کارت های خود برای باز شدن درب یا ردیابی زمان ورود و خروج کارکنان استفاده خواهید کرد؟
  • آیا دوست دارید به جای یک طرف، هر دو طرف کارت را چاپ کنید؟
  • آیا می ‎خواهید برای مقاومت بیشتر و یا افزودن طول عمر کارت ها، از قابلیت لمینیت در آنها استفاده کنید؟

اشاره کوتاه: اگر فکر می‎ کنید که در آینده قابلیت‎های کارت‎های خود را افزایش می‎دهید، پرینتری را انتخاب کنید که بتواند به راحتی ارتقا یابد.

برخی از پرینترهای کارت فقط نیاز به یک قطعه خاص دارند تا به چاپ دو طرفه ارتقا یابند. ارتقاهای دیگر، مانند لمینیت کردن، به صورت “plug-and-play “1 (نصب کن و اجرا کن) در دسترس هستند. قبل از اینکه برای خرید یک پرینتر هزینه کنید، در مورد گزینه ‎های ارتقاء با کسی که اطلاعات کافی در این زمینه دارد صحبت کنید.

اشتباه 4: در حالیکه پرینترتان مخصوص چاپ یکطرفه است، از آن برای چاپ کارت‎ های دو طرفه استفاده می‎ کنید

آیا می‎ توانید روی یک طرف کارت خود چاپ ‎کنید و سپس کارت ‎ها را به صورت دستی برگردانید تا روی دیگرشان هم چاپ ‎شود؟ مطمئنا می ‎توانید، اما این کار توصیه نمی‎شود.

دست های کثیف، گرد و غبار، آشغال و حتی اثر انگشت می ‎توانند تصاویری را که روی کارت‎ها چاپ می‎ شوند تحریف کنند و بدتر از آن، به هد پرینتر آسیب برسانند و مجبور به تعویض آن شوید. تعویض هد پرینتر می ‎تواند بسیار پر هزینه باشد، قیمت هد پرینترهای جدید به طور معمول بالای 700 هزار تومان است و در صورتی که به دلیل مراقبت نادرست آسیب دیده باشند، ممکن است تحت پوشش وارانتی تولید کننده نیز قرار نگیرند.

اشاره کوتاه: برای آینده برنامه ریزی کنید، از تعمیرات گران قیمت جلوگیری نمایید و پرینتری بخرید که می ‎تواند در هر دو طرف کارت چاپ کند. این کار منجر به طول عمر پرینتر و صرفه جویی در زمان می‎شود و در مدت زمان طولانی استرس کمتری ایجاد می‎کند.

اشتباه 5: دوام و کیفیت کارت ها را در نظر نمی‎ گیرید

یک ​​کارت پی وی سی به طور متوسط بین 3-5 سال دوام خواهد داشت. اگر در یک دستگاه کارت خوان مغناطیسی کشیده شود یا در معرض خورشید قرار گرفته باشد، عمر آن معمولا کوتاهتر است. دو راه برای افزایش طول عمر کارتها وجود دارد:

خریدن یک کارت پرینتر شناسایی و هفت اشتباهی که باید از آن پرهیز کرد

  • ورقه ورقه یا لمینیت کردن کارتها. در چاپ کارت ‎های پلاستیکی، لمینیت یک لایه محافظ شفاف است که توسط یک پرینتر با قابلیت لمینت کردن، در قسمت بالای کارت شما اعمال می‎ شود.
  • چاپ کردن کارتها با یک پرینتر انتقال مجدد (retransfer). تکنولوژی Retransfer تصویر را روی یک فیلم چاپ می ‎کند که گرما را به سطح کارت منتقل کرده و باعث می‎شود چاپ دوام بیشتری داشته باشد (به اضافه مزایای دیگری همچون چاپ زنده و گسترش چاپ تا لبه‎های کارت).

اشتباه 6: خرید یک پرینتر که قادر به پاسخگویی به نیازهای امنیتی شما نیست

یک کارت عضویت برای یک کسب و کار کوچک ممکن است نیازی به امنیت نداشته باشد، در حالی که کارت ورود و خروج به یک اداره پلیس نیاز به امنیت بالایی دارد. با توجه به نیازهای امنیتی‎تان، ممکن است خریدن یک کارت پرینتر تخصصی برایتان لازم باشد.

انواع ویژگی ‎های امنیتی بصری را می‎توان به کارت اضافه کرد. برخی از این ویژگی‎ ها را می‎توانید خودتان بدون توجه به نوع پرینتر روی کارت ها اعمال کنید؛ مانند یک مهر و موم هولوگرافی برچسبی شکل که به صورت دستی اضافه می ‎شود.

دیگر ویژگی ‎های امنیتی نیاز به یک پرینتر خاص دارند. به عنوان مثال، لمینیت هولوگرافی نیاز به یک پرینتر با قابلیت لمینیت کردن دارد. برخی از پرینترها برای جلوگیری از استفاده غیر مجاز ، قابلیت رمز عبور ارائه می ‎دهند و دسترسی به کارت‎ها و ریبون‎ ها را قفل می ‎کنند.

اشاره کوتاه: فرآیند چاپ کارت های خود را با هزینه کردن برای پرینتری که از اطلاعات و سخت افزار شما محافظت می ‎کند، ایمن نگاه دارید.

اشتباه 7: فراموش می‎کنید برای موارد اضطراری برنامه ریزی کنید

فناوری به طور قطع زندگی ما را آسان‎تر کرده است، اما ما همچنین باید آماده‎ی روزی باشیم که به دلیل خرابی، تکنولوژی از کار بیفتد. حتی اگر از کارت پرینتر خود به درستی نگهداری کنید، همانطور که گفته شد، هیچ چیز برای همیشه باقی نمی ‎ماند.

برنامه‎ های خدماتی نوعی امنیت خاطر برای کاربر فراهم می ‎کنند. به طور معمول یک برنامه کامل خدماتی، تقریبا بیش از نصف هزینه‎ های پشتیبانی و تمام هزینه تعمیرات را پوشش می‎دهند. به علاوه، آنها بسیار ارزان تر از خرید یک پرینتر پشتیبان هستند.

یک اشتباه دیگر! شرکتی را انتخاب کنید که پشتیبانی فنی ارائه نمی ‎دهد

پرینترهای کارت شناسایی محصولاتی تخصصی هستند. اطمینان حاصل کنید که از شرکتی خرید می‎کنید که دارای نمایندگی‎ها و خدمات پس از فروش باشد و اگر مشکلی داشته باشید ‎بتواند به شما کمک کند. همه شرکت ها از اقلامی‎ که می ‎فروشند پشتیبانی نمی ‎کنند. بنابراین شرکتی را انتخاب کنید که آموزش و پشتیبانی داخلی نیز ارائه می‎ دهد، به طوری که بتوانید در هنگام نیاز به راحتی به مشاوره متخصص دسترسی پیدا کنید.

این اشتباهات رایج را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین کارت پرینتر را برای نیازهای فعلی و آینده خود انتخاب می‎ کنید. به این ترتیب می‎ توانید مطمئن باشید که سرمایه گذاری عاقلانه‎ ای انجام داده اید. همچنین می ‎توانید از دیگر مطالبی که در همین رابطه در سایت آوند پرینتر منتشر شده است بازدید نمایید.

استاندارد سخت افزار است که نصب ساده‎ تجهیزات جدید را ممکن می سازد

در آخر به بخش کارت پرینتر ما مراجعه کرده و کارت پرینتر مورد نظر خود را بررسی نمایید

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

23 آذر 1398

عالییی بود عااالی

نظرات خود را برای ما بنویسید ...