کارتریج جوهر اپسون قابل شناسایی نیست؟

3692

وقتی کارتریج جوهر اپسون قابل شناسایی نیست چه باید کرد

مشکل بسیار رایج “کارتریج جوهر افشان اپسون قابل شناسایی نیست” (Epson ink cartridges cannot be recognised) شاید یکی از آزار دهنده‎ ترین و ناراحت کننده ‏ترین ارورهایی باشد که صاحبان پرینترهای اپسون از آن شکایت دارند. شاید باور کردنی نباشد که این مشکل به همان اندازه که برای جوهر های سازگار اتفاق می‎افتد در مورد جوهرهای اصلی نیز رایج است. ارور قابل شناسایی نبودن، می‎تواند به دلایل مختلف رخ دهد و در این مطلب برای حل آن به ساده ترین راه حلها مطابق زیر اشاره شده است.

کارتریج پرینتر مقدار مشخصی جوهر را در خود نگه می دارد. این مواد در فرآیند چاپ از طریق درام روی کاغذ قرار میگیرد و عملیات چاپ صورت می گیرد. کارتریج های جوهری حاوی جوهر مایع هستند که توسط پرینترهای جوهر افشان و کارتریج های تونری حاوی پودر هستند و توسط پرینترهای لیزری استفاده می شوند.

وقتی کارتریج جوهر اپسون قابل شناسایی نیست چه باید کرد

راه حل مشکل کارتریج جوهر اپسون

برای رفع مشکل، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  1. همه کارتریج ها را از داخل پرینتر بیرون بیاورید.
  2. پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید و آن را حداقل به مدت 20 دقیقه به حال خود بگذارید.
  3. مجددا پرینتر را به برق وصل نمایید.
  4. پرینتر را روشن نموده و مجددا تمام جوهرها را داخل آن نصب کنید.

گاهی اوقات این مشکل به این دلیل پیش می‎آید که کارتریج های جوهر کاملا در جای خود مستقر نشده‎اند و نمی‎توانند به درستی با اتصالات پرینتر ارتباط برقرار کنند. همچنین بررسی کنید که میکروچیپ های کوچک موجود روی جوهرها تمیز هستند یا خیر. این کار را با ملایمت انجام دهید و آنها را با انگشتانتان لمس نکنید. اگر پیام خطا را همچنان دریافت می‎کنید، سعی کنید هر یک از کارتریج ها را یک به یک در جای خود قرار دهید، چرا که به احتمال زیاد یکی از کارتریجها دارای یک میکرو تراشه خراب است. به این ترتیب می ‎توانید میکروچیپ خراب را شناسایی و جدا کنید.

وقتی کارتریج جوهر اپسون قابل شناسایی نیست چه باید کرد

یکی دیگر از علل رایج، استفاده از ترکیبی ار هر دو نوع کارتریج اصلی و سازگار است. توصیه می شود که هنگام کار با پرینتر اپسون یا همه کارتریجها سازگار باشند و یا اینکه همه آنها اصل باشند و از هر دو بطور همزمان استفاده نشود. به این ترتیب پرینتر اپسون نمی‎تواند تفاوت بین میکرو چیپهایی را که روی هر یک از کارتریج ها قرار دارد، تشخیص دهد. اکثر مواقع این مشکل با انجام این کار حل خواهد شد.

هشدار به روز رسانی Firmware در اپسون

هشدار!! در صورت استفاده از کارتریج های سازگار، تحت هیچ شرایطی سیستم عامل خود را در پرینتر اپسون به روز نکنید. کمپانی اپسون همیشه تلاش می‎کند تا با استفاده از کارتریج های سازگار مبارزه نماید و از این طریق بتواند سهم بیشتری از بازار را به دست بگیرد. بنابراین اگر از شما خواسته می‎شود که سیستم عامل و نرم افزارهای خود را به روز رسانی کنید این کار را انجام ندهید! همچنین هرگونه به روز رسانی خودکار را در گزینه های نرم افزار پرینترتان خاموش کنید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...