• خانه >
 • آموزش و مقالات >
 • مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها – راهنمای رفع مشکلات

مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها – راهنمای رفع مشکلات

2
4503

بررسی مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها – راهنمای رفع مشکلات

اغلب کیفیت چاپ تا زمانی که مشکلی ایجاد نکند نادیده گرفته می شود. اما در صورت نا مناسب بودن کیفیت چاپ لیبل یا بارکد، کالا مرجوع می شود و هزینه بالایی برای تولید کننده یا ارسال کننده کالا در بر خواهد داشت. می توان با نگهداری منظم چاپگر از بیشتر این موارد دوری کرد. اگر از روش انتقال حرارتی استفاده می شود، هد پرینتر باید در هر تعویض ریبون به آرامی تمیز گردد و اگر از روش حرارت مستقیم استفاده می کنید، باید در هر بار تعویض لیبل، هد را تمیز نمایید. بدین منظور کیت های تمیز کننده وجود دارند و همچنین می توان از پنبه الکلی که در هر داروخانه ای یافت می شود و یک پارچه تمیز بدون پرز استفاده نمود که معمولاً ارزانتر هستند.

بیشتر مشکلات مربوط به کیفیت چاپ ضعیف می تواند به خاطر هد کثیف باشد.

مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها - راهنمای حل مشکلات

در ادامه رایج ترین دلایل کیفیت چاپ ضعیف آورده شده اند.

 1. بارکدها و چاپ خیلی کمرنگ هستند یا چاپ ها نا پخته اند.

فشار ناکافی بین هد لیبل پرینتر و لیبل وجود دارد. این قضیه می تواند با تنظیم فشار هد لیبل پرینتر توسط یک تکنسین سرویس کار معتبر، اصلاح شود. حرارت برای ارسال یک تصویر مناسب به لیبل به اندازه کافی بالا نیست. تنظیمات دمای هد باید برای به دست آوردن بهترین کنتراست ممکن تنظیم شود که اینکار را می توان توسط نرم افزار دستگاه لیبل پرینتر انجام داد.

مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها - راهنمای حل مشکلات

 1. بارکدها خیلی پررنگ هستند یا بیش از حد پخته شده اند.

تنظیمات دمای هد احتمالا خیلی بالا است که منجر به این می شود بارکدها خیلی پررنگ و ضخیم شوند. این امر به راحتی با کم کردن دمای حرارت اصلاح می شود تا نسبت مناسبی در ضخیم یا باریک بودن بارکد و نوشته ها، حاصل شود.

مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها - راهنمای حل مشکلات

 1. خطوط مورب سفید

ریبونی که به طور نامناسب بارگذاری شده می تواند باعث ایجاد خطوط مورب در بارکد شود. مطمئن باشید که ریبون به طور مناسب، صاف و بدون چروک در دستگاه لیبل پرینتر بارگذاری شده است. اگر ریبون به طور مداوم چین بخورد، سرعت چاپ کاهش می یابد.

مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها - راهنمای حل مشکلات

 1. نقاط یا جاهای خالی

این موارد بدلیل کثیفی، سایش یا فرسودگی هد پرینتر ایجاد می شوند. هد فرسوده از انتقال حرارت جلوگیری کرده و نقاط مرده ای در برچسب ایجاد می کنند. کثیفی یا سایش ها می توانند مانع از انتقال حرارت یا ریبون به برچسب شوند که نقاط یا جاهای خالی را ایجاد می کند و بارکد را غیرقابل خواندن می کند. تمیز کردن منظم هد پرینتر از مشکلات کثیفی و سایش جلوگیری خواهد کرد و همچنین باعث افزایش طول عمر هد پرینتر خواهد شد.


فروش لیبل پرینتر

اگر از مطلب مشکلات لیبل و بارکد پرینتر ها – راهنمای رفع مشکلات لذت بردید، نظر خود را با ما در میان بگذارید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

12 بهمن 1399

سلام از دستگاه لیبل پرینتر می شه به عنوان پرینتر حرارتی هم استفاده کرد؟ یه دستگاه میوا 1100 دارم

  13 بهمن 1399

  درود بر شما
  بله میتونید ولی کاتر نداره

نظرات خود را برای ما بنویسید ...