راهنمای خرید لیبل پرینتر

4618

راهنمای خرید لیبل پرینتر و آنچه که لازم است قبل از خرید یک لیبل پرینتر بدانید

راهنمای خرید لیبل پرینتر :

چاپ برچسب های بارکد بخشی از یک سیستم بارکدی است که به هر کسب و کاری اجازه می ‎دهد تا مدیریت موجودی، ردیابی دارایی ها و حفظ کارایی زنجیره تامین خود را ارتقا دهد. برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​که برای اولین بار به دنبال بارکد سازی هستند و یا می‎ خواهند کارکرد فرآیند چاپ بارکد موجود را کارآمدتر کنند، انتخاب لیبل پرینتر که برای کارهای مورد نیاز آنها مناسب باشد، می ‎تواند باعث جلوگیری از دردسرها، افزایش قابلیت اطمینان و اجتناب از هزینه های غیر ضروری شود.

دستگاه لیبل پرینتر یرای چاپ لوگو، بارکد روی لیبل ساخته شده است. با استفاده از این دستگاه میتوانید برچسب های دلخواه برای محصولات خود چاپ کنید.

راهنمای خرید لیبل پرینتر

چرا به یک لیبل پرینتر نیاز دارید؟

آیا کسب و کار شما هم اکنون در حال تولید بارکد است؟ آیا برای چاپ بارکد از یک پرینتر معمولی و ورق های مخصوص برچسب استفاده می ‎کنید؟ این راه ممکن است در کوتاه مدت به نیازهای شما پاسخ دهد، اما اگر قصد دارید کسب و کارتان را رشد دهید و یا اجناس خود را به کسانی در خارج از سازمان فروخته و یا توزیع نمایید، استفاده از یک پرینتر معمولی یا یک پرینتر لیزری به طور معمول مقرون به صرفه نیست.

قابلیت اطمینان.

پرینترهای لیبل زن برای چاپ مقادیر زیادی از برچسب ها با کیفیت بالا طراحی شده اند و همچنان که کسب و کار شما رشد می‎کند، حجم چاپتان نیز افزایش خواهد یافت. لیبل پرینتر در مقایسه با یک پرینتر لیزری، با توجه به طراحی ‎اش زمان خرابی کمتری را تجربه خواهد کرد و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارد.

بهره وری.

پرینترهای معمولی اداری اغلب شما را مجبور می‎ کنند که تمام یک صفحه برچسب را در یک مرتبه چاپ کنید؛ بهرحال، پرینترها وقتی هربار یک صفحه کامل را چاپ می‎ کنند کارآمدتر عمل می ‎نمایند. پرینترهای بارکد طوری طراحی شده‎اند تا به نسبت پرینتر های استاندارد، استفاده بهتری از برچسب ها و لوازم اداری داشته باشند.

هزینه.

از آنجا که پرینترهای لیبل زن کارآمدتر عمل می ‎کنند، نسبت به پرینترهای اداری گزینه ارزانتری می ‎باشند. پرینترهای بارکد از رول های برچسب استفاده می‎ کنند که ارزان تر از ورق های برچسب هستند. پرینترهای بارکد علاوه بر هزینه کمتر تجهیزات و لوازم  و کم کردن ریسک خرابی، می ‎توانند با جلوگیری از اتلاف کاغذ و افزایش بهره وری، مقداری پول صرفه جویی کنند.

کیفیت.

سرمایه گذاری برای خرید یک پرینتر مناسب می‎ تواند تولید بارکدهایی با کیفیت بالا را تضمین نماید و باعث کاهش ریسک برچسب های غیر قابل خواندن و خرابی آنها در کسب و کار شما ‎شود.

بسیاری از شرکت ها بدون درک روشنی از نیازهای چاپ بارکد خود، زمان و پول زیادی را برای آزمون و خطا تلف می ‎کنند. در اینجا بعضی از سوالاتی را که قبل از خرید لیبل پرینتر بهتر است از خودتان بپرسید مطرح می‎ کنیم.

حجم چاپ شما چقدر است؟

حجم کار چاپ شما تعیین می‎ کند که نیاز به کدام یک از پرینترهای لیبل زن کوچک، متوسط ​​یا مخصوص برای حجم بالا دارید. بنابراین باید به این سوال پاسخ دهید که چه تعداد برچسب به طور روزانه چاپ می ‎کنید؟ و چه تعداد در هفته؟

در حالی که تعریف عمومی ‎در مورد حجم چاپ وجود ندارد، در اینجا دستورالعملهای کلی برای حجم پایین، متوسط ​​و بالا آمده است که می ‎تواند به شما در ارزیابی نیازهایتان کمک نماید.

چاپ کم به حجم معمولا کمتر از 100 برچسب در روز یا حدود 500 عدد در هفته اشاره می‎ کند.

مثالهای رایج در مورد حجم کم عبارتند از: کنترل موجودی اولیه و ردیابی دارایی مربوط به مدیریت دارایی، انبارداری و کارهای مربوط به موجودی. پرینترهای دسکتاپ برای عملیات چاپ با حجم کم به خوبی عمل می ‎کنند و گزینه مقرون به صرفه‎ای برای شروع پروسه چاپ بارکد به حساب می ‎آیند.

چاپ متوسط. ​​چاپی با حجم حدود 100-300 برچسب در روز را می ‎توان حجم متوسط به شمار ‎آورد. مثالهای کاربردی معمول شامل مدیریت دارایی، انبارداری، کنترل موجودی، فروش بلیط، تحویل و کارهای خدماتی می ‎باشد. لیبل پرینتر رومیزی Honeywell PC42 برای چاپ با حجم متوسط ایده آل ​​است.

راهنمای خرید لیبل پرینتر

چاپ با حجم بالا. چاپ بیش از 300 برچسب در روز به عنوان چاپ حجم بالا در نظر گرفته می ‎شود. این نوع از عملیات بارکد سازی معمولا در شرکت های بزرگ با انبارهای متعدد دیده می ‎شود. این محیط ها نیاز به پرینترهای انتقال حرارتی سطح بالا دارند که قادر به کار بیست و چهار ساعته هستند.

راهنمای خرید لیبل پرینتر

بررسی و خرید لیبل پرینتر های صنعتی

الزامات کسب و کار شما چیست؟

اولین گام برای انتخاب یک لیبل پرینتر این است که تعیین کنید برچسب بارکد شما در چه موردی استفاده خواهد شد و قرار است روی چه سطحی بچسبد. آیا به برچسب های حمل و نقل روی جعبه‎ها، برچسب های کوچک برای اقلام ظریف مانند جواهرات، و یا به برچسب های ضد آب برای بطری شامپو نیاز دارید؟ در مورد عناصری که برچسب شما نیاز به مقاومت در برابر آنها دارد فکر کرده و از سوالات زیر به عنوان یک راهنما استفاده نمایید.

  1. مقاومت

برچسب شما باید در برابر چه چیزی مقاومت کند؟ برچسب ها در معرض سایش و پاره شدن قرار می‎ گیرند و ممکن است در معرض انواع مختلف عناصر طبیعی باشند که می ‎توانند کیفیت چاپ را تحت تاثیر قرار دهند.

مواد شیمیایی – آیا برچسب شما باید در برابر تماس با مواد شیمیایی خاصی مقاوم باشد؟ آیا آن را در معرض روغن، گریس، الکل، حلالهای تمیز کننده یا سایر مواد شیمیایی قرار می ‎دهید که ممکن است به بارکد چاپ شده آسیب برساند؟

نور – آیا برچسب شما در معرض نور UV یا فلورسنت قرار می ‎گیرد که می ‎تواند تصاویر را به سرعت از بین ببرد؟

ساییدگی – برچسب شما با چه نوع تماس، مالش یا خراشی روبرو می‎ شود؟ این موارد ممکن است تصویر روی برچسب را از بین ببرند.

مواد برچسب

دانستن میزان مقاومت برچسب، نوع و جنس برچسبی را که نیاز دارید تعیین خواهد کرد. برچسب های ساده کاغذی برای برنامه‎های کاربردی عمومی‎ مانند برچسبهای حمل و نقل و برچسبهای روی قفسه ها عملکرد خوبی دارند. در حالیکه برچسب‎های پلی پروپیلن یا مصنوعی برای مواردی که به دوام و مقاومت بالا نیاز دارد مناسب خواهند بود. جنس برچسبها همچنین تعیین خواهد کرد که آیا نیاز به یک پرینتر انتقال حرارتی دارید یا روش حرارتی مستقیم، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  1. شرایط محیطی

در چه نوع محیطی از برچسب خود استفاده خواهید کرد؟ عوامل محیطی می ‎تواند بر دوام چاپ و چسبندگی برچسب تاثیر بگذارد و تعیین کننده این است که آیا شما نیاز به یک پرینتر دسکتاپ و رومیزی دارید یا یک پرینتر صنعتی.

در محیط بیرون – آیا برچسب‎های شما در خارج از محیط دربسته و در زیر باران، آفتاب، گرما و یا سرمای شدید مورد استفاده قرار می‎ گیرد؟

در محیط بیرون و تحت پوشش – آیا برچسب شما توسط حفاظ یا سایه بان در برابر عناصر طبیعی محافظت می ‎شود؟

گرما و سرمای شدید – آیا برچسب شما باید دمای فریزر یا درجه حرارت کوره را تحمل کند؟ آیا برچسب در داخل فریزر استفاده می ‎شود، یا قبل از اینکه به فریزر برسد؟ آیا دمای محیط عملیاتی متفاوت از دمای محیط ذخیره سازی است؟

رطوبت – آیا برچسب شما در محیطی مرطوب مورد استفاده قرار می‎ گیرد یا ذخیره می ‎شود؟

پرینترهای صنعتی در مقایسه با پرینترهای رومیزی

علاوه بر ملاحظاتی که در مورد برچسب وجود دارد، آیا پرینتر شما در محیط دفتری و اداری استفاده خواهد شد یا در یک محیط صنعتی؟ اگر پرینتر شما در یک انبار یا یک مرکز توزیع مورد استفاده قرار می ‎گیرد که در آن گرد و غبار، ضربات شدید و سایش هر روزه وجود دارد، لیبل پرینتر صنعتی بهترین انتخاب خواهد بود. از سوی دیگر، اگر شما بارکدهای خود را در یک محیط اداری تمیز و کنترل شده چاپ می ‎کنید، یک پرینتر دسکتاپ می ‎تواند نیازهای شما را برآورده کند. برای چاپ های کوچک و متوسط و چاپ ​​صنعتی سبک، پرینتر های متوسط ​​می ‎توانند با قیمتی پایین تر از پرینترهای بارکد صنعتی، دوام و استحکام لازم را ارائه دهند.

  1. سطح

روی چه سطحی می‎ خواهید برچسبهایتان را بچسبانید؟ این مورد نوع چسب برچسبتان را تعیین می‎ کند.

آیا سطح به شکل منحنی است یا صاف؟ سطح مورد نظر نرم و هموار است یا خشن؟

جنس سطوح از چیست؟ به عنوان مثال، موج دار، فلز، شیشه، کاغذ، پلاستیک، چوب؟

راهنمای خرید لیبل پرینتر

چسبندگی برچسب

ویژگی‎های سطح، نوع چسب برچسبهایی را که برای موارد استفاده شما مناسب تر است تعیین می‎ کند. برخی از رایج ترین انواع چسبها، چسبهای دائمی، قابل جدا شدن، مخصوص فریزر و مقاوم در برابر ضربه هستند. چسب دائمی ‎به طور معمول برای سطوحی استفاده می ‎شود که برچسب آن نباید جدا شود، در حالی که برچسب های قابل جدا شدن در مواردی استفاده می ‎شوند ‎که برچسبها باید از یک سطح به سطح دیگر منتقل شوند.

اگر می ‎خواهید اقلام یخ زده را برچسب گذاری ‎کنید، آیا قرار است قبل از یخ زدن آن از برچسب استفاده کنید یا بعد از آن؟ دمای محیط عملیاتی بر رطوبت نیز تاثیر می ‎گذارد و برچسب های اقلام فریزری از چسب مخصوصی که برای دمای سرد طراحی شده است بهره می‎ گیرند. برچسب های مقاوم در برابر ضربه برای سطوح خشن و دارای بافت ویژه مانند تایرها به کار می ‎روند که نیاز به دوام و مقاومت بالایی در برابر عناصر طبیعی و فضای باز دارند.

  1. اندازه

اندازه برچسب مورد نیاز شما چقدر است؟ آیا به برچسب های کوچک برای چسباندن روی جواهرات نیاز دارید و یا برچسب‎ های بزرگ روی بسته‎های حمل و نقل؟ اندازه برچسب شما، تعیین کننده اندازه پرینتر و میزان dpi پرینتر است. برچسبهای بزرگتر نیاز به پرینترهای بزرگتری دارند و بالعکس. علاوه بر این، برچسب های کوچک نیاز به وضوح چاپ بالاتری برای حفظ کیفیت بارکد در اندازه‎های کوچکتر دارند. این امر به این معنی است که جهت داشتن وضوح کافی برای بارکدهای کوچک، نیاز به پرینتری با رزولوشن بالاتر و تعداد نقطه های بالاتر در هر اینچ دارید(dpi) پس در هنگام خرید لیبل زن حتما به اندازه آن دقت نمائید .

راهنمای خرید لیبل پرینتر

اندازه استاندارد برچسب

استفاده از برچسبهایی با اندازه‎های استاندارد، رویکرد مقرون به صرفه‎ای خواهد بود. اندازه‎های رایج برای برچسبهای بارکد برحسب اینچ شامل برجسبهای 4 × 6، 1 × 2، 1 × 3 و غیره هستند. برچسب های سفارشی گران تر هستند و برای سفارشی بودن آنها می ‎بایست هزینه هایی پرداخت ‎کنید. همچنین برای داشتن گرافیکهای از پیش چاپ شده و چاپ لوگو بر روی برچسبهای خود نیز هزینه بیشتری باید بپردازید.

الزامات مشتریان چه هستند؟

اگر شما آیتمهای بارکددار خود را به مشتریان مختلف، یعنی خرده فروشان، توزیع کنندگان، عمده فروشان و دیگران ارسال می ‎کنید، ممکن است برخی از آنها الزاماتی برای برچسبها داشته باشند. این امر برای کسب و کارهای کوچکتر که به دنبال ورود به بازارهای جدید هستند، دارای اهمیت است. برخی فروشگاه‎ها دارای دستورالعمل های دقیقی درمورد بارکدها هستند و عدم انطباق با آنها می ‎تواند منجر به اتهامات و متحمل شدن جریمه شود.

اگر کسب و کار شما مقیاس کوچکتری داشته باشد و تنها فروش مستقیم به مصرف کنندگان داشته باشد، الزامات برچسبهای بارکد ممکن است به آن اندازه سختگیرانه نباشند.

عمر برچسب شما چقدر است؟

برچسب شما تا چه مدت باید دوام داشته باشد؟ اگر یک آیتم را به نمایندگی فروش بفرستید، چه مدت آن را در قفسه های خود نگاه خواهند داشت؟ محیط آنها چگونه است؟ یک محیط داخلی، جایی در فضای باز، محیطی با رطوبت بالا؟ برچسبها پس از آنکه شرکت شما را ترک می‎ کنند، در معرض چه چیزهایی قرار می‎ گیرند؟ پاسخ به این سوالات باید در کنار موارد استفاده‎ای که برای برچسبهای خود دارید مورد توجه قرار گیرد. طول عمری که از برچسب خود انتظار دارید نیز تعیین می‎ کند که کدام روش چاپ برای شما مناسبتر است.

کدام روش چاپ برای شما مناسب است؟

به طور کلی، پنج روش مختلف برای چاپ وجود دارد: لیزری، ماتریس نقطه‎ای یا سوزنی، جوهر افشان، انتقال حرارتی و حرارتی مستقیم. برای پرینترهای چاپ بارکد، روشهای چاپ انتقال حرارتی و حرارتی مستقیم، به واسطه توانایی که برای چاپ بارکدهایی با تصاویر بادوام و دقیق دارند، روش های متدوالی هستند. اگر شما به دنبال چاپ بارکد نیستید و فقط چاپ رنگی با کیفیت بالا می ‎خواهید، ممکن است نیازی به پرینتری که به طور خاص برای تصاویر بارکد طراحی شده نداشته باشید.

حرارتی مستقیم در مقایسه با انتقال حرارتی: چه تفاوتی با هم دارند؟

هر دو نوع پرینتر انتقال حرارتی و حرارتی مستقیم از یک هد حرارتی برای اعمال حرارت به سطح برچسبها استفاده می ‎کنند.

پرینتر حرارتی مستقیم (DT) مستقیما حرارت را به برچسب هایی با پوشش مخصوص اعمال نموده و سطح برچسب تحت تاثیر این حرارت برای تولید تصویر سیاه می‎شود. این پرینترها یک گزینه مقرون به صرفه هستند زیرا از ریبون، تونر یا جوهر استفاده نمی ‎کنند؛ با این حال، نیاز به برچسب هایی دارند که مخصوص پرینتر حرارتی مستقیم طراحی شده اند.

این نوع چاپ برای برچسب هایی با طول عمر کوتاه، مانند برچسب های حمل و نقل، رسیدها، بلیط ها و سایر کاربردهای داخلی، مناسبتر است. تصاویر تهیه شده توسط چاپ حرارتی مستقیم اگر در معرض گرمای بیش از حد و نور خورشید قرار بگیرند، ممکن است از بین بروند و عموما شش ماه دوام دارند.

پرینترهای انتقال حرارتی (TT) حرارت را به سطح یک ریبون اعمال می ‎کنند و سپس جوهر روی سطح برچسب ذوب می‎ شود. چاپ انتقال حرارتی را می ‎توان برای انواع مواد مختلف استفاده کرد. از برچسب های عمومی گرفته تا برچسبهای صنعتی که به درجه‎ای از دوام برای استفاده طولانی مدت نیاز دارند، از قبیل برچسب دارایی‎های شرکت و برچسب های محصولات.

برچسب ها و ریبون ها

پرینترهای حرارتی می ‎توانند برای تولید بارکدهایی با کیفیت بالا بر روی انواع مختلف برچسب ها استفاده شوند. برچسبهایی با جنس های مختلف برای ارائه کیفیت چاپی و طول عمر مناسب به ریبونهای مختلفی نیاز دارند.

در اینجا نمونه هایی از انواع ریبونها برای برچسبهایی با جنسهای متفاوت ذکر شده است:

راهنمای خرید لیبل پرینتر

آیا شما نیاز به برچسب هایی دارید که برای یک کاربرد منحصر به فرد یا یک صنعت خاص هستند؟

آیا کسب و کار شما نیاز به چاپ رسید، دستبند و یا بلیط دارد؟ پرینترهایی که به طور خاص برای این کاربرد ها طراحی شده‎اند، یک روش کارآمد برای تولید بارکدهای خاص هستند.

پرینترهای بلیط

بلیط ها معمولا بر روی یک ورق بزرگ پیوسته و سوراخ شده با سطوح یا نوارهای رنگی بین هر بلیط چاپ می ‎شوند. پرینترهای بلیط از علامتهای خط چین برای تعیین سطح بالایی فرم و چاپ دقیق هر یک از بلیط‎ها استفاده می ‎کنند.

پرینترهای رسید یا فیش پرینتر

برای تحویل مستقیم در فروشگاه (DSD)، ایده آل هستند. فیش پرینترهای همراه به کارکنان تحویل اجازه می ‎دهند که به طور سیار بتوانند رسیدها و صورتحسابها را چاپ نمایند. فیش پرینترها معمولا فقط برای چاپ رسیدها استفاده می ‎شوند و برای برچسبها استفاده نمی‎ شوند.

موبایل پرینترها

پرینترهای موبایل در محیط انبار، می ‎توانند برای چاپ مجدد و جایگزینی برچسبهای آسیب دیده مورد استفاده قرار گیرند. موبایل پرینترها همچنین یک شیوه وایرلس (بی سیم) و کارآمد برای برچسب زدن به اقلامی که به‎روزرسانی یا مرمت احتیاج دارند، ارائه می ‎دهند. به طور معمول، پرینترهای موبایل برای چاپ برچسب در حجم کم استفاده می  ‎شوند و دستگاه های بسیار کمی وجود دارند که ‎هم برچسبها و هم رسیدها را چاپ می ‎کنند.

پرینترهای مچ بند

پرینتر مچ بند یک روش کارآمد برای چاپ بارکدهای فردی و پیگیری افراد یا بیماران است. برای بیمارستان ها و محیط های بهداشتی، دستبندها و پرینترهایی با پوشش ضد میکروبی وجود دارد.

پرینترهای دسکتاپ

پرینترهای بارکد و برچسب دسکتاپ یا رومیزی، برای دفاتر و محیط های خرده فروشی ایده آل هستند. یعنی محیطهایی که نیاز به چاپ با کیفیت بالا در حجم کم تا متوسط ​​دارند.

لیبل پرینتر صنعتی

پرینترهای برچسب و بارکد صنعتی، گزینه‎ای مناسب برای چاپ با حجم بالا بوده و طراحی با دوام برای کاربردهای مختلفی مانند مدیریت دارایی، حمل و نقل، دریافت، تولید و موارد دیگر ارائه می‎ دهند.

انتخاب نوع اتصال پرینتر

پرینترهای لیبل زن برای دریافت دستورهای چاپ، باید به یک کامپیوتر وصل ‎شوند. رایجترین نوع اتصال به کامپیوتر، اتصال USB است. در حالی که تقریبا تمام کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ‎ها دارای یک اتصال USB هستند، اما مدلهای جدیدتر دارای پورت های کمتر و گزینه های بی سیم بیشتری هستند. کامپیوترهای قدیمی ‎تر حتی ممکن است از اتصال سریال یا موازی استفاده کنند. اما هنگام خرید لیبل پرینتر جدید، بهتر است به دنبال اتصال USB و اترنت یا Wi-Fi ‎باشید. گزینه‎های اتصال چندگانه باعث می‎ شوند که پرینتر شما انعطاف پذیری بیشتری برای ادغام با محیط شما داشته باشد.

پرینترهای میزی به سبک صنعتی

معمولا دارای USB یا سریال، اترنت و یک گزینه برای Wi-Fi هستند. حتی اگر برای اتصال پرینتر خود به کامپیوتر از کابل USB استفاده نکنید، اتصال USB همچنان مفید است. زیرا به شما اجازه می ‎دهد تا پرینتر را به یک صفحه کلید وصل نموده و یا از یک درایو فلش خارجی استفاده کنید. یک اسکنر دستی نیز می‎ تواند به وسیله USB به پرینتر متصل شود. بعضی از پرینترها دارای چندین پورت USB اضافه نیز هستند.

پرینترهای دسکتاپ معمولا شامل اتصال USB، اترنت یا بلوتوث هستند.

پرینترهای موبایل از بلوتوث یا Wi-Fi استفاده می ‎کنند، اما می ‎توانند دارای یک پورت USB نیز باشند.

چک لیستی برای خرید لیبل پرینتر

هنگام خرید پرینتر لیبل زن های مختلف، این چک لیست راهنمای خرید لیبل پرینتر را برای دسترسی به سوالات درست قبل از خرید، نگهداری کنید.

حجم چاپ شما چقدر است؟

· کم

· متوسط

· بالا

الزاماتی که برای کار شما وجود دارد چیست؟

این موارد را در نظر بگیرید:

· مقاومت

· محیط

· سطح

· اندازه

طول عمر مورد نیاز برای برچسب شما چقدر است؟

· کمتر از شش ماه

· بیش از شش ماه

چه روش چاپی لازم است؟

· انتقال حرارتی

· حرارتی مستقیم

چه نوع اتصالی باید در نظر داشته باشید؟

· USB

· اترنت

· بلوتوث

· وای فای

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...