معرفی انواع ماشین حساب

5165

معرفی انواع ماشین حساب های موجود

در این مقاله به معرفی انواع ماشین حساب و موارد استفاده آنها می پردازیم:

  1. چرتکه

چرتکه، درکنار انگشتان دست، احتمالا قدیمی ترین ماشین حسابی است که ما می‎ شناسیم. در اصل آنها از لوبیا یا سنگ ساخته می ‎شدند که در شیار هایی از شن و ماسه و یا در صفحات چوبی، سنگی، و یا فلزات دیگر حرکت می‎ کردند. امروزه آنها روی یک قاب بامبو با مهره‎های کشویی بر روی سیم ساخته می‎ شوند. دانه‎ ها عدد ها را نشان می ‎دهند و با انگشتان دستکاری می‎ شوند تا محاسبات انجام شود.

chortkeh

  1. ماشین حسابهای چاپی

 قبل از اینکه کامپیوترها اختراع شوند، این ماشین حساب‎ها بسیار محبوب بودند و برای نظارت بر ارقام در طول یک دوره طولانی مورد استفاده قرار می ‎گرفتند. آنها با یک پرینتر داخلی همراه هستند و محاسبات ضبط شده روی کاغذ موجود در داخل پرینتر را چاپ می‎ کنند. امروزه این ماشین حساب ‎ها بیشتر توسط حسابداران و کارمندان مالی دیگر استفاده می شوند.

ماشین حساب کاسیو Casio DR-240TM

Casio-DR-240TM

 

  1. ماشین حساب دستی

ماشین حساب ‎های دستی برای حل مشکلات اساسی ریاضی استفاده می ‎شوند و طراحی بسیار ساده دارند. آنها ممکن است یک صفحه نمایش تکی داشته باشند، دارای یک صفحه نمایش LED دوگانه باشند و یا یک صفحه نمایش سه خطی داشته باشند. این ماشین حساب‎ ها عموما مورد استفاده قرار می‎ گیرند و همچنین جیبی و جمع و جور هستند.

ماشین حساب کاسیو Casio DS-3B

Casio-DS-3B

  1. ماشین حسابهای علمی ساده

ماشین حساب های علمی ساده می توانند توابعی مانند لگاریتم، توان و توابع مثلثاتی را علاوه بر توابع محاسباتی اولیه انجام دهند. این ماشین حساب‎ها برای افرادی که می خواهند محاسبات پیشرفته انجام دهند و در زمینه کامپیوتر و منطق کار می ‎کنند، مفید است. همچنین از آنجا که به طور گسترده ‎ای توسط دانش آموزان مدرسه مورد استفاده قرار می گیرند، میلیونها دلار در سال به فروش می‎رسند.

ماشین حساب کاسیو Casio FX-4500 PA

Casio-FX-4500PA

  1. ماشین حسابهای علمی پیشرفته

ماشین حساب علمی پیشرفته با صفحه نمایش دو خط ارائه می شود که یک خط اضافی برای نمایش پاسخ مورد استفاده قرار می ‎گیرد. شما می‎ توانید از حالت کسری استفاده کنید و همچنین از این ماشین حساب برای برنامه نویسی استفاده کنید. هرچند برنامه نویسی در آن بسیار دشوار است.

ماشین حساب کاسیو Casio FC-200V

Casio FC-200V

  1. ماشین حساب های علمی گرافیکی

این نوع از ماشین حساب ها برای رسم نمودار توابع و عبارات مختلف استفاده می ‎شوند. بطور کلی توسط دانش آموزان برای درک مفاهیم مورد استفاده قرار می ‎گیرند و لذا این قبیل ماشین حسابها به طور گسترده‎ای در بخش آموزش استفاده‎ می ‎شوند.

ماشین حساب کاسیو Casio FX-9860GII SD

  1. ماشین حساب های مالی

 این نوع از انواع  ماشین حساب ‎ها، همه توابع ماشین حساب‎ های علمی را به اضافه برخی از توابع اضافی مورد استفاده برای محاسبات مالی، دارا هستند. شما می توانید نرخ بهره، مبلغ، قسط وام ‎ها و غیره را به راحتی در این ماشین حساب محاسبه کنید.


ما را با نظرات و پیشنهادات خود همراه سازید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...