انواع کارت شناسایی PVC

3716

انواع کارت شناسایی – معرفی استاندارد های کارت شناسایی

انواع کارت شناسایی PVC : کارت های پی وی سی، کارت های مجاورتی و کارت های از پیش چاپ شده که زیر بصورت کامل توضیح خواهیم داد. امروزه در دنیا از کارت های pvc به صورت روزانه در زندگی افراد مورد استفاده قرار میگیرد.

کارت های پی وی سی

کارت پی وی سی به طور معمول به عنوان کارت های پلاستیکی نامیده می شوند و در طیفی از اندازه ها، ضخامت ها و رنگ های مختلف ارائه می شوند. استاندارد ترین اندازه، CR80 نامیده می شود. اندازه کارت اعتباری شما 3.375×2.125 اینچ است. اما کارت CR79 با ابعاد 3.303×2.051 اینچ نیز تولید می شود که کمی کوچکتر است و پشت آن چسبنده است.

ضخامت کارتها از 10 تا 30 میلی متر متفاوت است. زاعتباری شما به عنوان یک مرجع، یک کارت 30 میلی متری است. این وسیله پی وی سی همچنین می توانند شامل ویژگی های اضافی مانند نوار های مغناطیسی برای کدگذاری باشند.

انواع کارت شناسایی

کارت های غیر تماسی 

کارت “Prox” دارای یک آنتن تعبیه شده هستند، اطلاعاتی را که در آنها نگهداری می شوند، ذخیره می کند. این داده ها را می توان زمانی که کارت غیر تماسی در محدوده یک کارت خوان RFID حرکت می‎ کند، باز خوانی کرد. کارت های غیر تماسی به طور عمده برای کاربرد های کنترل ورود و خروج استفاده می شوند، اما در محیط هایی که کنترل جمعیت یک عامل دارای اهمیت است نیز مورد استفاده قرار می ‎گیرند.

انواع کارت شناسایی

کارتهای از پیش چاپ شده یا معمولی

این گزینه برای کارت شخصی، کارت های عضویت، کارت های وفاداری یا سایر کارت های شناسایی که فقط ممکن است نام، شماره شناسه یا بارکد در محل به آن اضافه شود، ایده آل است.

انتخاب کارت شناسایی درست

نوع کارت پرینتر شما و کاربردی که از کارت می خواهید تعیین می کند که کدام نوع کارت شناسایی برای شما مناسب است.

در اینجا چند نکته برای انتخاب کارت شناسایی وجود دارد:

ضخامت کارت پی وی سی

پرینترهای کارت شناسایی تنها ضخامت مشخصی از کارت ها را قبول خواهند کرد. اکثر پرینترها برای چاپ کارت ‎های 30 میلی متری (ضخامت کارت اعتباری) ساخته شده اند، بنابراین اگر شما نیاز به کارت های نازک تر (10-20 میلی متر) دارید، مشخصات پرینتر خود را بررسی کنید.

اندازه کارت pvc

بیشتر دستگاه های کارت پرینتر، کارت CR80 با ابعاد 3.375×2.125 اینچ را چاپ می کنند، CR80 اندازه استاندارد کارت می باشد. با این حال، اگر شما نیاز به چاپ کارت هایی از اندازه های دیگر مانند CR79 با ابعاد 3.303×2.051 دارید، توجه داشته باشید که تنها چند مدل از پرینترهای کارت اجازه چاپ آن را می دهند.

انواع کارت شناسایی

 

مواد کارت پی وی سی شناسایی

شایع ترین نوع کارت پلاستیکی 100٪ PVC است. با این حال، توصیه می شود از کارت های کامپوزیتی PVC / PET برای پرینترهای چاپ مجدد و پرینترهای لمینیت (طبقه طبقه) استفاده کنید. کارت های کامپوزیتی 60٪ PVC و 40٪ PET هستند و نسبت به کارت‎ های PVC با دوام ترند. آنها همچنین مقاوم به حرارت هستند و در دمای بالا خم نمی شوند. کارت کامپوزیت را می توان با هر نوع کارت پرینتری چاپ کرد.

تکنولوژی کارت های دارای نوار مغناطیسی

اگر کارت پرینتر شما به یک رمزگذار مغناطیسی مجهز شده و شما نیاز دارید که داده ها را در یک نوار مغناطیسی ذخیره کنید، می توانید بین کارت‎ های با میدان مغناطیسی بالا (HiCo) و کارت های با میدان مغناطیسی کم (LoCo) انتخاب کنید. کارتهای HiCo بسیار مقاوم هستند، به سختی پاک می‎ شوند و برای استفاده ‎های مکرر ساخته شده ‎اند. کارت های HiCo را برای کنترل ورود و خروج یا موارد کاربردی برای حضور و غیاب انتخاب کنید.

کارت های LoCo با هزینه کمتر و همچنین مقاومت کمتر، برای برنامه های کوتاه مدتی مانند کلید اتاق هتل یا گذرنامه های رویداد های مهم بهترین گزینه هستند. برای سیستم های کنترل ورود و خروج پیشرفته، کارت های مجاورتی RFID انتخابی محبوب هستند. کارت های مجاورتی وسیله‌ هایی تنها برای خواندن هستند و قابلیت تغییر ندارند: به همین دلیل است که رمزگذاری آنها معمولا قبل از حمل و نقل، توسط تولید کنندگان انجام می ‎شود.

انواع کارت شناسایی

 

اگر خواهان چاپ کارت توسط مجموعه خودتان هستید، میتوانید برای مشاهده و خرید به بخش فروش دستگاه کارت پرینتر و برای مشاهد مواد مصرفی آنها به بخش ریبون کارت پرینتر مراجعه فرمایید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات خود را برای ما بنویسید ...