چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

13534

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینترهای جوهر افشان

راهنمای چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان به چهار مرحله زیر تقسیم می شود:

در پرینتر جوهر افشان از جوهر برای چاپ متن، گرافیک و تصویر بر روی انواع مختلف کاغذ استفاده می کنند.

 • انتخاب یک پرینتر جوهر افشان که برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا طراحی شده
 • استفاده از تصاویر با وضوح بالا برای نتایج مطلوب
 • دنبال کردن برنامه نگهداری توصیه شده توسط سازنده و بهترین روش های مراقبتی
 • تغییر تنظیمات پرینتر و نرم افزار برای چاپ بهینه

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

کیفیت عکس ها و تصاویر تولید شده توسط یک پرینتر جوهر افشان تحت تاثیر ترکیبی از عوامل تعیین می‎ شود. قابلیت چاپ، درجه کاغذ، وضوح تصویر اصلی و کیفیت دوربین، بر کیفیت محصول نهایی اثر می‎ گذارد. مشخصات دستگاه، تنظیمات پرینتر، تنظیمات برنامه و اینکه سخت افزار تا چه اندازه مورد تعمیر و نگهداری قرار گرفته است نیز بر کیفیت عکس و تصاویر چاپ شده از یک پرینتر جوهر افشان تاثیرگذار هستند. این مقاله اطلاعاتی در مورد چگونگی دستیابی به سطح مطلوب کیفیت در هنگام استفاده از پرینتر جوهر افشان برای چاپ تصاویر و گرافیک ها ارائه می ‎دهد.

1 : یک پرینتر جوهر افشان که برای چاپ تصاویری با کیفیت بالا طراحی شده، انتخاب کنید.

 • پرینتری که قادر به چاپ تصاویر و گرافیک با وضوح بالا هست خریداری کنید. همه دستگاه ها از نظر کیفیت چاپ در یک سطح قرار ندارند و عملکرد پرینتر اغلب در مشخصات آن منعکس می شود. قبل از خرید یک پرینتر جوهر افشان مشخصات دستگاه را بررسی کنید.
 • مدلی را انتخاب کنید که بتواند در بهترین حالت، پشتیبانی رنگی 48 بیتی و وضوح بصری برای اسکن با حداقل 2400 نقطه در هر اینچ (dpi) را ارائه دهد.
 • توضیحات مربوط به محصولات را برای چندین دستگاه مختلف بخوانید و با هم مقایسه کنید تا برای تعیین اینکه کدام پرینتر جوهر افشان بهترین تصاویر و عکس ها را تولید می‎کند به شما کمک نمایند.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

 • خرید یک پرینتر چاپ عکس را در نظر بگیرید. پرینترهای عکاسی به طور خاص برای چاپ عکسها طراحی شده و معمولا بیشترین کیفیت را تولید می‎کنند. یک پرینتر اختصاصی عکس در مقایسه با یک پرینتر چند منظوره معمولا تصاویری با کیفیت بهتر تولید می‎کند.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

2:  از تصاویر با وضوح بالا برای دریافت نتایج بهینه استفاده کنید.

 • هنگام چاپ عکس از یک پرینتر جوهرافشان از تصاویری که بالاترین کیفیت اولیه را دارند شروع کنید. برای دریافت بهترین نتایج، فایلهای تصویر اصلی باید بین 2400 تا 4800 نقطه در اینچ باشند.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

 • بر روی یک فایل تصویری راست کلیک نموده و از منوی کشویی «properties» را برای مشاهده کیفیت رزولوشن یک فایل تصویری انتخاب کنید.
 • تنظیمات رزولوشن را در دوربین دیجیتال طوری تغییر دهید که تصاویر اصلی را با حداکثر مقدار dpi در دسترستان باشد و بتوانید بهترین نتایج را دریافت کنید.

3: زمان بندی مربوط به تعمیرات و نگهداری توصیه شده توسط سازنده و بهترین روش مراقبت را دنبال کنید

 • از کاغذ مخصوص عکاسی با بالاترین کیفیت که توسط سازنده توصیه شده، استفاده نمایید. تمام پرینترهای جوهر افشان به طور خاص برای استفاده از انواع خاصی از رسانه‎های کاغذی کالیبره شده اند. استفاده از محصولاتی غیر از آنچه که توسط سازنده توصیه شده است، اغلب منجر به مسائل اشباع رنگ خواهد شد و می‎تواند تاثیری منفی روی کیفیت عکسها و تصاویر داشته باشد. برای انتخاب کاغذ مناسب ، می‎توانید به مطلب ” انتخاب بهترین کاغذ برای چاپ عکس” که در همین سایت منتشر شده، مراجعه نمایید.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

تعمیرات و نگهداری و مراقبت از پرینتر جوهر افشان

 • از دستورالعمل های مربوط به تعمیرات و نگهداری و مراقبت از پرینتر جوهر افشان که توسط سازنده تهیه شده است پیروی نمایید. دستورالعمل های مربوط به تعمیرات و نگهداری زمان بندی شده را می‎توانید در کتابچه راهنمای کاربری که همراه با پرینتر در زمان خرید دریافت می‎کنید بیابید. کارهایی مانند تمیز کردن هد (Printer Head Clening) و تراز نمودن پرینتر (Calibration)، معمولا می‎تواند از طریق پانل کنترل دستگاه انجام شود.
 • به دستورات تعمیرات و نگهداری توصیه شده در یک پرینتر جوهر افشان، مطابق با کارخانه سازنده پایبند باشید. نازلهای بسته شده و هدهای مسدود شده دلایل رایجی برای بروز مشکلات مربوط به پرینترهای جوهر افشان هستند و می‎توانند کیفیت چاپ را به خطر بیندازند.
 • دستگاه را هنگامی که از آن استفاده نمی‎کنید، خاموش نمایید. رها کردن دستگاه به حالت روشن، هد پرینتر را در معرض ذرات گرد و غبار و تکه های کاغذ و باقیمانده‎ها قرار می‎دهد و ممکن است کیفیت تصاویر چاپ شده توسط یک پرینتر جوهر افشان را کاهش دهد.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

 • حتما توجه داشته باشید که آخرین نسخه‎های درایور دستگاه و به روز رسانی سیستم عامل بر روی پرینتر نصب شده باشد. این به روز رسانی ها معمولا از وب سایت سازنده پرینتر قابل دانلود می‎باشند.
 • کارتریج های جوهر مخصوص عکسهای با کیفیت بالا را فقط برای چاپ تصاویر و گرافیک استفاده کنید تا بتوانید باعث کاهش ساییده شدن و پاره شدن هد پرینت شوید. کارتریج های جوهری هم شکننده هستند و هم می‎توانند به راحتی آسیب برسانند.

4: تنظیمات پرینتر و نرم افزار را برای چاپ با کیفیت مطلوب تنظیم کنید.

 • از روی تنظیمات پرینتر، سرعت چاپ دستگاه را روی حالتی با بالاترین کیفیت تنظیم کنید. تنظیم کنترل سرعت چاپ معمولا در پنل کنترل کننده پرینتر، در بالای دستگاه یا در جلوی دستگاه قرار دارد.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

 • هنگامی که رنگهای تصویر رو به محو شدن می ‎گذارند، سرعت چاپ را کاهش دهید. هنگامی که تصاویر رنگ پس می‎دهند و یا اشباع می‎شوند، سرعت چاپ دستگاه را افزایش دهید.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

 • تنظیمات رزولوشن پرینتر را روی حداکثر dpi های ممکن تنظیم کنید. تنظیمات dpi را معمولا می‎توان از طریق کنترل پنل دستگاه تنظیم نمود.

چاپ عکس با کیفیت توسط پرینتر جوهر افشان

 • تنظیمات چاپ را در برنامه نرم افزاری مورد استفاده برای پردازش و چاپ تصاویر یا عکسها، روی بالاترین کیفیت ممکن یا بالاترین رزولوشن تصویر تنظیم کنید. این تنظیمات به طور معمول از طریق کادر “Print” یا گزینه “Preferences ” موجود در منوی فایل اپلیکیشن مورد استفاده، قابل دسترسی هستند.

لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را همراهی فرمایید. چنانچه قصد خرید پرینتر دارید. با ما تماس گرفته ( 02188820036 ) یا از بخش مربوط به بررسی و فروش پرینتر از منوی سایت دیدن فرمایید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

25 بهمن 1397

توضیحات کامل بود ممنونم

3 مهر 1400

عالی بود خیلی مطالب جالبی داشتی هرروز سایت شما رو بررسی میکنم

نظرات خود را برای ما بنویسید ...