چرا پرینتر به رنگ صورتی چاپ می ‎کند؟

3
5132

چرا پرینتر جوهر افشان رنگ صورتی چاپ می کند؟

لکه های عجیب و غریب، رگه ‎های ناخوشایند، و چاپی که در آن همه چیز با یک هاله از رنگ صورتی چاپ شده است. چنین چاپی ایده آل نیست، اما یک راه حل ساده وجود دارد که می ‎تواند به سر درگمی‎ شما پایان دهد؛ چرا پرینتر من صورتی چاپ می ‎کند؟ همه چیزی که لازم است انجام دهید یک جفت آزمون ساده است که نهایتا شما را از شر این پوشش صورتی خلاص خواهد نمود.

 چرا پرینتر به رنگ صورتی چاپ می‎کند؟

چرا پرینترتان صورتی چاپ می کند؟ (و چگونه باید این مشکل را حل کرد)

به طور معمول پرینترهای رنگی مجهز به نوعی تکنولوژی هستند که رنگ‎ های هر صفحه را با تقسیم به چهار قسمت، پردازش می‎ کنند؛ آبی، قرمز، زرد و سیاه، این مدل رنگ بندی، مدل CMYK نامیده می‎شود و با ایجاد ترکیب رنگ ‎های مختلفی که از این چهار رنگ بدست می ‎آید کار می‎ کند تا بهترین طیف رنگی را برای چاپ بدست آورد. با این روال، کارتریج جوهر پرینتر جوهر افشان یا پرینتر لیزری رنگی شما به این چهار رنگ تقسیم می‎شود. در زمان‎های مختلف ممکن است یک رنگ قبل از رنگ دیگر به اتمام برسد، اما این بستگی به رنگ‎هایی دارد که اغلب آنها را چاپ می‎کنید.

به عنوان مثال، اگر شما یک منظره ساحلی را چاپ کرده‎اید و دریا به رنگ صورتی چاپ شده است، ممکن است کارتریج آبی شما نیاز به شارژ داشته باشد. اگر این تصویر ساحلی باید دارای چادرهای ساحلی قرمز رنگ باشد، اما اکنون سایه‎ای غیر طبیعی از رنگ صورتی دارد، جوهر زرد شما به اتمام رسیده است. پرینترهای مدرن به طور خودکار سعی می‎کنند رنگی را که به دلیل تمام شدن یکی از جوهر ها از دست رفته است با جوهرهای رنگی باقیمانده به دست آورند، اما شما همیشه یک رنگ غالب در تصاویر خواهید داشت. در این مورد رنگ غالب، رنگ قرمز یا Magenta است.

 چرا پرینتر به رنگ صورتی چاپ می‎کند؟

چگونه مشکل را حل کنیم

اگر هنگام چاپ نتوانستید رنگهای دقیق را به دست آورید، چند آزمایش آسان وجود دارد که می‎توانید انجام دهید تا مشخص شود برای حل مسئله چه کاری باید انجام شود.

بیشترین احتمال این است که مشکل مربوط به یک کارتریج خالی باشد، بنابراین اولا باید سطح جوهر پرینتر خود را بررسی کنید. لازم نیست پرینتر را باز کنید تا این کار را انجام دهید، بلکه فقط نیاز به دسترسی به خدمات تعمیر و نگهداری (maintenance utilities) پرینتر دارید. این کار را می ‎توانید از طریق منوی استارت در کامپیوتر خود و یا در صورتیکه پرینتر صفحه نمایش ال سی دی داشته باشد، از طریق آن، انجام دهید. این که این گزینه در کجا قرار دارد به ساختار و مدل پرینتر شما بستگی دارد. هنگامی که در قسمت خدمات تعمیر و نگهداری هستید، می‎توانید ببینید که کدامیک از کارتریجها کم شده یا بدون جوهر است.

اگر سطوح جوهر نرمال به نظر می‎رسند اما هنوز کیفیت چاپ مورد نیاز را ندارید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک تست پرینت انجام داده و یا نازل های کارتریج جوهر افشان را بررسی کنید. از این طریق، قادر خواهید بود تعیین کنید که کدام یک از کارتریج های رنگی باعث ایجاد مشکل می‎شوند، چرا که تست پرینت، آبی، قرمز و زرد را از هم جدا می‎کند.

همچنین ممکن است انجام یک آزمایش نازل ضروری باشد، چرا که جوهر موجود در کارتریج ها ممکن است بعد از کمی بی‎استفاده ماندن خشک شود و نازل را مسدود نماید. با انجام یک نازل چک، پرینتر کاملا نازل را پاک نموده و هر گونه ذره مسدود کننده‎ای را بیرون می‎ریزد. البته بهتر است نازل چک را در مرحله آخر انجام دهید، زیرا در طول این فرآیند ممکن است مقدار زیادی جوهر از بین برود.

چرا پرینتر به رنگ صورتی چاپ می‎کند؟

با استفاده از این آزمون های ساده می‎ توانید تعیین کنید که کدام کارتریج جوهر نیاز به تغییر دارد و این امر می‎تواند به شما کمک کند که از پرینتر خود به درستی نگهداری کنید.

با عضویت در خبرنامه آوند پرینتر آخرین مطالب و ویدئوهای آموزشی را برای شما ارسال میکنیم

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

نظرات دیگران

20 مهر 1398

پرینتر موقع چاپ عکس تقریبا” صورتی یا آبی متمایل به سفید می زند

21 مهر 1398

جواب چی شد

    21 مهر 1398

    سلام علی جان
    بدون دیدن دستگاه و کارتریج شما تشخیص غیر ممکن است .قصد ما برای تولید این نوع مقالات آگاهی دادن میباشد که شما بعد از خواندن مقاله مشکل رو خودتون حل نمایید یا زمانی که شما به تکنسین تعمیر کار مراجعه میکنید از نا آگاهی شما سو استفاده نشود .پیروز باشید

نظرات خود را برای ما بنویسید ...